תכנון חלל ירוק ובריא

יום שני, 17 דצמבר 2012, 19:00

גלריה זהזהזה, הנגאר 21 נמל תל אביב

ערב בסדרת מושג ירוק, הרצאות בנושאי בניה ירוקה בשיתוף המועצה הישראלית לבניה ירוקה


בערב הנוכחי תארח הגלריה את אדריכל אלון יצחקי ואת מעצבת אמליה גליקמן לשתי הרצאות בנוגע לשילוב בין אדריכלות ותכנון ירוק לשימוש ויישום של חומרים בריאים.

הרצאה 1. תכנון חלל ירוק ובריא

עיצוב חלל הפנים במבנים הוא אחד המרכיבים העיקריים המשפיעים על הנוחות והבריאות של השוהים בחללים אלה. תכנון נכון וחשיבה על בריאות ונוחות המשתמשים יכולה להניב תוצאות רצויות, כמו: שביעות רצון הדיירים והמשתמשים, ימי היעדרות ומחלה מופחתים במקומות עבודה, פריון, והימנעות מ"תסמונת הבניין החולה".

בהרצאתו, יציג אדריכל אלון יצחקי (יסקי מור סיוון אדריכלים) היבטים פנים מבניים של בניה ירוקה, תוך התמקדות בעיצוב המשלב חומרים ירוקים בחלל הפנים, איכות אוויר פנים מבנית, תאורה בת קיימא, ובאפשרות ליישום בניה ירוקה בפנים המבנה באופן חסכוני.

אדריכל אלון יצחקי, ,LEED RA. הינו אדריכל עמית במשרד יסקי מור סיון אדריכלים. במסגרת תפקידו אחראי אלון לתכנונם של פרויקטים בקנה מידה גדול בארץ ובעולם, ומשמש כראש חטיבת הבניה ירוקה במשרד, אשר עוסקת בהקמת מספר פרויקטים מוסמכי תקן 5281 ו - LEED. אלון, מוסמך LEED משנת 2003 עוסק בתחום הקיימות בארץ ובחו"ל, משמש כחבר ועד מנהל במועצה הישראלית לבניה ירוקה ושימש כיו"ר ועדת איכות פנים המבנה בכתיבת הרוויזיה לתקן 5281.

הרצאה 2. עיצוב לא רעיל - עקרונות לתכנון

עיצוב ירוק לא רעיל הפך להיות שלב חיוני בתכנון הוליסטי של בנינים העומדים בתקנות של בניה ירוקה במערב. בהרצאה זו אמליה גליקמן, מומחית לבניה ירוקה, תציג עקרונות לבחירת חומרים לא רעילים. המצגת תדון בצורך לבניה לא רעילה כחלק מתכנון בניין ותסקור סוגים שונים של מזהמים בחומרי הבנין והשפעתם על בריאות הדייר תוך מתן דגש לדוגמאות מהשטח.
ההרצאה תדון בנושאים הבאים:
- מהם יסודות עיצוב ובניה לא רעילה.
- מהם חומרים ירוקים לא רעילים.
- כיצד לאפיין ולבחור חומרי בנין לפרויקט לא רעיל.

אמליה גליקמן היא בוגרת לימודי מנהל עסקים ולימודי אדריכלות פנים בבוסטון. בשנים האחרונות עבדה אמליה בעיצוב ירוק וניהול פרויקטים ירוקים כשותפה בהקמת אחת החברות הידועות בתחום הבניה הירוקה בארצות הברית, Sustainable Construction. העיצובים נושאי הפרסים של אמליה הובילו את החברה לקבלת הפרס היוקרתי The big 50כאחת מ-50 החברות העיצוב והבניה הטובות במדינה. לפני כחודשים אמליה חזרה עם משפחתה לארץ ועכשיו מתגוררת במושב תכנון חלל ירוק ובריאצופית.


ההשתתפות בתשלום, להרשמה קליק כאן.

תגובות