הכל תלוי תערוכת סוף השנה המרכז האקדמי ויצו חיפה

הכל תלוי תערוכת סוף השנה המרכז האקדמי ויצו חיפה
המרכז האקדמי ויצו חיפה – לימודי חוץ
הכל תלוי
תערוכת סוף השנה תשע"ח 2017-2018

אירוע הפתיחה וטקס סיום הלימודים יתקיימו ביום שלישי 4.9.2018 בשעה 18:30
הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. טל: 51704-8562

תערוכה: 4.9.18 – 16.9.18
א' – ה' 12:00 – 18:00, ו' וערב חג 10:00 – 14:00, שבת 10:00- 20:00

תערוכת סיום שנת הלימודים של בוגרי לימודי חוץ - המרכז האקדמי ויצו חיפה,  מציגה השנה מגוון רחב של עבודות נבחרות מתחומי הלימוד השונים : עיצוב פנים, צילום, עיצוב גרפי וחזותי, תכשיטנות ואופנה.  במסגרת התערוכה, המוצגת בחלל הגלריה הראשי ובחללי הקומה הראשונה,  תחת הכותרת 'הכל תלוי', ניתן יהיה להתרשם מיכולותיהם של הסטודנטים להתמודד עם מנעד מרשים של נושאים ופרויקטים ויישומם המקצועי המשקף הבנה, יצירתיות ושליטה במדיות השונות.  

בערב הפתיחה יחולקו תעודות למצטיינים, מלגות ותעודות הערכה וכן יתקיים מיצג אופנה של מיטב הדגמים שנוצרו השנה במסגרת בית הספר לאופנה של לימודי חוץ

ד"ר גילה דנינו יונה, מנהלת לימודי חוץ:
"נושא התערוכה משקף את מציאות החיים בעידן שלנו, שבה הוודאות פינתה מקום לספק, העקביות נסדקת, מציאות שבה "הכל תלוי". המשמעות הוורסטילית שבה "הכל תלוי" מאפשרת לכל אחד לבחור במה זה תלוי? האם בחסדי שמיים? בהנהגה? או בי עצמי? מגוון הביטויים של התלמידים מבטאים את מגוון הדילמות וההכרעות בחיים. התלמידים בעיצוב תכשיטים שאלו את עצמם במי תלוי המגדר? האם במין אליו הושמנו בלידתנו או שמא בבחירה האישית של אדם את זהותו המינית.
בעיצוב פנים שאלו תלמידים את עצמם במה תלוי חינוכו של הילד? האם בגישה החינוכית הנהוגה בגן הילדים? או שמא בילד עצמו? את התשובה לשאלה ביטאו באמצעות תכנון מרחבים לחינוך תלויי גישה. בעיצוב גרפי שאלו עצמם תלמידים שאלות שונות המבקשות להתמודד עם מציאות שבה "הכל  תלוי", אפילו המוות. אפרת אביטן ביקשה בעבודתה לבדוק כיצד נראה מותו של אדם המבקש שמותו יהיה תלוי בבחירה שלו עצמו ובהחלטות שהוא מקבל לגבי החיים והמוות. מרבית העבודות כמו גם חלל התערוכה משקפים את משמעותו הרחבה של הביטוי "הכל תלוי".

נסטיה פייביש, מרכזת העיצוב הגרפי ואוצרת התערוכה: 
"הביקור בתערוכה מזמן התבוננות על תוצרי התלמידים ובה בעת מאפשר להתרשם מהחוויה המשמעותית של תהליך הלמידה ומההעצמה המקצועית והאישית שמספקים הלימודים במסגרת לימודי חוץ. כולנו גאים בהישגי התלמידים ומתרגשים לנוכח התוצאות. אני מזמינה את כולם לבא לבקר, כי לא מדובר ב"עוד" תערוכה אלא בהזדמנות להתרגש מעיצוב".