קורס עיצוב פנים

מבוא
עיצוב פנים הוא תחום מעניין ומרתק במיוחד. קורס עיצוב פנים מעניק לסטודנטים כלים לתכנן את החלקים הפנימיים של כל מבנה, מדירות מגורים ועד אולמות אירועים. עיצוב פנים הוא למעשה, תכנון ועיצוב של כל החלקים שנמצאים בתוך המבנה עצמו, בתוך הקירות החיצוניים שלו. כאשר מעצב פנים מבצע עבודה ראשונית, הוא מקבל לידיו את מעטפת המבנה, ותפקידו הוא להישאר בתוך המעטפת, ולתכנן את החלק הפנימי של המבנה, בצורה שתהיה יעילה, נוחה והגיונית עבור האנשים שיגורו או יעבדו בתוך המבנה, ובמקביל, בצורה שתהיה נאה, מעוצבת ויפה. התחום של עיצוב פנים הוא תחום מרתק ויצירתי במיוחד, והוא מושך אליו סטודנטים רבים.

מה לומדים?
קורס עיצוב פנים מעניק ללומדים ידע טכני, ידע חוקי, ידע אמנותי ועוד. קורס עיצוב פנים כולל את העקרונות הבסיסיים של עיצוב אדריכלי, כללים ליצירת תכנון נכון של פנים המנה, ליצירת זרימה במבנה ולתכנון אדריכלי מדויק. הכללים הטכניים כוללים התייחסות לנקודות חשמל ומים, עקרונות העיצוב והתכנון, ועוד. הכלים המעשיים של הקורס כוללים לימודי שרטוט, הן ידני והן ממוחשב, בניית מודלים, פרספקטיבה ויצירת הדמיות ממוחשבות, יסודות העיצוב ועוד. הלימודים כוללים גם היכרות עם סוגים שונים של חומרים המשמשים לבנייה, סוגי ריהוט, סוגי תאורה, צבעים ועוד.

תנאי קבלה
תנאי הקבלה לקורס עיצוב פנים הינם תעודה של סיום 12 שנות לימוד בלבד. אין הגבלות מיוחדות על קבלת סטודנטים לקורס זה. עם זאת, חשוב לדעת שישנם כישורים בסיסיים אשר נדרשים מן הסטודנטים בקורס עיצוב פנים. הלימודים הם תובעניים ומורכבים, הם דורשים מאמץ חשיבתי, מאמץ יצירתי ומאמץ פיזי. קורס עיצוב פנים דורש יכולת מעשית וטכנית גבוהה, אך גם מעוף ויצירתיות, יכולת של חשיבה מרחבית ויכולת דמיון, על מנת להעביר את התכנון המשורטט על הדף לכדי מוצר מוגמר, ולתכנן בצורה נכונה תוך חשיבה תלת ממדית הגיונית. אף שאין תנאי קבלה מיוחדים לקורס עיצוב פנים, מומלץ לשקול היטב את ההתאמה לתחום לפני ההרשמה. המתאימים לקורס – עתידים להצליח בו ולהתקדם. אך אלו שאינם מתאימים, עלולים למצוא את המאמץ קשה מידי, ולנשור במהלך הקורס.

זמן לימודים
קורס עיצוב פנים נמשך בדרך כלל כשנתיים, כאשר משך המן משתנה מעט על פי מקום הלימודים. לימודים לתואר ראשון בעיצוב פנים, עם זאת, נמשכים כארבע שנים, וכוללים, כמובן, לימוד תיאורטי מקיף יותר, במקביל ללימודים המעשיים.

לאן ממשיכים מכאן?
בסיום לימודי קורס עיצוב פנים, מקבלים תעודה מקצועית של עיצוב פנים ושל שרטוט. בסיום הקורס, עומדות בפני המסיימים מספר אפשרויות. אפשרות אחת היא לעבוד כמעצבי פנים, כאשר עבודה זו אפשרית הן כעצמאים, במשרד פרטי לעיצוב פנים, והן כשכירים, במשרדי אדריכלות או משרדי עיצוב פנים גדולים. אפשרות נוספת היא עבודה כשרטטים, אם כי מדובר בעבודה פשוטה יחסית – אך כזו אשר יכולה להוות מקפצה לעבודות מתקדמות יותר. כמובן, המעוניינים בתחום יכולים להמשיך לאחר קורס עיצוב פנים ללימודי אדריכלות מתקדמים, על מנת ללמוד כיצד לתכנן את המבנה כולו מן היסוד, ולעבוד לאחר מכן כאדריכלים או הנדסאי אדריכלות.

למה ללמוד קורס עיצוב פנים?
ישנן סיבות רבותא שר גורמות לאנשים לפנות ללימודי עיצוב פנים. ראשית, כאמור, מדובר במקצוע יצירתי ומעניין מאד. זהו מקצוע שבו לאחר עבודה משרדית ארוכת טווח אשר כרוכה במאמצים רבים, ניתן לראות את התוצאות בפועל ממש, במבנה הבנוי בסופו של דבר, על פי התוכניות. קורס עיצוב פנים מתאים לכל מי שאוהב אמנות ועיצוב, יחד עם חשיבה ישרה ותכנון הגיוני. בנוסף, עיצוב פנים הוא תחום מקצועי מכניס מאד – המשכורות של מעצבי פנים בשוק העבודה גבוהות יחסית, ומשתלמות בהחלט ביחס להשקעה בלימודים. כאמור, לימודי עיצוב פנים מאפשרים התפתחות במגוון כיוונים, הן כשכירים והן כעצמאים, כך שהמקצוע מעניק חופש יחסי להתאמה אישית של תנאי העבודה. וכמובן, ישנה אפשרות להתקדם מן המקצוע הזה גם לשלבים מורכבים יותר, מה שעשוי להתאים לסטודנטים רבים. לבסוף, לימודי עיצוב פנים הם אכן לימודים מפרכים, והם דורשים השקעה מרובה – אך הם קצרים יחסית ללימודי מקצוע אחרים, ומאפשרים לסטודנטים לקבל עבודה בתחום בתוך זמן קצר יחסית, מתוך ניסיון וידע.עוד בלימודים

מציג תוצאות 1 - 2 מתוך 2.