ארכיטקטורה ומיתוג במרחב הטכנו – לוגיסטי

פתיחת תערוכה - יום חמישי, 21 יוני 2012, 19:00

זהזהזה גלריה לאדריכלות, האנגר 21 נמל תל אביב

ארכיטקטורה ומיתוג במרחב הטכנו – לוגיסטי

אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים

21 יוני – 28 יולי 2012

על התערוכה

התערוכה ארכיטקטורה ומיתוג במרחב הטכנו-לוגיסטי מציגה מעל עשור של יצירה מאת אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים. המשרד מתמקד בלקוחות עסקיים ומרבית הפרויקטים נמדדים בפרמטרים כלכליים קשיחים. מיתוג אדריכלי פירושו לספר את הסיפור היחודי של הפרויקט, של הלקוח, סיפור המחזק את הארגון באמצעות הבנין או החלל.

לוגיסטיקה

קופסה לוגיסטית אינה פרויקט מנוכר ומשמעם. התמהיל המדויק של פונקציונליות, של שיטות מידוף, של אחסנה ושינוע - הוא כר פורה לאסתטיקה תעשייתית מרהיבה.  עבודותיו זוכות הפרסים של משרד אורבך הלוי בתחום זה משלבות רגישות עיצובית במבנה הנמדד בפרמטרים נוקשים של יעילות.  תוצאה שאפתנית זו מתקבלת מתוך שיתוף פעולה הדוק בין המתכננים, הלקוחות וצוותי יועצים, תוךארכיטקטורה ומיתוג במרחב הטכנו – לוגיסטי

שימוש בכלי עבודה רבים ומגוונים: דפי סקיצות, גרפים של לוחות זמנים, מודלים וטבלאות תקציב. זהו אתגר המחייב הכרת הדיסציפלינות הרבות המרכיבות מבנה לוגיסטי: תהליכי יצור ושינוע, מידוף ואחסון, חומרי חיפוי עכשוויים – תוך התייחסות תמידית ליעילותם הכלכלית של הפתרונות השונים. שילוב גורמים אלה יוצר מבני ענק הנראים למרחקים, מרשימים בפשטותם, המהווים מקור גאווה לבעליהם ולעובדים, ומשתלבים בסביבתם.

עיצוב משרדים

האופן שבו חלל משרדים מעוצב הוא השיקוף הקרוב ביותר לאופיו ואישיותו של הלקוח, ולכן אין פרויקט משרדים אחד כמשנהו. בתחום אדריכלי זה, הלקוחות והעבודות מאוד מגוונים ושונים אלו מאלו: יש מוקפדים, יש צנועים, יש טרנדיים, יש מינימליסטיים, יש מהודרים, יש מאופקים, יש פרקטיים ויש נוסטלגיים. ולכל משרד חזון משלו ואמירה שצריכה לבוא לידי ביטוי בחלל ובחומרי הגמר. עבודותיו של משרד אורבך הלוי משקפים את האישיות, הסגנון והאופי של המזמין, ולא את אלה של מתכנניו. עבודות אלה אינן מאופיינות בקווים חוזרים ונשנים המצהירים שאורבך הלוי היו כאן. אולם ניכרים בהם חותם של איכות, של דיוק, מקוריות, הקפדה, אסתטיקה ופונקציונליזם המנחים את עקרונות התכנון של המשרד.

 

התערוכה אדריכלות ומיתוג במרחב הטכנו-לוגיסטי // אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים תיערך בגלריה העליונה.

בגלריה התחתונה תארח במקביל את התערוכה האוסף והחלל החינוכי של מוזיאון העיצוב חולון // עבודות סטודנטים מהחוג לעיצוב פנים, המסלול האקדמי המכללה למנהל.

שעות פתיחה: ב'-ה' 18:00-12:00 / ו' 15:00-10:00 / שבת 12:00 – 19:00

תגובות