גבס- החומר המושלם למעצבים

הרבה אינם יודעים זאת, אך גבס הוא הרבה יותר מרק חומר בנייה בסיסי. מדובר בחומר שיכול להיות אמנות של ממש ביד היוצר בזכות מרכיביו הקלילים (מרבית הגבס הוא למעשה עיסת נייר מוקשת בתוספת חומרי הקשחה נוספים), האפשרות לעצב ולבנות אותו במגוון צורות והגדלים השונים בהם ניתן להשיגו כיום. עם קצת דימיון וקצת מעוף ניתן להשתמש בגבס במגוון שימושים שונים עליהם נדבר במאמר זה. אז מוכנים? בואו ניתן לדימיון קצת לנדוד...


הגבס כחיץ בין חללים

השימוש בגבס כחיץ בין חללים, הוא שימוש מוכר יחסית ונפוץ בבתים ישראליים רבים. ניתן להשתמש בגבס הן כחיץ עליון כדי למשל להנמיך תקרות גבוהות מאוד או ליצירת תעלות למזגן או ליצור חיץ בצורת קיר בחללים גדולים שנחוצה בהם הפרדה מסויימת (למשל חדר מקלחת שבו נחוצה הפרדה בין אזור הרחצה לבין אזור השירותים). בניגוד לבטון, כאשר החיץ נוצר באמצעות גבס, מדובר בחיץ שהוא ארעי יותר וניתן חיש מהר להוריד אותו אם חפצים בכך.


שימוש בגבס במקום ריהוט

עוד אופציה לשימוש בגבס שאינו כה נפוצה אך כן מתחילה לתפוס את תודעת הצרכנים, היא השימוש בגבס כתחליף לריהוט. ניתן להשתמש כיום בגבס כתחליף הולם מאוד למדפים בכל רחבי הבית, ואפילו במקום שידות טלויזיה ע"י יצירת גומחות או תוספות לקיר באמצעות גבס. כדי לתת פן יותר אסתטי ניתן להוסיף תאורת ספוטים מעל או מהצד. עוד אופציה היא להשתמש בגבס אפילו בתור ספסל או כשטח אחסון נוסף במטבח או במרפסת.


גבס כגוף תאורה בפני עצמו

אך הגבס הוא לא רק סוג של רהיט או תחליף למדף, הוא יכול עם קצת מעוף גם ממש לשמש כגוף תאורה בפנעיצוב פינת טלויזיה באמצעות גבס (קרדיט: טמבור)

י עצמו. בנייתו בצורת קרניז או בכל צורה אחרת שעולה על דעת היוצר עם יצירת גומחות קטנות בהן ניתן להסתיר מנורות קטנות יכול לתת גוון חדש של תאורה לבית וצורה ייחודית שלא תראו בשום מקום אחר. כמובן, שמדובר בפן עיצובי ייחודי וגם יקר בשל הייחודיות שבו.


מקבל באופן נפלא כל צבע

עוד יתרון שיש לגבס עבור קהילת המעצבים, היא הקלות שבה ניתן ליישם צבע, שבלונות, טפטים וגם מדבקות קיר על גבי הגבס. הגבס כחומר חלק יחסית, מקבל עליו בקלות את כל סוגי הצבעים ולכן קל מאוד להתאים את צבעו וצורתו לשאר חלקי החדר. בנוסף, הודות לחלקות הזו, גם קל מאוד להדביק עליו מדבקות קיר ובשל כך הגבס מבטיח הצמדה שלהן על גביו לאורך זמן.


לכן, בפעם הבאה שאתם מתכננים עיצוב מחדש בבית של חדר מסויים, מטבח ואפילו סלון, בהחלט כדאי לקחת בחשבון את החומר הזה ולהינות מאופציות העיצוב השונות שהוא מעניק בין כתחליף לרהיט, מדף או גוף תאורה. 

המאמר באדיבות

  • טמבור
  • קליק לחיוג: 1-700-533-53
  • טלפון:
    1-700-533-53הצג
  • אתר:
    הצג

תגובות