צילום לאדריכלים ומעצבי פנים

לראשונה בארץ, לימודי חוץ של המרכז האקדמי ויצו חיפה משיקים בימים אלה תוכנית לימודים מקיפה וייחודית של צילום ארכיטקטורה ועיצוב פנים, שמטרתה להקנות לאדריכלים ולמעצבי פנים כלי עבודה הכרחי, עוצמתי וחשוב בעבודתם במשרדי התכנון ומול קהל הלקוחות.

 

אדריכלים ומעצבי פנים נדרשים פעמים רבות במסגרת עבודתם לצילום איכותי, ככלי אולטימטיבי לתיעוד קטלוג, פרסום ומחקר. הצילום מהווה בן לוויה צמוד והכרחי לבחינת תהליכים וחשיפת העבודות שהממד היצירתי -אמנותי ולעיתים גם הפילוסופי שלהם, נסתר מעיני הציבור הרחב.

מתוך הבנה של הצורך המקצועי, לצד הרצון לכלי עצמתי לביטוי איש, פותחה בלימודי חוץ תכנית לימודים המציעה רכישת כלים מקצועיים בצילום; החל מהבנת יסודות השפה דרך בחינת זרמים וגישות היסטוריות ועכשוויות בצילום ועד לתרגול והתנסות טכנולוגית מקצועית.  כל אלה בהנחיית סגל מרצים מקצועי מומחה בנושאים הנלמדים, אשר ישים דגש על הזיקה הברורה שבין השפה והכלים לצרכי קהל האדריכלים ומעצבי הפניצילום לאדריכלים ומעצבי פנים

ם.


דני אבסקיס, הרכז המקצועי של התוכנית:

"הצילום מעולם לא היה נפוץ ופופולארי כפי שהוא היום... צלמים וחובבי צילום מעולם לא זכו לבמה פומבית ורחבה כל כך כפי שהם נהנים ממנה כיום. הצילום עצמו, כנקודת הראשית של המדיה, מעולם לא התפתח לכל כך הרבה כיוונים חדשים ומאתגרים, בחסותה של המדיה הדיגיטאלית ששחררה את המדיום מכבלים טכניים אל עבר חירות היפר –טכנולוגי.  חירות זו פתחה את הדלת לאנשי מקצוע מתחומים שונים, הנעזרים בצילום כבדרך השגרה, להתנסות ולהשתמש במדיום באופניים יצירתיים - פרקטיים שלא היום אפשריים בעבר".

 

בין הקורסים הנלמדים:

·         יסודות השפה הצילומית

·         צילום סטודיו וארכיטקטורת חוץ

·         צילום חללי פנים והום סטיילינג

·         פורטרט סביבתי

·         הצילום כראי התקופה

·         פוטושופ - עיבוד דיגיטאלי למעצבי פנים

 

בין המרצים:

עדי מזן, אסנת שושלב, תמר סצמסקי, ארקדי רסקין, הגר דופלט

רכז מקצועי – דני אבקסיס. 


לתכנית המלאה לחצו כאן.

תגובות