סוקולנטים צמחיה חסכונית במים לגינה

סוקולנטים צמחיה חסכונית במים לגינה
  • יצרן:
    קבוצת רף משתלות
מחיר: 10 שקלים
0522978583
צו השעה, שתילת צמחיה חסכונית במים לבית ולגינה, קקטוסים וסוקולנטים,

כיום כשמצוקת המים הולכת ומחריפה זהו צו השעה לשתול בבית ובגינה צמחייה חסכונית במים. קקטוסים וסוקולנטים, צמחים אוגרי מים, עמידים בתנאים קשים, קלים לגידול ויפים כל השנה. חיסכון במים נותן חיסכון בכסף רב ונקבל גינה חסכונית במים יפה ועמידה.

יש מגוון ענק של צמחים בגדלים שונים, מעצים ועד צמחים נמוכים עם צורות עלים שונות ומגוונות ובצבעים רבים, הם יפים כל השנה ופורחים בשלל צבעים. חובה עלינו להשתמש בהם לגינון הביתי ולגינון הציבורי כך נחסוך כמיות גדולות של מים וכסף רב ונקבל גינה מיוחדת ויפה כל השנה קלה לטיפול ולהחזקה.

ראשית נתחיל בגינה הפרטית שלנו. כולנו מרגישים את עלות המים. בגידול קקטוסים וסוקולנטים נחסוך במים ובהרבה כסף, לפי התחזיות המצב יחמיר. במקום לייבש את הגינה, חשוב שנקדים ונשתול גינה חסכונית במים עם צמחיה חסכונית במים אפשר לחסוך 70/80% מצריכת המים בגינה.

מהו סוקולנט (אוגר מים)? צמח בשרני שאוגר מים כאשר יש מים זמינים, לשימוש בתקופות יבשות לצמח יש מספר דרכים לאגור מים, בעלים, בענפים, בגזע ובשורשים. מהו קקטוס? קקטוס הוא למעשה סוקולנט עם קוצים.

בזכות התכונה של אגירת המים הסוקולנטים אינם צריכים מערכת שורשים גדולה, הסוקולנטים יכולים לגדול הרבה שנים בעציצים קטנים יחסית או במקומות שיש שכבת אדמה נמוכה בין אבנים וסלעים. אני מגדל סוקולנטים עשרות שנים בכלים קטנים יחסית והצמחים גדלים ופורחים.

גינון על הגג אפשר לגדל צמחים סוקולנטים עם מצע מתאים ומעט מים בכלים קטנים יחסית במשקל קל בהרבה מאשר צריך לצמחיה רגילה, נקבל גינת גג יפה ונוריד את הטמפרטורה בבית בכמה מעלות דבר שיחסוך הרבה אנרגיה וכסף לצינון הבית.

אחד הצמחים העמידים ביותר שאני מכיר, צמח חסכוני במים ושורד הרבה שנים גם בתנאים קשים וקיצוניים הוא הסנסיווריה, יש כיום מגוון זנים גדול ומעניין בגדלים ובגוונים שונים. בנוסף הסנסיווריה נימצא כצמח היעיל ביותר לטיהור האוויר מרעלים שונים בבית ובמשרד ולכן ניקרא צמח הבריאות,

בהמשך הכתוב מאמרים על צמחים סוקולנטים יפים לגידול בגינה חסכונית במים.
המלצות על צמחים, תכונות ואפשרויות שימוש בגינון.
אשמח לייעץ ולהדריך את המעוניינים.

ישראל רף
מחקר פיתוח וגידול צמחי עציץ מיוחדים חסכוניים במים.