עיצוב חנות קונספט לקישוטי סוכר

עיצוב חנות קונספט לקישוטי סוכר
עיצוב חנות קונספט בוטיקית לקישוטי סוכר במתחם שרונה מרקט ת"א
שטח החנות 75 מ"ר, סגנון תעשייתי.
תכנון ועיצוב: דנה שקד

קוקיס הינו מותג מוביל ליצור קישוטי עוגות ובצק סוכר. במפעל קטן ביהוד יושבים אנשים המפסלים במו ידיהם יום יום דמויות קסומות, צורות מרהיבות וקישוטים מעולם הפנטזיה. המוצרים רבים וצבעוניים ומיצרים עולם קסום של יצירה.
חנות הבוטיק של המותג הוקמה במתחם הקולינרי המוביל בישראל - שרונה מרקט בת"א.


מתחם שרונה מרקט מאופיין בסגנון תעשייתי וחומריות מובהקת. שימוש רב במתכת, רצפות רחוב, קירות בטון ובעיקר הרבה צבע שחור.
בתכנון החלל ובלוחות זמנים כמעט בלתי אפשריים, האתגר הגדול בעיצוב חנות, כמו בעיצוב חנויות מיוחדות אחרות שביצע הסטודיו לעיצוב פנים של דנה שקד, היה לשלב בין השפה הילדותית של המותג לבין השפה התעשייתית הבוגרת ומלאת הסטייל של המתחם. לאחר מחשבה רבה הוחלט לפתח קונספט מנצח בכל פן - הקרקס.
כחלק ממחקר מעמיק בנושא, הוחלט לפצל את הקונספט למספר אופנים - צורני, חומרי וצבעוני.
נבחרו צורות מובהקות של הקרקס כגון אוהל הקרקס, משולשים, מעויינים, פסים ואפילו גלגל ענק
כל אלו שולבו בפרטי נגרות ונצבעו בשחור מט.


הצבע השחור שולט בחלל כולו ולכן צבעו כל הקירות והתקרה בגוון שחור. בחלקו הפנימי של החלל נאלצנו לבנות תקרה מונמכת להעברת תשתיות חשמל, מיזוג וספרינקלרים וזו חופתה בקורות עץ אלון מעושן ומגוון במראה מיושן. את צינורות הספרינקלרים האדומים השארנו כפי שהם ואלו השתלבו היטב בחלל.
מלבד התקרה שולבו בחלל עוד מספר אלמנטים עשויים מאותו העץ כגון משטח עמדת הקופות, ארגזי אחסון ומדפי תצוגה. המדפים תוכננו כנדנדות המזכירות את הנדנדות בקרקס בשילוב חבלים גדולים. ארגזי העץ הפתוחים נתלו בין עמודי מתכת של צינורות אינסטלציה לכאורה שיצאו מהקיר, בגימור צבע שחור מט או צבע אדום לבן בצורת פסים.


מאחורי דלפק הקופות הותקן גלגל ענק עשוי מתכת בשילוב קרטון דחוס. הגלגל מהווה מוקד משיכה למרכז החנות וכן עמדת תצוגה לפריטים דקורטיביים על מדפי תצוגה. את מקרר התצוגה הגדול הכנסנו לנישה בקיר ומעל התקנו בד בצורת אוהל קרקס. גם את פתח הכניסה למטבח ולמחסן חיפינו בקירוי זהה ובד קטיפה אדום משמש כוילון הסתרה.
רצפת הבטון בחנות מהווה רקע נייטרלי לכל ההתרחשות הקרקסית בחלל. במרכזה תוכננה עגלת הפתעות על גלגלים תעשיתיים המאפשרת עיצוב הקישוטים בהתאמה אישית. בצידה יוצרה במיוחד עמדת תצוגה לקישוטי עוגות מוכנים וזו עוצבה כיחידת מזוודות המונחות אחת על השניה כיאה לרוח הנדודים של אנשי הקרקס.
מעל כל עמדת תצוגה נתלו שלטי קרקס המאפשרים ללקוחות להתמצא טוב יותר בחנות ולגרות אותם להמשיך להיכנס לעולם המופלא של הקרקס ושל קישוטי העוגות ובצק הסוכר.

מציגי הפרויקט

תגובות