מדריך תכנון תקציב וזמן לבניית / שיפוץ / עיצוב פנים

מתכננים לשפץ את הבית? לבנותו בית חדש? הגיע הזמן לעשות שדרוג לחדר האמבטיה, לרענן את חדרי השינה, לסגור מרפסת, לסדר את הגינה, להחליף ריצוף? האם הגיע הזמן להעלות את ערך הנכס לפני מכירה  או השכרה?


בין אם מדובר בשינוי בחלק אחד מהחללים הקיימים בדירה ובין אם ב"רמונט" כללי, עיצוב מחדש לכל הבית או רובו, מדובר בפרויקט שטומן בחובו הוצאות כספיות גדולות וגוזל זמן רב בו הבית כולו הפוך וגורר איתו קשיים ולעתים ויכוחים ועימותים בין אם בנוגע לבחירת המראה/מוצר החדש ובין אם בנוגע לעלויות המאמירות ככל שהפרויקט מתארך ו"הפתעות" חדשות מתווספות לעלויות שנצפו מראש, עימותים שגוררים לעתים גירושים, כפי שמוצג בכתבה הסוקרת את עשרת הסיבות הכי שכיחות לגירושים מנענע 10.

הדרך לשפר את הסיכויים לעבור בשלום את פרויקט שיפוץ הבית ואלי אפילו ליהנות ממנו היא להתכונן, לבוא מוכנים ככל האפשר ולצמצם את ה"הפתעות", להיות במעקב מודע לכל התהליכים ולהיות מוכנים לבמפרים האפשריים במהלך הפרויקט.
ראשית החליטו מה ברצונכם לשפץ, ניתן להוריד כאן טופס תכנון שיפוץ, הטופס מכיל את רשימת החללים האפשריים לשיפוץ, פירוט הערכות הזמן והעלות, רשימת אנשי המקצוע שתצטרכו במהלך השיפוץ ועוד..


כעת יש להגדיר תקציב, הגדרת התקציב לרוב היא פונקציה של הכסף הקיים לצורף השיפוץ וממנו המטרה היא להוציא כמה שיותר, ליצור כמה שיותר שינויים וערך במסגרת התקציב, אך ישנם מקרים מסוימים בהם קודם מגדירים את הייעדים, את הצרכים והרצונות לשינויי ועל פיהם עורכים את התקציב. וכמובן ישנם המקרים בהם מתחילים מאפס, כלומר בניית בית חדש, במקרה זה ניתן להשתמש במחשבון שלנו להערכת שכר טרחה לתכנון אדריכלי המאפשר להעריך את עלות התכנון אל מול עלות הפרויקט הכולל בהתאם לסוג המבנה (וילה/דופלקס/מסנה מסחרי וכו..), לאזור בו יתקיים הפרויקט, לרמת הבנייה (יוקרתי/איכותי/ממוצע וכו..) ולרמת מתכנן. כמו כן ניתן לבחור את תכולת התכנון החל מתכניות/ הדמיות בלבד ועד ליווי צמוד לכל התהליך עד המפתח.

לעורכים שיפוץ לבית או עיצוב פנים מחדש לדירה ניתן להשתמש במחשבון שלנו להערכת עלות שיפוץ שמכיל מחירון מפורט לפרטי פרטים אודות מחירי כל אחד מהמוצרים ומהשירותים הנדרשים בעת פרוייקט מסוג זה, החל במחיר אריחי קרמיקה וכלה במחירי קונסטרוקטור.

כמו כן למשפץ הפרטי ניתן לקיים כתב כמויות מפורט ומתומחר באופן עצמאי באמצעות מחולל כתב הכמויות שלנו המאפשר ליצור רשימת מוצרים כמותית לרכישה וכן עלויות ביצוע לפרוקט, השימוש בכל הכלים הנ"ל באתר הוא חינמי לחלוטין!

מי מכם שמעוניין להתייעץ עם מעצבי פנים מנוסים בנוגע למיקומים, צבעים, חלוקת חלל, שילוב חומרים או כל דבר אחר הקשור בעיצוב הבית יכול לעשות זאת (כן, גם כן בחינם) בפורום עיצוב פנים באתר, בפורום חברים מעצבי פנים רבים והוא מנוהל על ידי מעצבי/ות פנים מהבכירים שתמיד ששים לתת מענה לשאלות ייעוץ בנושא, מומלץ להצטייד בתמונות או תוכניות לקבלת מענה מפורט ומדויק.