איך משחקים בבטחה במתקן שעשועים פרטי ?

רוצים להכניס מתקן שעשועים לחצר שלכם כמו בגינה הציבורית אבל מעט חוששים לנושא הבטיחות  ?

ראשית אתם הורים מצוינים ומאד צודקים.

בוודאי שתשמחו לבלות עם הקטנים בנדנדת הילדים ובאטרקציות השונות אשר מתקן השעשועים החדש שלהם מציע, אבל על מנת שזה יקרה חשוב מאד להיצמד להנחיות הבטיחות.

משטח ההתקנה

קודם כל יש לוודא שמשטח ההתקנה המיועד הוא רך. משטחי בטון, ריצוף, חצץ וכדו' אינם מתאימים.

שנית, יש להציב את המתקן בגינה במפלס 0 (לא על במה או הגבהה מכל סוג שהוא). יש לשמור על מרחק של לפחות  2 מ' מכל מכשלה שהיא, כגון: חנייה, בית, גדר, עמוד, עצים, מדרכה, קירות, סלעים, שטח מרוצף, עציצים, חוטי כביסה, וחוטי חשמל וכו'.

הנחיות למשחק בטוח

הנחה את הילדים לשבת על הנדנדה כאשר מלוא כובד משקלם במרכז המושב על מנת למנוע תנועה לא יציבה ואפשרות לנפילה. בעת השימוש במתקן לא מומלץ לנעול כפכפי אצבע, נעליים עם עקבים, או סנדלים בעלי רצועות חופשיות. בזמן שהמתקן בשימוש הנחה את הילדים שאינם משתמשים לא ללכת בחזית המתקן, מאחור או בין נדנדות בתנועה. מומלץ לשמור על טווח ביטחון של 2 מ'.

הנחו את הילדים, לא לסבך את חבלי הנדנדות או לפתל אותם מעל לקורת התמיכה.

הנחו את הילדים, לא לרדת או לקפוץ מהנדנדות בזמן תנועה.

מומלץ להנחות את הילדים, לא לעלות בריצה דרך מגלשה לחצר.

אין לאפשר לילדים לטפס על המתקן בזמן שהוא רטוב. אין לאפשר לילדים להשתולל על המתקן או לעשות בו שימוש שלא ע"פ כוונת היצרן ע"פ ההנחיות הנ"ל. טיפוס או קפיצה מהגג, קפיצה מהמדרך, מהסולמות או מהמגלשה עלול להיות מסוכן. אסור לאפשר לילדים לשחק עם חבלים, כבלי כביסה, רצועות של בעלי חיים, כבלים, שרשראות או מיתרים מכל סוג שהוא בזמן השימוש במתקן.

כמו כן אסור לחבר אף אחד מהאלמנטים הנ"ל למתקן. מומלץ לוודא שבעת השימוש במתקן הילדים אינם לובשים בגדים רפויים הגדולים על מידתם או לחילופין פריטים  בעלי סיכון הילכדות גבוה כגאיך משחקים בבטחה במתקן שעשועים פרטי ?ון: פונצ'ו, ברדס, צעיף, גלימה, שרשראות, פריטי לבוש עם חוטי משיכה למיניהם בעת השימוש במתקן. כמו כן מומלץ לא לחבוש קסדה או כובע בעל רצועות סגירה על הסנטר.

 

שימו לב, לאורך הזמן גורמים חיצוניים  ושינויי מזג האוויר יכולים להשפיע מעט על מתקן השעשועים שלכם לפיכך מומלץ:

לוודא שהמוצר אותו אנו רוכשים עבר הליך של "השוואת לחות". בתהליך זה למעשה מוחדרים מים לתוך קורות העץ על מנת להשוות את רמת הלחות בתוך החומר עם זו של האוויר סביבה.

לוודא שקורות העץ של המוצר שבידינו עברו הליך "אימפרגנציה". הליך זה מגן על העץ מפני מזיקים שונים כגון:תולעים, פטריות, עובש וכדו'..

מתקנים אשר נמצאים תחת שמש ישירה, מומלץ אחת לשנה לצבוע בצבע על בסיס מים. המלצה זו על מנת לרענן את צבען של קורות העץ אשר "השתזפו" מעט בשמש. מבחינה קונסטרוקטיבית בטיחותית שכבת צבע זו כמובן אינה נדרשת.

 

מומלץ לבצע כל מספר חודשים בדיקה עצמאית ע"י אחד ההורים ולבחון את הדברים הבאים: יתדות העיגון לקרקע נשארו מהודקות ולא השתחררו מעט עם הזמן. מתלי הנדנדות מאובטחים כהלכה לקורה העליונה וטבעת התלייה  (שאקל קרבינה) יכולה לנוע בחופשיות. וידוא שכל "החלקים הנעים" מחוזקים ומאובטחים כהלכה. בדוק שאין בלאי תקופתי של החומרים ואין קצוות משוחררים. בדוק שאין התדרדרות במצב העץ: אין שבבים בולטים ואין קורות שאינן מפולסות. תופעה של סדקים בעץ הינה נורמאלית וטבעית לאופיו של העץ והיא מוכרת בתקן הבטיחותי. בכל מקרה היא לא מהווה בשום אופן סיכון בטיחותי. חלקי המתכת: יש לוודא שאין קצוות חדים או ברגים מזדקרים. אם לאורך הזמן גיליתם בורג אשר השתחרר מעט יש להבריגו חזרה בזהירות. שימו לב לא ללחוץ חזק מדי על מנת שלא ייבקע את הקורה.

 

לפרטים נוספים אנא פנה ל www.backyardstories.co.il

המאמר באדיבות

 • Backyard Stories
 • קליק לחיוג: 052-6882641
 • טלפון:
  052-6882641הצג
 • כתובת:
  רח' הברוש, מושב נוה ירק
 • אתר:
  הצג

תגובות