תערוכה - הבית זה המוטו

ישראלה הרגיל נולדה בפולין ועלתה ארצה ב-1948. עשר שנים חייתה ולמדה בקיבוץ רמת יוחנן. אחרי שרות בצבא ולידת בתם הבכורה יצאה המשפחה לארה"ב שם למדה ישראלה אמנות באקדמיה לאמנויות יפות בשיקגו. עם חזרתם ארצה נולדו לזוג שתי בנותיהן הנוספות. כיום יש להם ארבעה נכדים ונכדה והם מתגוררים ברמת גן. 
במשך השנים השתלמה ישראלה בתחומי אמנות שונים: לונדון - מרכז האמנות CAMDEN, לוס אנג'לס - אניברסיטת UCLA, תל אביב- סדנאות בית האמנים, ניו יורק - ART STUDENTS LEAGUE. 
ישראלה יוצרת בסטודיו בכפר אז"ר ומרבה להציג בתערוכות יחיד וקבוצתיות.


האם אלמנטים של "הבית" הופיעו אצל ישראלה הרגיל ביצירתה האמנותית? האם העיסוק באמנות השפיע על עבודתה היום יומית כמעצבת פנים? במהלך הקריירה העשירה של הרגיל, ולמעלה מעשרים תערוכות יחיד, לא זכה לביטוי נושא הבית והמגורים, אשר ליווה את עבודתה היום-יומית כמעצבת פנים. בתערוכה הנוכחית, מציגה הרגיל לראשונה צדדים אלה של עבודתה היצירתית, באמצעות מספר רב של עבודות עיצוב, פתערוכה - הבית זה המוטורויקטים דו-ממדיים ותלת-ממדיים, אשר בחלקם משלבים יחדיו את תחומי העיצוב והפיסול.

בתערוכה 'הבית - זה המוטו', אשר תוצג בזהזהזה גלריה לאדריכלות במהלך חודש אוקטובר, בוחנת האמנית והמעצבת ישראלה הרגיל את היחסים ההדדיים בין התחומים בהם עסקה כל חייה. הפרספקטיבות הצבעוניות, התאמות הצבעים, הלוחות לבחירת החומרים לבית, אלה הן רק מספר דוגמאות לשיטות הלימוד והתרגול של הסטודנטים באקדמיה לאמנות ולעיצוב לפני חמישים שנה.
לצידן נפרסים מאמרים מקצועיים שפרסמה הרגיל ב- "מעריב" וב- "את" בסוף שנות השישים, כמו גם קטעים מתוכנית הרדיו "ביתך" אותה הגישה בקול ישראל בשנים 1971-1972. 
בתערוכה מוצגות תוכניות רבות - כולן שורטטו ידנית - של דירות, בתים, חנויות, ומשרדים אותן תכננה הרגיל במהלך שנות עבודתה. תוכניות אלה, שנועדו להנחות את דייריהן בתהליכי הבניה, השיפוץ, ברכישת מוצרים ועוד, מציגות פן של הדרך בה עיצוב הבית והמגורים השתנו בישראל במהלך העשורים האחרונים.


8 - 31 אוקטובר 2015, גלריית זהזהזה, תל אביב-יפו.

למידע מלא על התערוכה לחצו כאן.

תגובות