תערוכה.01 - תחרות תכנון לעיצוב תערוכת אדריכלות

תערוכה.01 תחרות תכנון לעיצוב תערוכת אדריכלות היא תחרות פתוחה, אנונימית בשלב אחד להצעות לתכנון תערוכת אדריכלות בחלל הגלריה. על המשתתפים בתחרות להציע תכנון לתערוכת אדריכלות. הזוכים בתחרות יזכו בתקציב למימוש הצעתם הזוכה בחלל הגלריה בהמשך השנה.

גלריה לאדריכלות כמעט תמיד אינה מציגה באופן בלתי-אמצעי את הדבר אותו היא באה להציג. ה'אדריכלות', אותו אובייקט חמקמק וקשה להגדרה, כמעט תמיד אינה מוצגת בה, אלא מיוצגת בלבד. הגלריה מציגה דימויים שונים – שרטוטים, תמונות, תרשימים, תוכניות וחתכים, מודלים, סרטים ועוד – של אותה אדריכלות אותה היא באה להציג בפני הקהל, אולם התרשמות זו הינה תמיד מיד שניה וסובלת מאותן מגבלות תרגום של אובייקט בארבעה מימדים (לפי צבי), של ייצוג אותו דבר אחר ודבר נוסף (לפי איילר ראסמוסן).

המטרה

מטרת התחרות היא לייצר הצעות ופתרונות לשילוב החמקמק בין יצירתה של חוויה מרחבית-אדריכלית בחלל הגלריה לאדריכלות, חלל סגור מוגדר מראש ובעל מאפיינים ברורים, המשתלבת עם תכניה של תערוכת עבודות אדריכליות ו/או עיצוביות של המציגים. על תערוכה זו להתייחס ולשלב בין שני נושאים כביכול בלתי-קשורים – הצגת עבודות המציג בחלל הגלריה במסגרת תערוכה; יצירתה של חוויה אדריכלית ומרחבית החוקרת את תפקידה ויכולותיה של גלריה לאדריכלות, חלל פיזי ייעודי, להמשיך ולתפקד בעידן הנוכחי כאתר בעל משמעות.

המשימה

על המשתתפים בתחרות להציג הצעה לתכנון לתערוכה בזתערוכה.01  - תחרות תכנון לעיצוב תערוכת אדריכלותהזהזה גלריה לאדריכלות הנמצאת בהאנגר 21 בנמל תל-אביב. הצעה זו תתייחס הן לתכני התערוכה – נושא התערוכה והעבודות המוצגות בה – וכן ליצירתה של תערוכה וחוויה בחלל הגלריה.


חבר השופטים מורכב מאדריכלים ומתכננים אשר הציגו בעבר תערוכות בגלריה, וכולל את לארס ספויברוק, מנואל גוטרן, תגית כלימור, יוסי קורי, דפנה גרינשטיין, גד הלפרין ונגה לסר.

התחרות פתוחה לכל משתתף, ללא מגבלת תחום עיסוק, ניסיון, מין, מקום מגורים, וכו'. ההשתתפות פתוחה גם לקבוצות.

מועד אחרון להגשת הצעות 21 יוני 2012

לפרטים מלאים, דרישות, צורת ההגשה, קובץ התכנון, רישום וכל השאר - היכנסו לאתר הגלריה.

תגובות