התפתחויות מעניינות בעולם ההובלות

ענף ההובלות בישראל מהווה את אחד מענפי השירות המבוקשים.

על פי סקר שנערך בשנים האחרונות נמצא שמגמת מעברי הדירה בישראל שינתה את פניה.

אם בעבר מקובל היה לעבור 3 דירות במהלך החיים, כיום נמצא שכל ישראלי שישי עובר דירה אחת לשלוש – ארבע שנים!

ישנן סיבות רבות שתורמות למגמה – החל ביוקר הדיור בישראל, דרך שינויים תעסוקתיים שמתרחשים כיום הרבה יותר מאשר בעבר וכמובן סטודנטים רבים שעוברים דירה לעתים אף בכל שנה.

במקביל, הולך ומתפתח לו תחום הובלות נוסף שאט אט נוגס בעוגה הגדולה של הענף. המדובר בהובלות קטנות שמסתכמות במרבית המקרים בהובלת פריט או פריטים בודדים ועד למקסימום של הובלת דירות קטנות כדוגמת דירות סטודנטים.

מהן הובלות קטנות?

כאמור, אחת המגמות הבולטות בענף ההובלה היא ללא ספק הכוכב העולה בתחום – ההובלות הקטנות.

על פי בדיקה שנערכה על ידי פורטל בקטנה הובלות קטנות נמצא שהעלייה בביקוש להובלות קטנות מסתכמת ב-30% ויותר – תלוי בחודשי השנה.

אם המילה הובלה מעלה לכם אסוציאציות של צוות מובילים גדול ומשאית רחבה, כדאי שתשנו את התפיסה. הובלות קטנות מסתכמות בדרך כלל ברכב מסחרי קטן וזול שאותו מפעיל הנהג – לעתים לבדו ולעתים עם מוביל נוסף, מה שמאפשר להציג מודל עסקי 'רזה' וזול בהרבה ממה שמקובל בדרך כלל.

יתירה מזאת, המודל הרזה מאפשר לחברות ההובלה להתמקד במסת עבודה כך שביום אחד נין לעשות עד 10 הובלות קטנות ובמקרים מסויימים אף יותר – מה שמעלה באופן משמעותי את הזמינות של השירות.

סביר להניח שגם אתם תורמים להתפתחות הענף

התרומה הגדולה ביותר לביקוש הגובר בשנים האחרונות מגיעה משני כיוונים מעניינים – הראשון הינו הסטודנטים שנזקקים לשירותי הובלות התפתחויות מעניינות בעולם ההובלותקטנות וזולות והמעניין עוד יותר מגיע דווקא משינויי הצריכה של הישראלים בכל תחומי היד-2.

מסתבר שהתרומה של האתרים השונים לממכר פריטים מיד שנייה, יוצר ביקוש של 2000-4000 רוכשים שזקוקים לשירותי הובלה לפריטים שנרכשו במי מהאתרים כאשר הדוגמאות הנפוצות הן מקררים, ארונות, תנורים ועוד אך אם חשבתם שכולם מצליחים להוביל את הפריטים הללו במחיר משתלם, נכונה לכם הפתעה.

כמה אנשים משלמים על ההובלה?

לעתים קרובות כתוצאה מחוסר היכרות עם הענף, צרכנים רבים פונים לחברות הובלה גדולות על מנת להוביל פריט כלשהו. במקרים כאלה מתעוררת בעיה. נכון שאתם צריכים להוביל ארון אך פניתם לחברה שמעסיקה צוות של מספר מובילים שיגיע אליכם עם רכב הרבה יותר גדול ממה שאתם זקוקים לו באמת. התוצאה מן הסתם תהיה הוצאות תפעוליות גבוהות של חברת ההובלות – הוצאות שאתם תצטרכו לשלם.

בקטנה – המיזם שיחבר אתכם עם מובילים להובלות קטנות

אם אלפי ישראלים זקוקים לשירותי הובלות קטנות מדי חודש וכשחלק גדול מהם משלם סכומים לא רציונליים עבור שירותי ההובלה, טבעי מן הסתם שיקום מיזם שכל כולו עוסק בהובלות קטנות.

אחד האתרים שקמו לאחרונה בתחום הוא אתר בקטנה ששם את ההובלות הקטנות במרכז הפעילות שלו מתוך מטרה לחבר בין מובילים זמינים לבין לקוחות שזקוקים להובלה קטנה אפילו באותו היום.

איך זה עובד?

במערכת האתר רשומים עשרות מובילים שמתמחים בהובלות קטנות בכל חלקי הארץ. על מנת לקבל הצעת מחיר מהמובילים, על הגולש למלא את פרטי ההובלה שהוא זקוק לה, התאריך בנוח לו ומקום ההובלה.

עם קבלת הפרטים הללו, מערכת האתר מאתרת עבור הגולש 3 חברות הובלה באזור מגוריו שזמינות במועד המועדף על ידו ושנכונות להתחרות על ההובלה שלו.

מרגע זה, התהליך הופך למכרז בין שלושת החברות הללו שאינן יודעות מי עוד מגיש הצעה ומהם המחירים שמוצעים, כאשר כל חברה מנסה לספק את ההצעה הזולה ביותר. התוצאה – קבלת 3 הצעות מחיר אטרקטיביות ממובילים זמינים מה שמשאיר לגולש את האפשרות לבחור בהצעה המשתלמת מבין כולן וכך לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים וזמן בחיפוש אחר חברת הובלות זמינה באזור מגוריו.

שירות השוואת המחירים עבור שירותי ההובלה באתר מוצע לגולשים בחינם והמודל הכלכלי עליו מתבססים הוא דמי הרשמה ממובילים שמעוניינים לספק שירות איכותי במחירים זולים.

מובילים מדורגים

על פי מייסדי האתר, על מנת לוודא אם השירות שהתקבל תואם את רוח השירות של האתר, הוקמה מערכת חוות דעת שבה הגולשים יכולים לדרג את השירות שקבלו או לפנות באופן ישיר אל מנהלי האתר במקרים רגישים.

תכניות עתידיות

עם הצלחת האתר, הורחבו השירותים שאתר 'בקטנה' מציע וכיום ניתן להשוות מחירי הובלות קטנות לצד שירותים נוספים כדוגמת אריזה, אחסנה והובלות מורכבות יותר כגון הובלה עם מנוף.

תגובות