טרנדים מובילים בעיצוב הבית

בדיוק כמו שאנחנו מחליפים את בגדינו בהתאם לצו האופנה והטרנדים המובילים, כך גם אנו "מלבישים" את ביתנו בהתאם למגמות העדכניות בעולם עיצוב הפנים. אז מהם הטרנדים המובילים של שנת 2020 בעיצוב הבית? על כך בכתבה הבאה.

עידן האבסטרקט

שנת 2020 מאופיינת בעיצוב המושפע מזרמים אומנותיים כמו אקספרסיוניזם ואמנות מופשטת. עבור מי שאינו בוגר לימודי עיצוב פנים, נסביר כי הדבר בא לידי ביטוי בשימוש ניכר בצורות גיאומטריות, הדפסים של ציורים המאופיינים בקו גס והרבה צבעים עזים. מדובר במראה שיוצר תחושה קלילה וזורמת אך בשימוש לא נכון בו יכול גם להיווצר מראה עמוס ומעייף. על כן, כדאי ליישם את הסגנון בעיקר בחללים גדולים כמו סלון או חדר שינה גדול. בדרך כלל כדי לייצר מראה שלם והרמוני כדאי להתחיל מבחירה של פריט דומיננטי כמו שטיח או וילון גדול ולהשתמש באלמנטים המופיעים בו מבחינת צבעים והדפסים ולשלב אותם באופן מדוד ברהיטים קטנים יותר כמו כריות או חפצי נוי. זריקה של כמה כתמי צבע עזים לתוך החלל יכולה להקפיץ את המראה בלי ליצור עומס ויזואלי.

זה הזמן להתכרבל

עוד טרנד מוביל ב-2020 הוא יצירה של חללים נוחים, רכים, מרגיעים ו״מכילים״. מדובר בעיקר על שימוש באלמנטים כמו ספות גדולות ונעימות, שטיחים, כרבוליות וכריות. גם כאן, חשוב לרהט באיזון ולא לייצר עומס שדווקא יגרום לתחושה הפוכה של דחיה או חוסר נגישות. בדרך כלל בחירה של פריט או שניים בעלי מראה נכון כמו שמיכה סרוגה עבה, אריג ידני או כריות בעלות פרנזים, תעשה את העבודה ותיתן לחלל תחושה ביתית, חמימה ומזמינה. כאן מדובר במראה שהוא מצוין לחללים גדולים ומשותפים כמו סלון או פינות אירוח אבל גם יהיה מושלם עבור חדרי שינה קטנים.

הטרנד הנורדי עם טוויסט אקולוגי

העיצוב הנורדי נמצא איתנו כבר כמה שנים וזוכה לפופולריות בארץ בעיקר בשל האיכויות המרגיעות שלו שהולמות את אורח החיים הלחוץ בישראל. ב-2020 הטרנד הזה קיבל זווית יותר אקולוגית הכוללת שימוש בפריטים מחומרים טבעיים, עדיף בעבודת יד. הסגנון מאופיין כמובן בצבעים חמים הנוצרים מהשימוש בחומרים בצורתם הטבעית והלא מעובדת וכן במוצרים בעלי עיצוב נעים וגימורים לא מעודנים. בנוסף, מדובר בסגנון שלא צריך להשקיע הרבה מאמץ בשביל ליישם אותו. מספיק להשתמש בפריט או שניים בעלי מראה ייחודי ובייצור לא תעשייתי על מנת ליצור מראה מיוחד ונעים בבית.

ג׳פאנדי - הסגנון הנורדי למתקדמים

מי שכבר מיצה את הטרנד הנורדי ומוכן להמשיך לדבר החם הבא, ג׳פאנדי זה הסגנון בשבילו. מדובר בסגנון המשלב את המינימליזם היפני המפורסם יחד עם הגולמיות החומרית של העיצוב הנורדי. העיקרון המרכזי כאן הוא קווים נקיים, מרחבים פתוחים ומסודרים וצבעים רגועים. עבור מי שתמיד הרגיש שפחות זה יותר, מדובר בדיוק בסגנון שיתאים לכם.

טרנדים מובילים בעיצוב הבית

תגובות