מפוח גג, מאוורר גג לפינוי חום מהבית

מפוח גג, מאוורר גג לפינוי חום מהבית
מפוח גג לרעפים
מפוח גג בכפר שמריהו, גג רעפים
מפוח גג ברעננה על גג רעפים מסוג אקרשטיין
מפוח גג ביניקה חודרת מתוך גג עם מגורים, מודיעין
מפוח גג על פאנל איסכורית
מפוח גג על רעפי אקרשטיין, בשורש ליד ירושלים
שלוב של מפוח גג עם חלונות גג, קיבוץ שמיר בצפון
תריס בתקרת גבס, מתחת מפוח גג ליניקה מהבית
מפוח גג, לצד כיפת תאורה משולב אוורור בר.שרון
  • יצרן:
    טרמו-וונט
  • מק"ט:
    TVG-14
052-804-7778
מי שגר תחת גג רעפים אינו חייב לסבול מבית חם והוצאות חשמל גבוהות. פתרון ירוק, ידידותי וחסכוני, כגון מפוח גג, יוכל להוריד משמעותית את הוצאות מיזוג האוויר שלכם, לצנן ולאוורר את הבית !

מפוח גג רעפים מאפשר לפנות את האוויר החם המצטבר בחלל הגג ומחמם את הבית כולו.

בבתים עם 2 קומות או יותר, מומלץ להתקין בנוסף לאלמנט של מפוח גג, גם אפשרות לפינוי האוויר החם מתוך הבית עצמו, שכן חלק לא מבוטל של החום, מקורו בתוך הבית, ובמקרים כאלו, התקנה של מפוח גג שמפנה חום רק מהגג, תעשה עבודה חלקית בלבד.

מפוח גג עושה עבודה דומה לזו של ונטה לגג רעפים, אך חשוב לשים לב למספר כללים :

מפוח גג צריך להיות בעל יכולת להוציא את האוויר החם, גם כאשר המנוע אינו פועל. חלק גדול מהיום ניתן לפנות אוויר חם ע"י שאיבה אויר טבעית של המוצר.

מוצרי מפוח גג המצוידים במנועים צנטריפוגליים- לא מאפשרים פינוי אוויר חם באופן פאסיבי, שכן, המנוע במוצר מפוח גג צנטריפוגלי חוסם את יציאת האוויר בזמן שהמנוע אינו מסתובב או פועל.

יש להתאים את הספיקה (כושר השאיבה) של מפוח גג, לנפח חלל הגג שממנו שואבים ויוצרים פינוי אויר חם. אם מפוח גג מיועד גם להוצאת האוויר מתוך חלל הבית, יש לקחת זאת בחשבון.
נתוני הספיקה נמדדים במק"ש - מטר-קוב-לשעה.

רעש : מפוח גג יכול בקלות להפוך מטרד. יש לוודא כי המפוח שקט, וכי המנוע שלו אינו גורם רעש ותהודה בחלל הגג, ובנוסף שאינו מרעיש לשכנים הסמוכים.

עמידות : מפוח גג עובד בתנאים קשים, בחלל גג העשוי להגיע לעיתים לקרוב ל 70 מעלות לכן חשוב לוודא שימוש במנועים איכותיים, בעלי צלעות קירור המאפשרות למנוע שבתוך מפוח הגג לקרר את עצמו, בזמן שהוא מזרים אוויר חם אל מחוץ לגג.

חשוב לברר את תוצרת המנוע. למנועים גרמניים (תוצרת גרמניה) יש מוניטין איכותי וניתן על פי רוב לקבל עבורם יותר שנות אחריות ברכישת מפוח לגג. במנועים תוצרת סין, לעומת זאת, קיימת לעיתים אינפורמציה לא מדויקת, במיוחד בכל הנוגע לכושר הספיקה של המנוע.

מבנה : חשוב לוודא כי גוף מפוח הגג עשוי מחומרים עמידים. למוצרים כמו מאוורר גג ומפוח גג יש שני אויבים עיקריים: שמש ומים (גשם). השמש מחייבת שימוש בחומרים עמידים UV. חומרים דמויי פלסטיק, (כולל ABS) אינם עמידים לאורך שנים ארוכות בהם מפוח הגג חשוף לשמש יומיומית, ורובם מתחילים להתפורר עם השנים ולהחדיר מים.

צבע : צבע מפוח הגג, משפיע על עמידות המוצר לאורך שנים. חשוב לוודא כי הצבע מורכב מפוליאסטר טהור, ועובר צביעה בטמפרטורות גבוהות בתנור, כדי להבטיח שהמוצר לא ידהה יתקלף ויינזק ממים ושמש.


עוד מטרמו-ונט-תאורה סולארית ואוורור