לעצב חדר ילדים מבלי להסחף

עיצוב חדר ילדים הוא אחד מהדברים היותר נחמדים וכיפיים עבור הורים. בין שמדובר בהורים טריים ובין שמדובר בהורים למספר ילדים המנוסים כבר בנושא. חדר הילדים הוא ההזדמנות למעשה להסחף לפנטזיות של צבע ואגדות ולהרשות עיצוב שככל הנראה לעולם לא היינו מאפשרים לעצמנו בסלון, בחדר העבודה או בחדר ההורים.

למרות הפתיחות המחשבתית והיצירתיות שצריכות לאפיין עיצוב של חדר ילדים, חשוב לשמור על מינוני צבע וכללי עיצוב נכונים בכדי שלא ליצור חדר יותר מדי צעקני בצבעיו או מעוצב בטעם רע, כזה שההורים ניסו להכניס בו את כל הפנטזיות והדימיון בבליל אחד. אז איך עושים זאת נכון? ועל מה כדאי לחשוב בדרך? התשובות מיד יגיעו. 


חישבו על נושא- קונספט כללי לחדר בטרם העיצוב

העצה הראשונה, שנכונה לעיצוב של כל חלל בבית, היא קודם כל לגבש קונספט לעיצוב. השראה כלשהי, נושא לעיצוב, אלו מרכיבים קונספט של חדר. במקרה של ילדים אתם יכולים לבחור למשל אגדת ילדים אהובה ולשלב בחדר ציורי קיר, אהילי מנורות שיתאימו וצבעים שיכולים להעיר את האגדה לחיים דוגמת תכלת, ירוק, גווני אדום, גווני כתום וכולי. אופציה אחרת היא למשל לעצב את החדר בסגנון קלאסי וכפרי יותר ואז הצבעים שיאפיינו לעצב חדר ילדים מבלי להסחף

את החדר הזה יהיו בעיקר צבעים חמים דוגמת כתום- אדמדם, צבעים באפקטים של חול למשל, או שבלונות בצורה שחוזרת על עצמה במספר קירות משניים. כמובן, שאלו רק רעיונות אחדים וככל שתפעילו את הדימיון יותר כך תוכלו למצוא קונספטים ורעיונות חדשניים ומקוריים ביותר. והכי חשוב, אל תתאימו את החדר בצורה קיצונית למינו של הילד (למשל חדר שכולו וורוד עז). כך הילד יוכל לארח גם חברים וגם חברות מבלי שמישהו מהם ירגיש לא שייך או לא רצוי. 

 


חלקו את החדר בצורה נכונה לאורחות חייו של הילד

בעוד אצל המבוגרים, חדר השינה בעיקר משמש לשינה או מנוחה, אצל ילדים החדר הוא גם מקום למשחק, גם מקום לאירוח חברים וגם מקום לשינה ולמנוחה. בשל כך, חשוב לקחת בחשבון גם את האספקט הזה בעת עיצוב החדר ולחלקו בצורה שתשרת את כל צרכיו של הילד. רצוי לחשוב על חלק בחדר שישמש כמקום ליצירה ואירוח של חברים (למשל פינה עם שולחןן קטן או לוח שאפשר לקשקש עליו), שטח פתוח בו הילדים יוכלו להשתולל ולהתרוצץ וחלק נוסף שישמש לשינה ומנוחה. אם החדר קטן יחסית, כמובן שעל שטח ההתרוצצות ניתן לוותר. 

 


מלאכת הצביעה- ביחרו בצבעים שמתאימים לילדים

אז אחרי שבחרתם קונספט מתאים ואתם בטוחים בגווני הצבעים שבהם תשתמשו, מומלץ לבדוק לגבי צבעים שיתאימו לחדרי ילדים. המומלצים הם צבעים ידידותיים לסביבה שאינם פולטים ריחות או חומרים רעילים בעת השימוש בהם, וגם לאחר תקופה שהם נמצאים על הקירות. עוד דבר שכדאי לבדוק הוא צבעים על בסיס טפלון בתוכם, דוגמת צבע "סופקריל קלין" של חברת טמבור. צבעים אלו מאפשרים ניקוי מיידי של הקיר מלכלוכים שונים תוך העברת מטלית לחה בלבד. בשל יכולת הניקיון הקלילה הזו, אלו סוגי צבעים שמתאימים בצורה מושלמת לחדרי ילדים, שהרי ילדים נוטים לקשקש על הקירות, למרוח על הקירות שאריות אוכל מידיהם, בוץ ועוד. 

 


שיקלו לשלב גם אפקטים בצביעה

כפי שאמרנו קודם, מומלץ לשמור על מינונים נכונים גם בעת צביעה בחדר ילדים. יחד עם זאת, חדר ילדים הוא ההזדמנות המושלמת להתנסות בצבעי האפקטים השונים שכן הם מעניקים גם מראה מיוחד יותר לחדר וגם מושכים תשומת לב ועניין מצד הילד. אחד האפקטים האהובים ביותר על ילדים הם אפקטי הענן למיניהם שניתן ליצור באמצעות צבעי אפקט בסגנון ווש המגיעים עם מברשת ספוג מיוחדת היוצרת למעשה את האפקט המיוחד בעת הצביעה. מומלץ, בטרם היישום הסופי על הקיר, לתרגל את שיטת הצביעה של צבע אפקט זה על קרטון וכן את יישום האפקט עצמו עד לקבלת התוצאה הרצויה.  


תודה לחברת טמבור על תרומת התמונות והסיוע בתוכן.

המאמר באדיבות

  • טמבור
  • קליק לחיוג: 1-700-533-53
  • טלפון:
    1-700-533-53הצג
  • אתר:
    הצג

תגובות