ישראלים יבנו שכונות מגורים ופארקי תעשה באתיופיה

אתיופיה מזמינה את משקיעי הנדל"ן הישראלים:

"בואו להקים אצלנו שכונות מגורים ופארקי תעשייה"


אתיופיה פונה למשקיעי הנדל"ן הישראלים להשתלב בתוכנית ממשלתית שתתפרס על פני חמש שנים במסגרתה תוקמנה 2.4 מיליון דירות חדשות, מתוכן 900 אלף בעיר הבירה אדיס אבבה וכן שמונה פארקי תעשייה כחלק ממדיניות הממשלה לתיעוש המדינה.

 

נציגי א.ב. מתכננים, מקבוצות התכנון הגדולות בישראל שתכננה בשנים האחרונות מספר פרויקטים באפריקה, ביקרו באתיופיה, סיירו באתרים המיועדים להקמת שכונות חדשות ותעשייה ונפגשו עם שר הבינוי והשיכון האתיופי. המארחים ציינו שבשנים האחרונישראלים יבנו שכונות מגורים ופארקי תעשה באתיופיה

ות נעשו מספר פרויקטים גדולים עם חברות מהמזרח הרחוק, אולם הם לא היו שבעי רצון מבחינת איכות הבניה ולכן החליטו לפנות לשוק הישראלי.

 

לדברי דפנה רגב מקבוצת א.ב מתכננים: "כלכלת אתיופיה בעלת קצב צמיחה מהיר, ענף הבנייה במדינה השיג צמיחה של יותר מ- 30% בשנתיים האחרונות, כתוצאה מביקוש גובר לנדל"ן ותשתיות העובר את קצב יכולת הבניה של קבלנים מקומיים. על פי תחזיות ענף הבניה ימשיך לצמוח בקצב גידול שנתי ממוצע של 11.6%. ממשלת אתיופיה מספקת תמריצים רבים למשקיעים בענף בניהם אישור פרויקטים והקצאת קרקעות ללא תשלום. בנוסף לכך עלות העבודה במדינה אינה גבוהה, יתרון גדול במבנה ההוצאות של כל פרויקט נדל"ני.  לעומת אירופה, צפון אמריקה וישראל שכבר רוויות בבניה, אפריקה המתעוררת נמצאת רק בתחילת תנופת בניה שתגבר בשנים הקרובות."

 

א.ב. מתכננים חתמו על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הענק TIRET הפועלת בתחום הבניה כדי להשלים את הידע החסר לעולם הנדל"ן האתיופי בבניה לגובה של רבי קומות, פיתוח סביבתי, ותכנון ואספקת שירותים נלווים התומכים בקהילה.


תגובות