תערוכה והרצאה של ג'ורג' באלדל

יום שני, 6 פברואר 2012, 17:00
אולם התצוגה של ילון, שנקר 13, הרצליה פיתוח.

הזמנה להרצאה וקוקטייל עם מעצב העל Georg Baldele. פרויקט הדגל של חברת סברובסקי ובית העיצוב ילון, הוא פיתוח, הרחבה והמצאה מחדש של שימושים ויישומים לחומר הקריסטל. בית העיצוב ילון, המשווק הרשמי של סברובסקי פיתח יחד עם מעצבים ויצרנים ישראלים יישומים חדשים המוצגים בתערוכה.בנוסף יוצגו חידושים מבית סברוסבקי לעיצוב הבית ותושק קולקציית התאורה לשנת 2011-2012.

במסגרת התערוכה, מגיע מעצב העל באלדל, כאורח של בית העיצוב ילון וירצה בפני אדריכלים ומעצבי פנים. באלדל, מעצב רב תחומי, פועל רבות עם חברת סברובסקי וביצירותיו, המציא מחדש את הנברשת. הוא יצר קופסה  שהיא נברשת בסגנון ארט-דקו שיוצרה במיוחד. הנברשת מסמלת נצחיות וייחודיות והיא זמינה במספר גדלים בפורמט אנכי ואופקי. באלדל מתאר את היצירה כגוש קרח עצום אשר מרחף באוויר בנצנוץ מרהיב.

באלדל מרבה לעבוד עם קריסטל, בחיפושיו אחר פיתוח, גמישות והגוונה של החומר המוכר והבאתו למקומות לא מוכרים.


אחד הפרויקטים הראשונים והידועים של באלדל משנת 1996 הוא "FLY CANDLE FLY". הפרויקט הוא  נרות שעווה תלויים על חוט, איכות קסומה של נרות שהם כשמש - פיסול דקדקני של גוף תאורה אשר תפס מקום בסרט הראשון מבין סדרת הסרטים המוצלחת של הארי פוטר (כאן בתמונות).

מה בתערוכה?

מעצבים: יוסי אמר , מאיה אסיף –אשכנזי | סטודיו ארטן _בטונדה 

הסטודיו משקיע מאמץ וזמן לפיתוח רעיוני, הנולד מחקירת מבחר חומרים מגוונים: בטון, עץ מפירוקים, במבוק, רטאן ובדי ריפוד מתקדמים. מאיה אסיף: "בתערוכה יוצג הפרויקט  "פלאש מול טראש" עיצוב של מבנה מלבני בקומפוזיציות משתנות, היוצר תעתוע הרמוני בין החומרים הקונטרסטיים" . המלבנים עשויים מתריסי עץ ישנים, אליהם הוצמדה יריעת קריסטל סברובסקי העשויה אלפי אבני קריסטל קטנטנות שנראות כמו רסיסים. 

מעצב: גיורא אלקסלסי | אלקסלסי משטחים מעוצבים

הסטודיו, העוסק בעיצוב, יצור ופיתוח משטחים מודפסים ליישומים דקורטיביים, יציג בתערוכה שידה מעוטרת באבני קריסטל סברובסקי. השידה מורכבת מפלטות זכוכית עליהן הודפסה גרפיקה השואבת השראה מהגיאומטריה הקריסטלית. גיורא בחר לעטר את ההצטלבויות של הקווים המודפסים באבני קריסטל שקופות. נבחרה אבן קריסטל בעלת גב שטוח, אידיאלית להדבקה על משטחים ומבטיחה הדבקה איכותית כיאה למוצר תעשייתי אשר עליו לעמוד בתנאים משתנים. גיורא אלקסלסי: "דלתות שידה מחופות זכוכית רפלקטיבית כסופה, בשילוב הדפס קורי משובץ אבני סברובסקי, השילוב באבני סברובסקי יוצר מראה תכשיטי".  

עיצוב: סטודיו Luvida

חברת לאבידה מתמחה בייצור לוחות עשויים שרף פולימרי מוצק המדגיש אלמנטים המוטבעים לתוכו ויוצרים ביחד עיצוב תלת מימדי ייחודי. אלמנטים אלה יכולים להיות חומרים טבעיים, טקסטיל, חומרים ממוחזרים ועוד. חברת לאבידה פיתחה לוחות מיוחדים בשיתוף עם סברובסקי, בלוחות הוטבעו אבני שיבוץ (אבנים בעלות צד אחורי מחודד עם ציפוי רפלקטור) על מנת לייצר תחושת עומק ותלת מימד. הרפלקטור מדגיש את אזורי החיתוך ומגביר את הברק של האבן. את הלוחות משולבים אבני סברובסקי ניתן לשלב בחיפוי קיר, במחיצות,  בנישות בקיר, לייצר מהם מערכות ישיבה ואף גופי תאורה. שילוב הלוחות עם תאורתLED  מדגישה את האיכויות של הקריסטל. בן עקביא מסטודיו Lתערוכה והרצאה של ג'ורג' באלדל
UVIDA: " העבודות המוצגות משלבות אבני קריסטל סברובסקי עם לוחות חצי שקופים.  האבנים "מרחפות" בתוך הפולימרים ויוצרות משחק קסום עם התאורה, שעוברת לאורך הלוח ונשברת בכל פעם שהיא פוגעת באבן. סידור האבנים נעשה בצורה ידנית לפי קווי החיתוך של הקריסטל או לפי כל עיצוב מתבקש."

מעצב: נמרוד עילם | EILAM WORKSHOP

עילם פיתח חומר חדש בשם Tonus המשלב עץ עם יציקות שרף שקוף. התוצאה היא למעשה עץ עם חלקים שקופים. בתערוכה יוצג פרי יצירתו של עילם: שולחן סלוני עשוי מלוח עץ אותו ביקע לאורכו עם כיוון הסיבים הטבעי של העץ. ב"תעלה" שנוצרה בין שני חלקי העץ עילם יצק שרף שקוף ובתוכו צפות אבני קריסטל שקופות בגבהים ובגדלים משתנים. לראשונה בישראל השתמש עילם בחומר ייחודי פרי פיתוח חברת סברובסקי ה"קריסטל גלוס". הגלוס של סברובסקי הינו שרף ידידותי לסביבה צלול להפליא שיתרונו הבולט הוא בשימור הברק של הקריסטל, תכונה שמתבטלת בהכנסת הקריסטלים ליציקות שרף אחרות. התוצאה המרשימה מדמה מחצב טבעי ובו אבני חן. חשוב לשמר תחושה של עומק לאבן הקריסטל לכן נבחרה אבן שיבוץ בעלת צד אחורי קוני רפלקטיבי. הרפלקטור מדגיש את החיתוכים של האבן ומגביר את הברק.  נמרוד:" עץ האלון מורה לנו היכן הוא מבקש להתבקע. ערוצי הביקוע המסוקסים קולטים את הנוזל השקוף שנזרע באבני קריסטל ומתמצק יחדיו לשלמות אחידה".

מעצבת: יהודית זאב | חברת דקלה שטיחים.

ייחודם של השטיחים הוא בכך שאריגת השטיח נעשית באופן ידני ולא על ידי מכונות אריגה אוטומטיות. לצד טכנולוגיות חדשניות וחומרים מרוכבים תוצג בתערוכה, גם מלאכת יד מסורתית מהחומר הנפוץ ביותר- שטיח צמר משובץ אבני סברובסקי. שיטת ה"הנד טפט" מאפשרת ייצור סדרתי אך משמרת ערכים של עבודת יד בכך שכל מוצר הוא יחיד מסוגו. השטיח מאופיין בקווים אלכסוניים המאזכרים את פאות הקריסטל. האריגה של השטיח צפופה מאד ואפשרה יצירת "חורים" שמתפקדים כבית לאבן הקריסטל. לשיבוץ, נבחרה אבן בעלת חזית שטוחה שתשתלב עם המישור ולא תבלוט מעליו כך שהיא לא מפריעה בדריכה והאבן יושבת בבטחה בתוך עובי השטיח. יהודית זאב: " כשאני חושבת על האבנים הללו עולה בי תחושה של יוקרה, אלגנטיות. שיבוץ אבני סברובסקי בשטיח מאגדת בתוכה גם עכשוויות וגם ייחודיות."  

סטודיו ננו פייבר | מעצבים: אסא לונטל ועודד גוב

הסטודיו עוסק בפיתוח, עיצוב וייצור מוצרים מחומרים מרוכבים בעיקר מסיבי פחמן (קרבון פייבר). חומרים אלו המעניקים למוצרים מראה חדשני, נקי, ויוקרתי. החומר המרוכב מאפשר תכונות חוזק ייחודיות, המאפשרות גמישות רבה בעיצוב המוצרים. בתערוכה יוצגו שני מוצרים מבית ננו פייבר: גוף תאורה ושידת כניסה.גוף התאורה משלב את תכונת החוזק של סיבי הפחמן ומאפשר מבנה מינימליסטי במיוחד: קו דקיק ממבט צד העוטף כדור קריסטל כבד. הגוף מורכב משש יחידות זהות בגבהים שונים. הגוף מואר בתאורת LED.שידת הכניסה ממחישה את חוזקו המבני של החומר המרוכב במבנה דקיק במיוחד. חלקה ההיקפי של השידה מיוצר מפריסה אחת בעובי 5 מ"מ המכופפת בשני מימדים. ברהיט זה משולבות אבני קריסטל בעלות חזית שטוחה המתיישרות עם סיבי הפחמן ויוצרות משטח אחיד וחלק. השילוב בין אבן הקריסטל ומשטח סיבי הפחמן השחור מייצר עומק ויזואלי ומדגיש את השילוב הייחודי. אסא: "השימוש באבני הקריסטל הן בשידת הכניסה והן בגוף התאורה מעניקות מראה ייחודי וחדשני. החיבור בין קרבון פייבר לקריסטל קסם לי במיוחד בגלל הקווים הנקיים המייצרים הרמוניה." 

מעצבת: אליאור | LA GALERIA DE PUTA MADRE

ציירת בינלאומית ובעלת גלריה, הינה אמנית ייחודית, בעלת אמירה ואג'נדה אישית, מלאת סטייל ושיק. היא יוצרת אמנות יוצאת דופן, צבעונית ומלאת חיים בסגנון "נובו פופ-ארט". בעבודתה משלבת, באמצעות טכניקה ייחודית, אלפי אבני קריסטל של סברובסקי על כל יצירה, דבר המעניק יוקרה יוצאת דופן לאמנות וגורם ליצירות להראות כתכשיט בכל חלל בה יוצגו.  היצירות מלאות חיות ומתאפיינות בגודלן הענק (אקריליק על קנבס) ובצבעוניות העזה. אליאור משתמשת באייקונים מחיי היום יום וסמלים תרבותיים ונוסטלגיים  מתחומי האופנה, בידור, קולנוע ועולם הזוהר, כאשר היא מעניקה להם פרשנות מעוררת מחשבה מקורית. אליאור: "הרעיון בשימוש בקריסטלים הוא להפוך את יצירת האומנות לתכשיט כאשר אלפי אבני הקריסטל מוסיפות שיק ויוקרה ליצירה."


ועוד.פתיחת התערוכה: יום ב' 6/2/12, בשעה 20:00, נעילת דלתות בשעה 22:00 

* התערוכה תציג כחודש. 
שעות הביקור באולם התצוגה Yalon Showroom (שנקר 13, הרצליה פיתוח)- 
א'-ה' 09:00-19:00, שישי 09:00-13:30
אתר ילון: www.yalon.co.il

תגובות