חדר מיון ממוגן בנהריה

מיון הממוגן בנהריה
בית חולים לגליל המערבי בנהריה הינו בית החולים העיקרי בחלקה הצפוני של ישראל. בהיותו בקו העימות הוא מצוי בכוננות מתמדת ומסוגל להיערך בתוך דקות לאירוע חירום. 50,000 מ"ר של האגף לרפואה דחופה החדש תוכננו בקפידה תוך מחשבה על מצב מלחמתי.

האדריכל, יובל גני מתאר זאת כמבנה על קרקעי ממוגן המסוגל לאפשר קיום פעולות רפואיות תחת תנאים קשים וקיצוניים : התקפות טילים, אטום, ביולוגיות וכימיות. האגף החדש כולל 5 אולמות טיפול, מיון ילדים, נשים, יחידת הלם, CT, מיון אמבולוטורי, יחידת טיפול אורטופדית ומשרדי מנהלה.

עקב דרישות המיגון המחמירות, אין למבנה חלונות, אך הצורך ליצור סביבה ידידותית ואנושית עבור החולים נשאר בעדיפות עליונה, בתוך מגבלות של תכנון מבנה ממוגן. בכדי לספק את הקשר החסר עם החוץ והטבע בחר האדריכל לשלב בפרויקט תקרות שמיים וחלונות וירטואלים מוארים של ה-Sky Factory.

71 סקיילייטים וירטואלים ו- 60 חלונות וירטואלים מותקנים בכל רחבי המבנה - מאולמות האשפוז דרך תחנות האחיות ועד לאיזורים ציבוריים. אשליות הטבע המתוחכמות הללו משמשות כמעורר ביופילי של רוגע ונוחות,בדומה לתחושות המתקבלות בצפייה בטבע. במה שתואר כ "צוללת מעל פני המים " נוכחות של שמיים ריאליסטים ונופי טבע הינם אלמנטים חשובים ביותר המורידים את רמות המתח והחרדה ותורמים לסביבה תומכת-ריפוי עבור החולים, וכמו-כן משפרים את סביבת העבודה לצוות הרפואי ואת השיהות במקום למבקרי בית החולים.

אדריכלות : יובל גני אדריכלים בשיתוף מנספלד-קהת אדריכלים

צילום : ליאור אביטן - נקודת מבט

מציגי הפרויקט

 • The Sky Factory
 • קליק לחיוג: 09-7410742
 • טלפון:
  09-7410742הצג
 • כתובת:
  רמב"ם 6 הוד השרון
 • אתר:
  הצג

תגובות