מאחסנים את תכולת הדירה? 5 דברים שאתם חייבים לבדוק

אחסון תכולת דירה היא אחת הפעולות הנפוצות בקרב מי שעוברים דירה. מדובר בשירות שכל מטרתו היא להציע לכם מקום בטוח (על זה אנחנו עוד נדון) לאחסון תכולת דירה לרבות רהיטים, מוצרי חשמל וכל דבר שעולה על דעתכם – כל עוד לא מדובר במוצרים שעשויים להתקלקל כדוגמת דברי מזון.

לכאורה נראה שמדובר בשירות פשוט למדי אך במציאות זה ממש לא כך. ישנן הרבה מאוד חברות שמציעות שירותי אחסנה וקיים הבדל גדול בין רבות מהן כך שלצד חברות שיספקו לכם סביבה מתאימה ובטוחה, יש לא מעט מחסנים שלא כדאי לכם לאכסן את המזנון או המקרר שלכם.

רגע לפני תחילת עונת מעבר יהדירה בישראל, בחרנו לרכז עבורכם 5 כללים מרכזיים בבחירת שירות אחסון הדירות הטוב ביותר עבורכם – כזה שלא יהיה יקר מצד אחד אך יספק לכם שירות אמין ומקצועי שיבטיח את שלמות החפצים שלכם.

מיקום המחסנים

קבלתם מספר הצעות מחיר עבור שירות אחסנה זהה אך המיקום של המחסנים שונה לחלוטין. לדוגמה, אתם מתגוררים בעיר ראשון לציון וקבלתם שתי הצעות – האחת עבור שירותי אחסון דירות בראשון לציון והשני עבור שירות דומה רק שהמחסנים ממוקמים במושב באזור ירושלים ובמחיר זול ב-20%.

לכאורה יש כאן הבדל מהותי ואתם אולי שוקלים לבחור בהצעה השנייה אך בפועל, צריך לקחת בחשבון שהשכרת מחסנים בעיר כמו ראשון לציון תהיה הרבה יותר יקרה מאשר השכרת קרקע במושב מחוץ לעיר. מעבר לכך, חשוב לקחת בחשבון את עלויות ההובלה שלכם אל המחסן וממנו אל הדירה שלכם.

בדוגמה שלפנינו, ההובלה מהמחסן בראשון לציון אל דירה בעיר תהיה זולה במאות שקלים ביחס להובלה ממחסן שנמצא חוץ לראשון לציון וככל שהמרחק יהיה גדול יותר, כך העלויות ילכו ויעלו.

דבר נוסף שצריך לתת עליו את הדעת הוא הצורך שלכם להגיע אל המחסנים מעת לעת. בואו ונזכור שביחידות האחסנה מצויים חפצים שאתם עשויים להזדקק להם ולכן ככל שהמחסן יהיה רחוק יותר מעיר מגוריכם, כך הגישה לחפצים הופכת להיות יותר מוגבלת.

רישיונות עסק

מי לא שמע על בתי עסק מסוגים שונים שהוקמו ללא רישיונות והמאחסנים את תכולת הדירה? 5 דברים שאתם חייבים לבדוקיתרים מתאימים ובסופו של דבר קבלו צווי הריסה או פינוי. כשמדובר בשירותי אחסון תכולת דירה, המקרה הזה יכול בהחלט להתרחש ואתם ממש לא צריכים שהוא יקרה במחסן שבו אתם מאחסנים את תכולת הדירה שלכם.

בדקו שלבעלי העסק יש רישיון ואישורים מהרשות המקומית וכן מהרשות לכיבוי אש. מעבר לעובדה שתוכלו לישון בשקט בידיעה שהחפצים נמצאים בידיים מקצועיות, אתם יכולים להיות בטוחים שהמקום עומד בתקנים הנדרשים של בטיחות וכיבוי שריפות.

אחסון במכולות הוא זול אך לא מתאים לדירות

אחד הטרנדים הנפוצים באחסון של תכולת דירות הוא שימוש במכולות. מכולות מתאימות לשינוע סחורה יבשה אבל כשזה מגיע לציוד האישי שלכם, כדאי לכם להעדיף פתרונות אחרים. מדוע? המכולות עשויות מתכת – כזאת שסופגת את קרני השמש והחום, מה שיוצר בתוך המכולה תנאים שיותר דומים לתנור אפייה ופחות למקום שצריך לאחסן רהיטי עץ או מוצרי חשמל.

הנזקים לציוד יכולים להיות כאלה שיוציאו אותם מכלל שימוש ומוצרי חשמל כגון מקררים שהציפוי שלהם נהרס או סלון שהעץ שלו ניזוק, מתרחשים מדי יום.

בסופו של דבר אתם אולי יכולים לחסוך כמה מאות שקלים בשנה אבל להרוס את הרהיטים שלכם – מה שיתבטא בהפסק כספי גבוה.

אילו אמצעי אבטחה קיימים במחסן

שאלה נוספת שצריך לשאול היא אילו אמצעי אבטחה קיימים במקום. חומות, גדרות, מצלמות אבטחה ושמירה אנושית 24 שעות ביממה הם דברים שאסור לכם להתפשר עליהם. לעתים קרובות המחיר הזול שתקבלו אינו כולל את כל השירותים הללו ולכן צריך לתהות האם הוא באמת זול..?

העדיפו יחידות אחסנה פרטיות

עוד טרנד שלא מתאים למרבית האנשים שמעוניינים לאחסן את תכולת דירתם הוא השימוש במחסנים משותפים. מדובר בחלל מרכזי אחד שבו מאחסנים את הציוד של כל הלקוחות.

צריך להבין שישנו מגוון רחב של שירותי אחסנה שמתאימים למגוון צרכים שונה לחלוטין. ולדוגמה, אחסון של סחורה שונה מאחסון תכולת דירה ומה שמתאים לסטודנט שרוצה לאחסן את המזנון שלו לחודש, יכול שלא להתאים לאחסון של תכולת דירה של משפחה לפרק זמן ארוך.

כך או כך, הדרך הטובה ביותר להבטיח את שלמות החפצים שלכם היא לשכור יחידות אחסנה פרטיות – כאלה שרק לכם יש גיזה אל הפריטים שמאוחסנים בה. בהקשר זה, אינכם יודעים מה אנשים אחרים מאחסנים בסמוך אליכם כך שאם מישהו אחסן רהיט מעץ שנגוע בתולעים, יחידת האחסון הפרטית תבטיח שהציוד שלכם יישאר שלם ולא יפגע – מה שלא ניתן לומר על יחידות האחסון המשותפות.

תגובות