טפטים

טפטים
  • יצרן:
    איור-אסף חנוכה; לוי חמיצר
050-7821084
העדנה המחודשת של הטפט בעיצוב חדרי מגורים, משרדים ומקומות בילוי, לצד החידושים הטכנולוגים בתחום הדפוס, פתחו עולם חדש ומגוון של טקסטורות, רישומים ואיורים לשימוש בציפויי קירות.
הטפט יכול להחליף תמונה על הקיר ובאמצעותו ניתן ליצור אשליה של חלל גדול יותר. ניתן ליישם בצורות שונות לאורך ולרוחב וכן על התקרה. הטפטים יכולים לתרום לתחושת אור ומרחב, אבל גם להפך - טפט כהה יכול לגרוע ולהעניק תחושת אפלה הגורמת להקטנה (אשליתית) של החלל. לחדרים ולחללים קטנים מומלץ לבחור טפט בגוון בהיר, עם דוגמא אוורירית לטובת תחושת מרחב.
הטפטים מגיעים בגלילים, בגדלים קבועים, וחשוב לתכנן את הדבקתם הנכונה לפי מידות הקיר ובהתאם לכך לחשב גם את כמות הגלילים הדרושה.
שימוש בטפטים מאפשר גישה עיצובית ספונטנית והרפתקנית – אפשר להשתגע בצבעים וטקסטורות, אפשר להתחרט ולהחליף, להוריד ולהדביק בכל פעם מחדש בלי לשבור קירות או לשפוך דליים של צבע...
סוגי טפטים:
טפטים מנייר: אלו טפטים מנייר דק, או טפטים פלסטיים על בסיס נייר, שניתן לנקותם באמצעות מטלית לחה.
טפטי מדבקה: המיועדים להדבקה על חומרים שונים, כמו עץ, חרסינה, זכוכית ופורמייקה. ניתנים לחיתוך צורני באמצעות פלוטר לכל קובץ גרפי (וקטורי).
טפטי למינציה: עשויים לרוב פי.וי.סי. מחומרים רחיצים, קלים לניקוי, שמתאימים גם לחדרי האמבטיה והשירותים.
טפטים מבד: הטפטים העשויים על בסיס בד, ניתן להסיר בקלות, והם יעילים גם לגישור על סדקים, מאחר והם גמישים ויכולים לספוג סדקים שמופיעים בקיר בעובי של עד 2 מ"מ.
טפטים לחדרי לילדים: השימוש בטפטים נפוץ בחדרי ילדים, הטפט יוצר בחדר מראה עליז ועשיר. בהתאם לכך, המגמה העכשווית היא להכניס את הטפטים גם לחדרי השינה והמגורים. ליישום זה מתאים בעיקר טפט נייר פולימרי נטול פי.וי.סי עם דבק מובנה, שניתן להדבקה פשוטה לאחר התבלטו במים.