"קרם שיזוף" גם לדשא הסינטטי....

"קרם שיזוף" גם לדשא הסינטטי....
  • יצרן:
    פשוט ירוק
072-221-5000
דשא מלאכותי ללא הגנה שנחשף לשמש לאורך שנים עלול לאבד את חוזקו. בישראל אין תקן מחייב לדשא סינטטי ועל הצרכן לגלות עירנות. פשוט ירוק שילבה בדגמי הדשא החדשים של 2013 מרכיב להגנה מפני קרינה אולטרה סגולית

רבים אינם יודעים שקרינת השמש היא האויבת העיקרית של הדשא הסינטטי ועלולה לאורך שנים לגרום לשינויים בתרכובות חומרי הגלם ובעמידות הדשא, החלשותו ואובדן האחיזה של הסיבים במרבד כך שהם עלולים להיתלש בקלות. גם צבעו של דשא שאינו מוגן צפוי לדהות לאחר מספר שנים.

חברת פשוט ירוק, משווקת הדשא הסינטטי הגדולה בישראל, שילבה בדגמים החדשים של אביב 2013 רכיב מובנה המספק הגנה מפני קרני UV ומצמצם באופן משמעותי את השפעות השליליות של השמש. הדגמים כוללים גם חומרים מעכבי בעירה ואינם מכילים מתכות כבדות ורעילות – נושא בעל חשיבות עליונה בעיקר לילדים וחיות מחמד שמשחקים על הדשא.

לדברי גיא סער, מנכ"ל פשוט ירוק, הדגמים המתקדמים מדמים את הדשא הטבעי כך שגם במבט מקרוב קשה להבחין בהבדל. אם בעבר צבע הדשא היה ירוק מושלם, כיום משולבים בו מספר גווני ירוק כהים ובהירים ומעט צהוב וחום כדי לשוות לו מראה טבעי ואמיתי, בדיוק כמו שדשא צריך להראות. לאחר בדיקות וניסיון של מספר שנים גילינו שהגובה האופטימלי של הסיבים לגינות פרטיות הוא 42 מ"מ. לגינות ציבוריות ולמגרשי ספורט קיימים דגמים נוספים שהותאמו במיוחד לייעודם. הדגמים המתקדמים הם בעלי 3 שכבות עם רשת חיזוק ולטקס בצבע חום שמדמה את צבע הקרקע ומבדל אותו משאר החיקויים.

מי שדואג שדריכה או משחק תכופים על הדשא עלולים לפגוע בו יכול להרגע. הסיבים גמישים ובנויים כך שהם יתכופפו ויתיישרו מחדש ולכן הדשא הסינטטי הפך להיות פופולרי במגרשי כדורגל וקט רגל מקצועיים.

למרות הגידול החד בהתקנות הדשא הסינטטי בישראל, עדיין לא נקבע תקן מחייב והשוק פתוח לחלוטין לכל סוגי הדשא באיכויות שונות ומיצרנים שונים. לכן על הצרכן לערוך בעצמו בדיקות והשוואות של הדשא שהוא מבקש להזמין כך שהוא יהנה ממנו לאורך שנים ולא יסכן את בטיחות המשתמשים בו.

מידע על סוגי הדשא ותכונותיהם באתר: www.pashutyarok.co.il