הצבע כגורם משפיע על חיינו

השאיפה לקשט את בתינו בצבע ובצורה וליצור אווירה המפגינה את הטעם והסגנון שלנו נראית כצורך בסיסי, שהחל עוד בציורי הקיר במערות שציירו אבותינו הקדמונים.

הצבע שולט בחיינו הוא קיים בכל הסובב אותנו בחיים,בטבע ובכלל.

לצבע יש עוצמה כח ונוכחות ועם זאת הוא מרגיע רך מזמין והרמוני.

הצבע הוא מה שאנחנו רואים בו,הוא מחבר אותנו לרגשות,ולעצמנו מגרה את החושים ולוכד את תשומת לבנו לעיתים גם לא במודע.

שימוש נכון בצבע ע"י ערבוב והתאמה מאפשר לנו להדגיש פינות מקסימות בשילוב אביזרים נלווים ולהטביע חותם אישי בלתי ניתן לחיקוי.

הצבע מאפשר לנו ליצור תפאורות שונות לאותו חלל,ומזין אותנו במראות שונים. כדי לבנות צבעוניות או אוירה מסוימת יש להתחיל מהשטחים הגדולים ביותר בחלל, ולזכור שכמות נכבדת של צבע חזק מעייפת את העין. ליצירת אוירה נעימה יש לבחור צבעים שאינם מושכים תשומת לב רבה מדי ואינם גורמים לעייפות.יש לבחור צבע נעים לעין ומרגיע ולא צבע מעיק. כך למשל ברק חזק מול העיניים שקשור לתאורה לא טובה או להחזר אור של הצבע מעייף את התמונה

עין.

 

כל צבע שמופיע במשטחים גדולים לבד בלי צבע נוסף לאיזון או הדגשה יגרום לתחושה לא נעימה. הצבעים הבהירים משרים אווירת רוגע ורעננות.  כדי ליצור אוירה נעימה יש להשתמש בצבעים ניטרליים או מדורגים בעדינות. את המראה הרגוע ניתן לקבל ע"י שימוש בגוונים כחולים או ירוקים רכים. הצבעים הניטראליים כמו חול טבעי,בז' ,לבן שבור,אפור ירקרק יאפשרו לנו חיבור הרמוני צבעים אלו ישמשו אותנו לתשתית צבעונית שעליה מוסיפים צבעי אקסנט המהווים צבע כתם חזק ומנוגד ומטרתם להדגיש צבע מסויים כדי לחמם את האוירה וליצור פינות מודגשות חשוב לשים לב איזה צבע נמצא ליד איזה צבע ,כדי לתת לכל אחד מהצבעים את הכבוד הראוי לו,ועם זאת שיעניק לצבע לידו חיים ושמחה ויחד נקבל הרמוניה.

 

ליצירת אוירה חמימה ניתן להשתמש בצבעים חמים כמו צהוב בהיר,כתום בהיר וגוון של אדום. להשלמת המראה נשתמש בוילונות מבדים רכים  המעניקים תחושה של חמימות וכמובן תמונות על הקיר אך לא בצפיפות רבה מדי.

 

כדי להעניק קרירות לחלל נשתמש בצבעים קרים כמו גווני כחול וירקרק.

 

בעיצוב חלל חשוב לקבוע את הסגנון,ליצור אלגנטיות ונוחות ואת תחושת האסקפיזם. הסגנון והאלגנטיות נקבעים ע"י האופי והמנטליות .הנוחיות היא נגזרת של הצרכים האישיים וצורת החיים שלנו והאסקפיזם הינו התיחסותינו אל הבית כמקור מפלט מהלחץ ומהרעש.

 

ע"י שימוש נכון בצבע בשילוב אביזרים נלווים נוכל ליצור אוירה רגועה ורבת השראה. בעידן האקלקטי הכיוון העיקרי הוא הסגנון ולא האופנה אפשרויות הבחירה מגוונות ומאפשרות להרכיב פלטה צבעונית וחומרית כיד הדמיון הטובה עליכם.

המאמר באדיבות

 • המעצבים
 • קליק לחיוג: 0523480313
 • טלפון:
  0523480313הצג
 • כתובת:
  סניף גוטליב 12 תל אביב, סניף נופית רח' גלבוע
 • אתר:
  הצג

תגובות