תערוכת אם תרצו של האדריכל ישראל גודוביץ

תערוכת אם תרצו של האדריכל ישראל גודוביץ

האדריכל ישראל גודוביץ, לשעבר מהנדס העיר תל אביב, יפתח מחר, יום חמישי, 28 במרץ, במרכז עינב את התערוכה "אם תרצו" הכוללת תוכניות ורעיונות לפיתוח העיר תל אביב יפו.

 

התערוכה היא העתק של תערוכה דומה באותו שם שגודוביץ הציג לפני עשרים שנה בעת שכיהן כמהנדס העיר במהלך הקדנציה הראשונה של רון חולדאי. מטרת ההצגה המחודשת היא לעורר מחשבה בקרב המבקרים כיצד יכלה העיר להראות אם הרעיונות שהציע היו מיושמים.

 

בין התוכניות: העברת שדה התעופה דב אל אי בים מול חופי העיר, כך שהשדה היה יכול להמשיך לפעול ואף להרחיב את פעולתו ובעלי השטח היו זוכים מזמן לקבל את רכושם בחזרה, הפיכת "הפיל הלבן"של התחנה המרכזית החדשה לבית חולים שהיה מקל על מצוקת המיטות ומהווה זרז לשיקום דרום העיר, במקום זאת נוסו פתרונות שרק דרדרו את מצבה של התחנה ופרויקטים נוספים. לארוע צפויים להגיע תושבי שכונות ומרכז העיר שזועמים על מדיניות העירייה.

 

בחלקו השני של הערב יערך כנס פתוח לציבור בנושא "למי שייך המותג באוהאוס?" במלאות מאה שנים להיווסדו של סגנון הבניה בהשתתפות הרצאת אורח של פרופ' פיליפ אוסוולד, מהאדריכלים הבולטים בגרמניה. הכנס יעסוק גם בשימור הבתים בתל אביב, האם הוא בוצע בצורה נכונה ומי האנשים שעומדים מאחוריו.

 

מצורפת הזמנה לארוע.