אתר סף - תוכנת Vectorworks

מה זה Vectorworks ?

ווקטורוורקס היא תוכנה לעיצוב ותכנון אדריכלי והנדסי. התוכנה נותנת פתרונות החל מהעיצוב התלת ממדי ועד לפרטים ולרשימות. התוכנה בנויה כמנוע עיקרי וסביבו הרחבות המיועדות לצרכי שוק ספציפים - אדריכלות, הנדסה (מיזוג אוויר, אינסטלציה, חשמל), תכנון נוף, תכנון תאורה, הנדסה מכנית, הדמיות תלת ממד. התוכנה מיועדת לחברות תכנון בגודל קטן ובינוני (בארה"ב גם 100 עובדים זה בינוני).

מה זה יודע לעשות?

לתוכנה ממשק משתמש נוח וידידותי המאפשר למידה מהירה. עם זאת ניתן לתכנן בה תכנונים מורכבים ולא שיגרתיים. התוכנה nאפשרת עבודה במקביל בדו ותלת ממד כך שכל הזזה של אלמנט בתוכנית מקושר לחזיתות ולחתכים ומתעדכן אוטומטית.
במילים אחרות - זה יודע לעשות כל מה שאוטוקאד יודעת (ולדעתי עוד טיפה).

כמה זה עולה ואיפה קונים?

המחיר נקבע על פי ההרחבות הנדרשות. למשרד ממוצע (תוכנה בסיסית + הרחבה לאדריכל) מחיר עמדה ראשונה יהיה בסביבות 1,500$ וכל עמדה נוספת תעלה כ 1,000$. מחיר שדרוג מגרסה לגרסה נע בסביבות 400$ לעמדה.
שווה לא? בטח יחסית לאוטוקאד. אישית אני במשרד של שלושה עובדים ובמחיר של עמדת אוטוקאד אחת מיחשבתי את כולו. שלא לדבר על שידרוג שכמו בכל תוכנה מגיע בערך אחת לשנה וחצי.
לפרטים מלאים והצעת מחיר, פנו ליבואן - חברת אריג'נט.

וקבצים של אוטוקאד?

קורא וכותב. גם DWG וגם DXF מכל הגרסאות של אוטוקאד שיש עד כה. הכל עובר - בלוקים, רפרנס, עובי קווים, צבעים...
בהעברת עברית לאוטוקאד וחזרה צריך להפעיל פקודת תרגום. אין בעיה מיוחדת.

ולהדפיס במכון העתקות?

התוכנה מדפיסה בפורמט PLT לכל פלוטר ומדפסת, פשוט על ידי הדרייברים של מערכת ההפעלה...
וגם PDF.

איך זה שאף פעם לא שמעתי על התוכנה הזאת?

כי בארץ אוטוקאד שולט בשוק. "התוכנה הזאת" היא השניה בגודלה בעולם. אוטוקאד עם בערך חצי מהשוק, Vectorworks עם כ 30% ושאר התוכנות הרחק מאחור מתחלקות בשאריות שנותרו. יש ארצות בהן התוכנה נפוצה יותר מאוטוקאד (גרמניה, יפן, ברזיל, בלגיה... ועוד).
אנחנו בארץ ופה נהוג לקחת מה ש"בא בחינם". (-:

למידע נוסף:


יצרנית התוכנה - חברת Nemetschek -אתר : www.nemetschek.net/
יבואנית התוכנה בארץ - חברת אריג'נט -אתר : www.arigent.co.il/

תגובות