שילוב יצירות אמנות במקומות עבודה - מדוע זה כדאי?

אמנות חזותית מופיעה במגוון צורות, ומשפיעה על כל מי שרואה אותה בצורה זו או אחרת. 

לאחרונה, בעלי עסקים מתחילים להבין כי הצגת יצירות אמנות בכלל, ופסלים בפרט, במקום העבודה עושה יותר מאשר להפוך את המשרד לאסתטי או להרשים את המבקרים; התוצאה יכולה להיות הגדלת יעילות העובדים, פריון, ויצירתיות. להלן כמה מן היתרונות של הצגת יצירות אמנות במשרד.


אמנות מעוררות ומשחררת את  הפוטנציאל היצירתי. כאשר אנשים רואים ציור או פסל מרשים, לעתים קרובות הם מרגישים ההשראה . ההשראה אותה חש מי שמסתכל באמנות  ומשחררת את הפוטנציאל היצירתי ועוזרת ליצור רעיונות חדשניים. רעיונות חדשניים מביאים  לשיטות עסקיות ושיווקיות חדשות אשר מביאות צמיחה כלכלית.


אמנות עוזרת להתחבר עם לקוחות.  דוגמא לכך היא חברה גדולה אשר הצמידה למותג שלה יצירות אמנות – צילומים ופסלים אשר הוצגו באתרים שונים. משוב הלקוחות העלה כי מעבר להנאה האסטטית,  הם התחברו יותר למותג בעקבות החוויה של היותם חלק ממשהו אמנותי.


אמנות משפיעה על אווירת החדר. יצירות אמנות רומנטיות ופסטורליות נוטות לעורר רגשות מרוצות. פסלים מופשטים יגרמו לעידוד החשיבה מחוץ לקופסא. &nbsשילוב יצירות אמנות במקומות עבודה -  מדוע זה כדאי?

p;משרד המציג אמנות יכול ליצור אווירה שלווה אך מאתגרת מחשבתית. בנוסף, יצירת אמנות מעניינת מוסיפה ממד אישי למרחב. פסל הממוקם נכון הופך למקום התכנסות עובדים בהפסקות, מקום בו מתקיים שיח פורה.


אמנות משפרת את חוויית העובד. סקר בין עובדים במשרדים עם יצירות אמנות העלה כי 83%  אחוזים מהעובדים חשו שנוכחות הפסלים והתמונות הייתה חשובה בסביבת העבודה. 73%  אמרו גם כי תפיסותיהם את מקום העבודה שלהם וחוויות עבודתם תשתנינה אם יצירות האמנות יילקחו.

על ידי גירוי רעיוני, קידום תחושות של שלווה, והצגת משהו יפה ומעניין עליו יסתכלו העובדים  במקום הם מבלים את מרבית יומם, אמנות יכולה לעשות הבדל עצום בשביעות רצון בעובדים, הפריון, והרווח.

העבודות המוצגות עם מאמר זה הן פרי עבודתו של רמי אָטֵר,רמי, הוא אמן רב תחומי המתמקד בפיסול מופשט וסימבוליסטי בברזל.


אָטֵר מציג בארץ ובעולם, ומיוצג בחו"ל ע"י גלריה בניו יורק. את עבודותיו ניתן למצוא בבתים פרטיים, מרחבים ציבוריים שונים כמו גם באוסף בית גבריאל ובמוזאון וולפסון שבירושלים.

לאָטֵר עבודות בגדלים שונים  50 – 250 ס"מ, שיכולות לתרום לעיצוב כל חלל -  פרטי, מסחרי או ציבורי.


ליצירת קשר עם האמן אתם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט שלו כאן

תגובות