כנס בינלאומי בנושא רפואה ואדריכלות במאה ה 21

יום חמישי, 11 אוקטובר 2012, 09:00
אודיטוריום בנג'ימין בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, הטכניון, חיפה.

כנס בינלאומי בנושא רפואה ואדריכלות במאה ה 21

The Design of the 21st Century Hospital

הרפואה משנה את פניה; טכנולוגיה, הזדקנות האוכלוסייה, גידול במחלות כרוניות, שימוש בטכנולוגית המידע, שרותי רפואה עוברים לקהילה ולבית, דגשים על מניעה ואיכות חיים, ורפואה מותאמת אישית, ועמה נוצר הצורך בהתאמת  מבני הבריאות. הכנס  יציג את פני הרפואה המתחדשות ויתמודד עם שאלות הנוגעות בצורתם של מבני הבריאות שלנו במאה הבאה וכיצד לחנך את דור העתיד של האדריכלים והרופאים.

הכנס מאורגן בטכניון ביוזמתן של שתי הפקולטות הוותיקות; הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים והפקולטה לרפואה בטכניון שהולידו דורות של בוגרים אשר הטביעו את חותמם על האדריכלות והרפואה בארץ. הכנס יהווה מפגש של שני עולמות תוכן – רפואה ואדריכלות וישתתפו בו המובילים בתחומם בארץ ובחו"ל. זו תהיה הזדמנות לדיאלוג אמיתי בין הפרקטיקה האקדמיה ומקבלי ההחלטות. לצורך זה חברו ביחד הגופים המובילים בארץ בתחוםכנס בינלאומי בנושא רפואה ואדריכלות במאה ה 21 הרפואה, הארכיטקטורה, שרותי בריאות, בתי החולים, הבניה והטכנולוגיה .

בכנס ישתתפו מרצים מובילים בתחומם בעולם ובארץ, שיציגו מגמות וכיוונים בבניית בתי חולים במאה ה-21 כשהניסיון המקומי יוצג על יד 6 אדריכלים מובילים.
בין המרצים מחו"ל ניתן לציין את המעצב הראשי של חברת פיליפס Jos Stuyfzand (מאיינטהובן הולנד) שיציג מחקרים וחידושים בעיצוב חווית המשתמש בבתי החולים, Barach Paul גם הוא מהולנד, רופא וחוקר בתחום בטיחות ואיכות ופלקסביליות בבתי חולים הטכנולוגיים עם דגש על חדר הניתוח, מגמות תכנוניות של בתי חולים באירופה יוצגו על ידי אדריכל בתי חולים מאיטליה Prof Gianfranco Carrara, וטכנולוגיות lean יוצגו על ידי אדריכל מקליפורניה ארה"ב Roger Hay.

הרצאות מפתח תינתנה גם על ידי דמויות מרכזיות בתחום בארץ כמו הכנת תוכניות אב לרשת בתי חולים על ידי ד"ר אהוד דווידסון ראש חטיבת בתי החולים בכללית שרותי בריאות, ובנית קמפוס רפואי ומחקרי על ידי פרופ רפי ביאר ממרכז רפואי רמב"ם.

בצהרי היום יערך טכס מחווה כבוד לאדריכל משה זרחי שמבני הבריאות שלו היו אבן דרך בהיסטוריה של בתי החולים בארץ.

אחר הצהרים יתקיים מושב דינמי ומרתק של 6 אדריכלים מובילים שיציגו את הניסיון המקומי. האדריכלים פרופ יהודה קלעי, ראלי גבריאלי, אהוד גפן, ארתור ספקטור, ארד שרון ואבי תורגמן.

כנס בינלאומי זה של יום אחד יהיה ראשון מסוגו ובעקבותיו יבואו כנסים נוספים שנתיים ממוקדים בשנים הבאות.

פרטים והרשמה:
http://www.myreg.co.il/HospitalDesig/startreg.htm

תגובות