על תנאים סוציאלים, שכר ועבודה במקביל כעצמאי

יום שני, 7 באוקטובר 2013, 19:00

בית האדריכל, רחוב המגדלור 15, יפו.


ערב שכירים / עצמאיים - על תנאים סוציאליים, תלושי שכר ועבודה במקביל כשכיר ועצמאי


כולנו מתחילים את עבודתנו כשכירים, בין אם לתקופה מוגבלת ובין אם לכל אורך הקריירה. ועם זאת - רבים לא מכירים את הזכויות שלהם כשכירים - מהם שעות העבודה המקובלות במשק? מה המשמעויות של סיכום שכר בנטו / ברוטו? מהם אחוזי הפנסיה המחויבים בחוק?  מי זכאי לפיצויי פיטורין? האם יש מקום בכלל למשא ומתן באשר לשכר ועל אילו נושאים נוספים מלבד השכר אפשר לשאת ולתת?כמו כן, רבים מבצעים עבודות פרטיות מהצד תוך כדי עבותדם כשכירים ואינם מודעים לחובותיהם ולזכויותיהם מול רשויות המס.כדי לפזר את הערפל - סניף הצעירים מארגן ערב בו יידונו הנושאים לעיל על ידי רו"ח אריאל פטל ורו"ח ועו"ד ששון שמש.

לקראת הערב אנו עורכים סקר שבוחן את רמת ההיכרות של ציבור השכירים האדריכלים את זכויותיהם הסוציאליות. תוצאות הסקר ישמשו אותנו לבניית הערב. אנא הפיצו את הסקר בין חבריכם האדריכלים כדי שנקבל נתונים רחבים ככל הניתן (קישור למעלה).

למילוי סקר תנאים סוציאליים -  לחצו כאן

__img__

נושא נוסף שיעלה בערב הוא הסכם השת"פ שנוסח על ידי משרד עו"ד א.שפר ושות' ונוגע לשיתופי פעולה בין אדריכלים (דוגמת תחרויות, שיתופי פעולה מסחריים). עקב פניות רבות מאדריכלים שנפגעו בתוצאה משיתופי פעולה בעבר, נוסחה טיוטת הסכם שנועדה להסדיר את כל הנושאים שעשויים לעלות בשיתוף פעולה בין משרדי ולהביא לכך שהצדדים יהיו ערים לנושאים המסחריים והמשפטיים הרלוונטיים, ידונו בהם ויסדירו אותם בהסכם.


הכניסה לחברי עמותה - חינם, מובטחת ברישום מראש.
לשאינם חברי עמותה - 30 ש"ח, על בסיס מקום פנוי ברישום מראש.

להרשמה לערב - לחצו כאן

ערב שכירים / עצמאיים - על תנאים סוציאליים, תלושי ש

תגובות