עיצוב מסעדה - פיצריית כרמיז

עיצוב מסעדה - פיצריית כרמיז
כשבעל הפיצריה במודיעין פנה אלי בבקשה ליצור פיצריה חדשה עם מיתוג שונה, תפריט אחר וקונספט ייחודי. באותו הזמן החליט בעל הנכס להרחיב את החלל והמקום היה בתחילת השיפוצים כך שנדרשה התערבות מהירה ותכנון זריז.
בקשת בעל הפיצריה היתה ליצור מקום אינטימי ללקוחות ותיקים, שמצד אחד ישמור מערך משלוחים גדול ומצד שני ישמש כמסעדה בשעות הערב לזוגות ומשפחות בשכונה. מבנה החלל בו נדרשתי לעצב את הפיצריה בנוי טלאים על טלאים והחזית המורחבת החדשה אלכסונית לכל חלל הפנים. קלטנו בהתחלה שעל מנת לאפשר תפריט רחב יותר עלינו להרחיב את המטבח ואת משטחי העבודה והאחסון בו. הקיר הראשי הגדול נהרס וכחצי מטר ממנו נבנה הקיר החדש. הדבר הצריך התאמה של כל המערכות השונות המשרתות את המסעדה כולל מנדף גדול שהוזז למיקום חדש. הקיר הגדול הנוסף בחלל נבנה במקור באלכסון לקיר הראשי, דבר שיצר צוואר בקבוק לנכנסים וליוצאים. את המסדרון הצר והחשוך הפכנו למואר ובעזרת חיפוי זכוכית גדול לכל אורכו, הכפלנו את גודל החלל מבחינה ויזאולית והחסרון הפך ליתרון. מתחת לחיפוי הזכוכית הושלם וחודש חיפוי לייסטים מעץ גושני ובצידו מיקמנו שולחנות בר וכסאות ברזל בשילוב עץ גס.
כל השולחנות בחלל הפיצריה עוצבו בצורה ייחודית – עץ סנדוויץ בחיפוי פורניר אלון מודפס בגרפיקה שיוצרה במיוחד למותג שהתחיל לרקום עוד וגידים. הגרפיקה מאופיינת ברישומים ידניים של ירקות המאפיינים את המוצרים המוגשים במסעדה כגון עגבניות ושום בשילוב טקסטים ורישומים חופשיים.
בחזית החלונות שפונה לנוף משובח מיקמנו מספר בוטים צמודים זה לזה. הבוטים עשויים עץ סנדוויץ בחיפוי עץ אלון גושני מחורץ ואת המושב ריפדנו בבד דמוי עור לניקוי קל ומהיר. בחלק העליון של הבוטים יצרנו חלונות זכוכית ובצד הבוטים תוכננו שולחנות מלבניים גדולים עשויים מסגרת עץ אלון גושני בתוכה אריחי קרמיקה ריבועיים עם רובה אפורה. מעל הבוטים נתלתה פרגולה בגוון שחור ולבן ואליה הוצמד פס תאורת לד לתאורה חמימה ונעימה.
אזורי הישיבה משתרעים על שטחה הישן של הפיצריה המעוצבת וממשיכים באזור המורחב החדש. עמוד רחב מסמל את הגבול של האזור המקורי ובשלושת החזיתות שלו נבנתה ספה עגולה. הספה מהווה מרכז לכל פינות הישיבה ונראה כאילו יצרה את החלל כולו. בצידה תוכננה עמדת שירות גבוהה עשויה ברזל ועץ בשילוב תריסים כדלתות ומדפים עליונים.
גובהו של האזור המורחב נמוך משאר החלל ובשל שיקולי אקוסטיקה חופה במשטחי עץ OSB צבועים בשחור ובגמר לכה מעכבת בערה כנדרש. על גבי התקרה נתלו פסי צבירה עם ספוטים לתאורה ממוקדת ואינטימית לאזורי הישיבה השונים.
דלפק ההגשה הראשי מהווה אלמנט פונקציונאלי ודקורטיבי כאחד. הדלפק רחב וארוך מאוד וכולל ויטרינת קינוחים, ארונות אחסון, מכונת אספרסו ועגלת מגשים. חזית הדלפק עשויה כוורת עץ מרהיבה עם תאי תצוגה בגדלים משתנים ובהם קופסאות שימורים של רוטב עגבניות, קערות, עציצים קטנים וצנצנות עם פסטות מסוגים שונים. המשטח העליון של הדלפק מאפשר חיתוך ואריזה של הפיצות היוצאות מהתנור לפני הגשתן.
יחידת התנורים כוללת שישה תנורים גדולים ומעל מנדף רחב מתכתי. בצידו האחד נישה למקרר משקאות ובצידו השני משטח הכנת הפיצות הכולל מקרר דלפקי תחתון ומעל משטח קוריאן ויחידת סלטייה לקירור התוספות השונות. מעל דלפק ההכנות נפתח חלון רחב עם מדפי נירוסטה להוצאת הבצק שנפתח במטבח לפני שמתווספות לו התוספות השונות בדלפק ההכנות.
דלפק הקופה פונה למסדרון הכניסה ומאפשר תנועת שליחים ולקוחות המעוניינים בשירות מהיר ללא ישיבה במסעדה. הקיר הראשי שמעל חופה במספר סטריפים ארוכים של טפט המהווה אלמנט אומנותי לכשעצמו וכן מציג את התפריט המחולק לסוגי המנות השונים. המעצבת הגרפית איירה בידייה את כל האיורים בתפריט הקיר ובתפריטי השולחן.
מעל הדלפק הראשי שילבתי גופי תאורה במראה תעשייתי ובגוון טורקיז. בצד הקיר הגדול הסמוך ומעל שולחנות הבר נתלו גופי תאורה עשויים קופסאות שימורים ובתוכם נורות פחם בצורות שונות.
חלל המסעדה המעוצבת מצליח להיות מקום מזמין ואינטימי למרות גודלו ולמרות צורתו הייחודית. בכל פינה בחלל ניכר כי תכנון חכם ומוקפד יכול להעצים את נתוני השטח באשר יהיו ולשמור על תחושת הביתיות והשייכות של הלקוחות הותיקים בצד מתן מענה ללקוחות חדשים בשעות פעילות שונות ובתפריט משתנה.

מציגי הפרויקט

תגובות