כל מה שצריך לדעת לפני התקנת מעלית

כאשר מדובר על נוחות ואיכות חיים, אין ספק שמעלית הינה מאפיין חשוב מאוד של הנוחות המודרנית. בישראל, לצד מבנים רבים שנבנו מראש עם מעלית, ישנם מקרים רבים אחרים. מבנים לא מעטים, ובהם בנייני מגורים אך גם כאלה המשמשים לצרכים אחרים (עסקיים למשל), נבנו בתקופות שבהן מעלית לא נחשבה לסטנדרט.

כיום, כאשר האפשרות להתקין מעלית חדשה, כמעט בכל מבנה בהחלט קיימת, בזכות שיפורים הנדסיים וחידושים רבים, מסתבר שפעולה זו קלה מתמיד.


מעדיפים מקצוענים

מסקירות שנעשו בקרב אלה שכבר בחרו בשנים האחרונות להתקין מעלית נמצא, שעל פי רוב קיימת העדפה לבחור בחברה מתמחה. חברה שמתמחה בהתקנה מעליות תהיה לרוב חברה בעלת ניסיון ומוניטין בתחום, כזאת שמספקת את כל השירותים הנדרשים, ולא רק בהתקנות.

חברות כאלה יכולות לספק סוגים שונים של מעליות ומעלונים, מעליות קטנות וגדולות, לצרכים ביתיים או מסחריים. כמו כן קיימים דגמים שמתאים לסביבה דתית (מעלית שבת), דגמים בעלי מנגנון הידראולי, דגמים חשמליים וכאלה שאינם זקוקים להתקנה של חדר מכונות. 

עוד נמצא שקיימת עדיפות לבחירה בחברת התקנות שגם מבצעת אחזקת מעליות ושיפוץ מעליות במידת הצורך. אחרי הכל, חשוב לזכור שתחזוקה שוטפת היא דבר חשוב וחיוני לצרכי בטיחות, למניעת תקלות ולשימוש לאורך זכל מה שצריך לדעת לפני התקנת מעליתמן.


מעלית לכל

שאלה מעניינת, שראוי לתת עליה את הדעת היא למי, בעצם, תתאים התקנה של מעלית חדשה ומהם התנאים להתקנת מעלית שכזאת.

לגבי השאלה הראשונה, אין ספק שמעלית מתאימה כמעט לכולם:

·         היא מתאימה לכל מי שלא אוהב להיסחב במדרגות עם קניות, עם עגלות ילדים, עם אופניים וכן הלאה.

·         היא מתאימה לכל מי שמתקשה לרדת או לעלות במדרגות, אם מסיבה של גיל ואם מסיבה של בריאות או מכל סיבה אחרת.

·         היא מתאימה לכל מי שלא אוהב להגיע הביתה כשהוא מתנשף או נוטף זיעה.

·         היא מתאימה לכל מי שרוצה להשביח את שווי הבית או המשרד. התקנה של מעלית מעלה באופן חד משמעי ומהותי את ערך הנכס, ולכן מדובר על השקעה משתלמת במיוחד, גם מבחינה כלכלית.

לגבי השאלה השנייה, הרי שהתנאים להתקנת מעלית חדשה הם כדלהלן:

·         יש לקבל את הסכמת הדיירים לכך, במידה ואין מדובר על בית פרטי. חשוב לדעת שאין צורך בהסכמה של כולם, אך נדרשת הסכמה של שני שליש מהדיירים.

·         יש צורך להזמין חברת התקנה, על מנת שתבדוק את האפשרות ההנדסית להוסיף מעלית. לרוב, ניתן למצוא פתרונות מתאימים, כמעט לכל מבנה.

·         בוחרים את הדגם המתאים, וזוכים באיכות חיים. 

המאמר באדיבות

תגובות