המרכז האקדמי ויצו חיפה תערוכת הבוגרים 2017

פתיחה חגיגית : יום ג'  18.7.2017  בשעה  20:00

נעילה: מוצ"ש 29.7.17

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה | צילום | עיצוב אופנה

 

רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. טל. 04-8562555

ימים א' – ה'  12:00 -20:00   שישי  10:00- 14:00  שבת  10:00- 22:00

הכניסה חופשית


פרופ' דוד אלכסנדר, נשיא המרכז האקדמי:

" דבריהם של ראשי המחלקות המובאים כאן  מסכמים הן את החזון המקצועי של כל אחת ממחלקות המוסד והן את הישגיהם של בוגרי תשע"ז.

המרכז האקדמי ויצו-חיפה ממשיך, כבעבר, לטפח מצוינות ומקוריות תוך שימת דגש הן על החדשנות המלווה את עולם העיצוב והיצירה והן על המעורבות הקהילתית המאפיינת את המוסד מראשיתו.

אנו גאים בבוגרינו ומאחלים לכל אחת ואחד מהם דרך צליחה במסע המקצועי המאתגר שהם יוצאים אליו.


ארכ' אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה:

מרחבים

פרויקט הגמר מוגדר כפרויקט תזה המשקף את היריעה הרחבה של תחומי העניין והעשייה ואת רוח המחלקה לארכיטקטורה ונעשה במסגרת של סטודיו בו צוות רחב של מנחים ויועצים מלווה את הסטודנט לאורך התהליך. תחילתו בהגדרת הסוגיה וסופו בפרויקט אדריכלי כפרק האחרון בתזה האישית של כל סטודנט. בחירת הסוגיה/נושא אמורה לבטא את עמדתו של הסטודנט (ערכית וביקורתית) בתחום אותו בחר לחקור תוך התמודדות עם האתגרים שמציבה לנו הסביבה הטבעית והבנויה. כל זאת מתוך ראיה מציאותית ומפוכחת.

השנה, מגוון הפרויקטים בתערוכת הבוגרים 2017 מציג את עמדתם של הסטודנטים למרחבים השונים: מרחב הקונפליקט, המרחב הקהילתי, המרחב העירוני ומרחב הביניים, תוך פרשנות מחודשת לסוגיות מורכבות בנושאים עירוניים, סביבתיים, קהילתיים ופוליטיים-חברתיים.

 

מנחי פרויקט הגמר |  ארכ' אירית צרף נתניהו, ארכ' שחף זית, ארכ' אייל מלכא, ארכ' פרח פרח,

ארכ' דני שומני (design options), ד"ר רוזה פרנסיס (קונס'), ארכ' זיוה קולדני (נוף), ד"ר אביגיל דוב (אקולוגיה), ד"ר ליאורה ברעם שחל וד"ר הדס שדר (תזה).

 

ירון שין, ראש המחלקה לתקשורת חזותית:

האישי פוגש חברתי וציבורי – אדם ומכונה נפגשים באמצע דרך לא סלולה.. 

בשנים האחרונות ישנה התפקהמרכז האקדמי ויצו חיפה  תערוכת הבוגרים 2017

חות מהחלומות לגבי תפקידה של הטכנולוגיה בחיינו, הדבר ניכר היטב בבחירות של המעצבים החדשים, בבואם לטפל בנושאים המשלבים תוכן וטכנולוגיה.

השנה, סטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית – המרכז האקדמי ויצו חיפה, נוקטים עמדה מציאותית, ריאלית, כלפי הסובב אותם ונעזרים או משתמשים בטכנולוגיה ככלי עבודה או כלי שירות, תוך ביטול הסגידה הישנה לטכנולוגיה ולאפשרויות שהיא מקנה.

מדיון תיאורטי בתפקיד האינסטגרם בחיינו דרך תחליפים לספרי נייר ועד פרוייקטים העוסקים במעבר הדו סטרי בין און-ליין לאוף-ליין  -  סטודנטים במחלקה מדווחים לצופה על חייהם, חיי חבריהם וסביבת המגורים הקרובה אליהם ובכך מתווכים עבורנו את המציאות הישראלית על גווניה בשנת 2017.

 

 

מנחי פרויקט הגמר |  ירון שין, פרופ' טרי שרויאר, עדה ורדי, עדי סופר, שי גולן, נעה סגל, אסא צירלין, סוף מיילס, מורן ברק, גיל לי אלון קוריאל, מירה פרידמן, אילן ויינטרוב, ברק דרורי, שחר קובר, רן בוגין, אורי אופיר, יפעת גלילי, בת דזבלי.

 

 

עמית זולר, ראש המחלקה לצילום:

מהיר יותר, גבוה יותר, חזק יותר

נסיונותיה הבלתי פוסקים של סבתא, להטביל לנצרות את נכדתה אשר התגיירה, מריה קול יעקב.
מסעה של אם ובנה העוזבים עם שחר את ביתם אשר באום אל פחם אל עבר כרם הזיתים הנטוע באדמה שהיא שלהם אך גם לא. בני הקיבוץ, מנהלים את ערביי הכפרים הסמוכים העובדים עבודת כפיים אצלם במחלבה, בחקלאות מסורתית ובשאר ענפי הקיבוץ בעבודתו של איתי רודן. סרט מסע אותו עובר ״משתף פעולה״ (משת״פ),

מסע אשר סופו הבלתי נמנע יהיה הפיכתו של בן מיעוטים אחר הנמצא במילכוד לסייען, בסרטו של בילאל קארמן.

 

 

 

סרט חתונתה של מארוורה טארבייה לארוסה הסורי המדומיין. תיעוד תופעת ה״לוליטה״ היפנית, אסקפיזם טהור,

של קבוצת בנות ישראלית בחדריהן על ידי יניב גדי. סיפורה של נסיעת אוטובוס לטבריה, סיפורה של אלימות טבולה בפסטורלית הגליל, של ספיר ענני. סיפורן של ילדות אשר חבריהן המתים הפכו אותן ל״אלמנות צה״ל״. אלמנות, אך ורק בתודעתן, ללא מעמד אמיתי.

כל אלו הופכים את המחזור המסיים לפוליטי ביותר שידעה המחלקה. מבט על המציאות הישראלית הנשקפת מבעד לחלון, לא משאיר את המבט, לא את המביט, אדיש. מחזור תשע״ז מגיב דרך סטילס דוקומנטרי, וידאו ארט סרטי דוקו ופיקשן, עבודות קונספטואליות וצילום אקספרימנטלי למציאות אליה לא ניתן להישאר אדיש.

מנחי פרויקט הגמר |  עמית זולר, פרופ׳ מיכה קירשנר, תמר סצמסקי, רובן קופרמן, ערן ברק, יעקב ישראל, יפעת גלילי, אלעד קידן.

 

מירב לביא, ראש המחלקה לעיצוב אופנה:

 

המחלקה לעיצוב אופנה הציגה את קולקציות הבוגרים לשנת 2017 בתצוגת האופנה השנתית בפני קהל רב של אנשי תעשיית האופנה, התקשורת ובני המשפחה הנרגשים של הבוגרים.

20 מעצבי אופנה סיימו השנה ארבע שנות לימוד, אשר הכשירו אותם להשתלב בענף בכל אופן בו יבחרו. במהלך הלימודים, הם קיבלו כלים כדי להחליט לאן פניהם מועדות בתחום דינמי זה,  אשר מאתגר בכל יום מחדש, לאתר ולמצוא את "הדבר החם הבא".

בעבודה על קולקציות הגמר התמודדו הבוגרים עם שבירת מוסכמות בעולם האופנה והטקסטיל ופיתחו חומרים, גזרות וצלליות חדשות. במהלך השנה פיתחו טכניקות הדפסה ואריגה שונות ושילבו עבודת טקסטיל עם עיצוב תלת מימד, במטרה להגיע בסופו של תהליך לקולקציה יצירתית וחדשנית, בעלת כתב יד אישי וייחודי לכל סטודנט. לראשונה השנה התקיים שיתוף פעולה בין - מחלקתי פורה עם המחלקה לצילום, בו הופקדו צילומי הדגמים לתיק העיתונות בידיהם המוכשרות של סטודנטים מהמחלקה.

 

מנחי פרויקט הגמר | טליה בורק, ד"ר עומרי גורן, שאול אהרוני, עידו רקנטי, אסתי גרינבוים, אתי שמלהתגובות