ג'וסיקה - עיצוב בר בריאות

עיצוב בר בריאות
ג'וסיקה הוא שמה של חנות קטנטנה המוכרת שייקים ומיצים טבעיים בגבעתיים. בימים אלו, הופכת ג'וסיקה לדרך חיים. החנות מציעה מלבד שייקים בריאים ומזינים גם תבשילים, מרקים ומוצרים נילווים לטבעונים ולאנשים המעוניינים ליצור אורח חיים בריא, אפילו לרגע. מאחר והיה צורך בתצוגה משמעותית של פירות וירקות, הוחלט לשמור את הצבעוניות לחומרי הגלם הללו ולא להתחרות בהם. מכיוון שכך, ועל מנת לאזן את פלטת הגוונים הצבעונית, הוחלט ליצור חלל תעשייתי בתחושה ובמראה. על כן עיצוב החנות כולל רצפת בטון מוחלק, קירות דמוי בטון מחוספס, תקרה צבועה בשחור, אריחי קרמיקה לבנים מחופים בצורת פיש-בון ושילוב משמעותי של מתכת ועץ טבעי.
מכיוון שהחלל קטן וגבוה, היה צורך להנמיכו מעט על מנת ליצור פרופורציות נעימות ואינטימיות בחלל. בשל כך פורקו תקרת הגלריה ונישות הגבס ונבנתה תקרת קורות עץ משולשת. מלבד פרט זה, כל ארונות האחסון נבנו מעץ בגימור מעושן ונתלו על גבי הקיר ארגזי עץ קטנים. על מנת להעצים את המראה התעשייתי הנדרש, שולבו לא מעט פרטים עשויים מתכת כגון רשתות, צינורות אינסטלציה ישנים צבועים בשחור המחזיקים את ארגזי העץ, מדפי תצוגה ללחמים ואדניות עשויות פרופיל ברזל מדוקק בשילוב רשתות גסות.
משטחי העבודה כולם עשויים נירוסטה בהתאם ליחידות הקירור ואלו משתלבים היטב עם המנורות התעשיתיות היוצאות מהקיר ומהתקרה. גופי התאורה משלבים צינורות אינסטלציה, חוטי חשמל חשופים, גוף תאורה תקרתי בצורת אקורדיאון צבוע שחור ומנורות קיר עתיקות עשויות פח.
מחוץ לחנות תוכננו פינות ישיבה, גם כאן בשילוב עץ ומתכת. בצד כל שולחן תוכננו אדניות בטון עם רגלי ברזל מרובעות ובתוכם צמחי תבלין.
בעבר היה נהוג לחשוב כי מקומות של אוכל ושתיה בריאים צריכים להיות מעוצבים בגווני ירוק ולבן מבריק. היום ברור לגמרי כי מקומות מהסוג הזה, כמו בר הבריאות גוסיקה, צריכים לשדר משהו טבעי, ארצי, גולמי ולכן יש צורך בשימוש בחומרים בסיסיים לא מעובדים, בדיוק כמו המזון והשתיה שמוכרים במקום. לא עוד פלסטיק לבן מבריק ששונה במהותו מהקונספט הקולינרי של המקום, אלא עיצוב בצבעוניות בסיסית וחומרים טבעיים.

עיצוב: דנה שקד
שטח: 16 מ"ר
מיקום: גבעתיים
סגנון: תעשייתי

מציגי הפרויקט

תגובות