מערכת מגן 360

מערכת מגן 360
מידות המערכת
  • יצרן:
    ארקוטק
072-2515-001
ערכת מגן 360 של ארקוטק פותחה בדיוק כדי לתת מענה לצורך חיוני וקריטי זה כפתרון עתיר ידע ומתקדם העומד בכל דרישות התקינה בארץ ובעולם. מגן 360 משלבת טכנולוגיה של מערכת אמינה לאוורור, סינון והגנת אב"כ בזמן אמת במארז דקורטיבי, קומפקטי וחסכוני במקום, ומאפשרת שהייה בטוחה וחופשית בממ"ד תוך ניצול מיטבי של מרחב החדר בימי שגרה ובמצבי חירום.
באמצעות מגן 360 יכולים השוהים בממ"ד אטום לנשום אוויר נקי במשך כל זמן שהותם במחדר המוגן. המסנן הכימי ביולוגי של המערכת המורכב מ- 3 שכבות סינון מטהר את האוויר מגזים וחומרים כימיים וביולוגיים רעילים, מאפשר לאוויר נקי לחדור פנימה אל החדר האטום, ובמקביל, מפנה החוצה את הפחמן הדו חמצני שפולטים יושבי בממ"ד.
המסנן הוא לב ליבה של מערכת הסינון ואורך חייו מושפע מחשיפתו לאוויר ולחות. כאשר מים מצטברים במסנן ובאים במגע עם הפחם הפעיל (שאחראי על סינון החומרים הרעילים) אפקטיביות המסנן ואיכות תפקודו נפגמות. לכן, הוראות פיקוד העורף ממליצות לבצע מידי שנה בדיקת שירות תקופתית שנועדו לוודא את תקינות המסנן ותפקודו ולבדוק אם חלו שינויים המעידים על ספיחת מים.
במערכת מגן 360 המסנן עמיד למשך שנים רבות במצב אטום, מארז המתכת של המסנן אוטם אותו לחלוטין, אינו מאפשר ספיגת לחות ומייתר את הצורך בייבושו או החלפתו. כמו כן מגן 360 מאובזרת באמצעים נוספים המבטיחים הגנה הרמטית ומקיפה, בכללם:
ווסת מיוחד שמבטיח לחץ אוויר חיובי וזרימת אוויר חד כיוונית החוצה מהממ"ד כדי למנוע חדירת גזים רעילים
שסתומי הדף מובנים להגנה מפני הדף חיצוני
סוגרי מארז חזקים ועמידים שקל מאוד לפתוח אותם בעת הצורך.
יתרונות אלו חוברים לתפעול הקל והברור של המערכת והכנתה לסינון בשעת חירום המתבצע באמצעות חיבור צנורות בין המערכת לאוגן וללא צורך בהעברת המסנן הכבד מהמערכת לאוגן. חיבורי הצינורות מסומנים בצבעים ומספרים (חבר 2 ירוק ל- 2 ירוק) וכל אחד יכול להפעיל את המערכת בשעת חירום, בקלות ובמהירות.
הטכנולוגיה החדשנית של מגן 360 אמינה ומבטיחה שהמערכת תפעל כראוי גם לאחר תקופה ממושכת ללא שימוש וניתן יהיה להשתמש בה שוב, גם במקרה של התראת שווא,ללא צורך בהחלפת מסנן. כמו כן, כדי לתת מענה למקרים של הפסקת חשמל המערכת כוללת גיבוי ידני ואפשר להוסיף סוללה/מצבר להארכת משך פעילותה שך המערכת ולגיבוי נוסף במידת הצורך.