הבית על חוף הים

הבית על חוף הים
כמו שאר הבתים שאנו מעצבים, גם בית זה תוכנן קודם כל עבור האנשים שגרים בו. הקו עיצובי השולט בדירה הינו קו מודרני, מינימליסטי. מהבית נשקף מראה של חוף הים, קו החוף ארוך והאופק רחוק במיוחד. הבית בשרון בעל ארבעה וחצי מפלסים: מרתף, קומת כניסה, קומת חלל האירוח קומת חדרים, וקומת גג.

אחת הפעולות הראשונות שעשיתי בהכנסי לפרויקט הייתה חשיפת הבית לחוץ, לגינה ולירק, שהיום הם מהווים חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי. בקומת הכניסה ישנו אלמנט של גבס בתקרה, אלמנט זה בא לתת פיתרון ליחידת המיזוג שיושבת שם אך נותנת גם פיתרון בצד עיצובי כאשר גוף שנדליר יורד ממנה.

קומת הכניסה והסלון
הסלון נפתח לגינת ירק וחצר מרוצפת דק עץ איפאה ובתוכה נמצאת בריכת שחיה אשר מעוצבת בגוונים של כחול עם נגיעות של עץ טבעי, המעקה הנבחר הוא מעקה זכוכית שדרכו ניתן לראות את נוף הים ואת נקודת האופק.
בשירותי האורחים הממוקמים בקומת הכניסה רצה בעל הבית פסיפס בצבעי ירוק ועל כן הוחלט לשלב בבמה של מיכל ההדחה את הפסיפס. שאר הקירות נצבעו בטיח מינרלי בגווני הלבן על מנת לתת רקע לירוק הדומיננטי. את אותו הרעיון הוחלט ליישם גם בפינת הכיור שנמצאת מחוץ לחדר השירותים.

המטבח ופינת האוכל
המטבח פתוח לחלל ע"י מעקה זכוכית שמפריד בין הקומות וחדר המשמש את הבנות לחדר מחשב, פינת טלוויזיה וחדר משחקים וכן שירותי אורחים. ממפלס זה עולים מספר מדרגות בודדות לקומת האירוח: הסלון, פינת אוכל והמטבח. מהסלון ישנה יציאה לחצר שבה ממוקמת פינת בדבקיו ובריכת שחיה וכן פינת ישיבה.
המטבח שנעשה ע"י חברת המטבחים רגבה שעיצובו נקי וחלק, ארונות תחתונים צבועים צבע בתנור לבן ומעל קלאפות בשילוב זכוכית ,השיש הינו שיש קיסר בגווני האפור. היות ושטח העבודה במטבח אינו גדול הוחלט על שילוב של אי עבודה המשמש כמשטח עבודה כולל כיריים וקולט וכשולחן אוכל, האי משמש גם כמקום לארונות אחסון נוספים מתחת למשטח . מעל האי הוחלט על הנמכת תקרה בשילוב תאורה של ספוטים, גם כדי לתת פיתרון תאורה פונקציונאלי וגם כדי לתת פיתרון לקולט שיצר קטע עיצובי בחלל.
לאזור פינת האוכל נבנתה נישה בשילוב תאורה נסתרת על פי מידות של תמונה שהזוג קנה ובכך יוצר חיבור עיצובי לחלל. כשהארוחה היא משפחתית ואינטימית משתמשים באי הנמצא במטבח כשולחן ישיבה וכשהארוחה מורחבת משתמשים באזור פינת האוכל.
בין פינת האוכל לחלל המדרגות הוחלט לשבור את הקיר על מנת להכניס אור לחלל המדרגות, וכן כדי לתת המשך לעיצוב החלל היות וקיר המדרגות נצבע באותו גוון וטקסטורה שנצבע קיר הקמין בשילוב התאורה נוצר קטע עיצובי בחלל המדרגות.

קומת החדרים
ממפלס הסלון עולים קומה ומגיעים לקומת חדרים, בקומה זו יצרתי פתרונות מקוריים המצטרפים באופן הרמוני לעיצוב הרווח בבית.
בקומה זו נמצאים חדרי שתי הבנות אמבטיית ילדים ויחידת ההורים שכוללת בתוכה את חדר הרחצה כאשר הוא פתוח לחלל, חדר הרחצה הוא חלק אינטגראלי מהחלל הגדול של חדר ההורים שנסגר בחלקו במחיצת קיר מחופה פסיפס ברונזה המשתלב עם ריצוף וחיפוי האבן. האמבטיה לבנה Free Standing ולידה מקלחון עגול שהמים בו זורמים מראש גשם הנמצא מעל. ביחידת ההורים מעל המיטה הנמכה בשילוב תאורה.

חדרי הילדים
חדר הרחצה של הילדים מרווח ומואר ומראה נקי ומודרני , היות וחדר זה נפתח עם מרפסת שירות לכן פתח החלון הינו גדול במיוחד. החדר נצבע בצבע אקרילי המונע רטיבות רחיץ ונושם בגוון אפור בהיר בשילוב לבן המעניק לחלל ייחודיות משלו.
הצבעים בחלל הם ריצוף שחור, חיפוי לבן ופסיפס על גווני האפור שמחפים את מיכל ההדחה הסמוי ואת דופן האמבטיה. בחדר האמבטיה של הבנות הוחלט על 2 כיורים וכן נגרות שנותנת מענה גם למכונת הכביסה והמייבש אך שאינם נראים לעין.
קירות חדרי הילדים כוסו בטפט לפי בחירת הבנות הנותנת צבעוניות וססגוניות לחדר.

העיצוב של צביה מעצבת הפנים ממשרד "וילציק עיצוב פנים" נע בין כמה מרכיבים מהותיים כגון פונקציונאליות, יצירת עיצוב , שילוב נכון של צבעים וחומרים מפתיעים החוברים יחד ליצירת תחושה מזמינה וביתית.

מציגי הפרויקט

תגובות