עיצוב קפה-מסעדה YOO

קפה-מסעדה YOOבלב קניון סואן ורועש תוכנן בית קפה-מסעדה YOO – כ"אי" של שקט המעניק ללקוחות המתארחים בו תחושה נעימה וביתית.
בבואי לתכנן את הקונספט, את העיצוב וחלוקת החלל. נלקחו בחשבון כל מגבלות המקום, סוג העסקים הקיימים, וקהל הלקוחות הבאים לבלות בקניון.
מאחר ובמבנה הצמוד לקפה YOO קיימים משרדים רבים, היה חשוב ליזמים ליצור במקום אווירה נוחה אשר תאפשר לקיים פגישות עסקיות באין מפריע.
עם נתונים אלו התחלתי את התכנון כאשר היה ברור כי המענה צריך להיות משולב בראייה הוליסטית המקשרת בין כל הפונקציות הנדרשות החל ממקומות ישיבה מגוונים ועד לחללים המשמשים לעבודה, אחסון וכמובן מיקום בית הקפה ביחס למתאר הקניון והקומה.
אחת ההחלטות החשובות הייתה היכן למקם את הבר/דלפק המהווה ציר מרכזי בבית הקפה. וזאת מאחר והבר ועמו הדלפק מהווים צומת מרכזית המנקזת לתוכה את הזרמת ההזמנות, הוצאת המזון והשתייה ללקוחות, ביצוע תשלום וסגירת חשבון, וכן מתן שירות לקוחות עוברי אורח.
היה חשוב שהעובדים בבר, יוכלו לחלוש על כל הנעשה במתחם, לכן החלטתי להגביהה את יחידת הבר באמצעות במה המוגבהת בכ- 30 ס"מ, מיתר המתחם.
השלב הבא היה ההחלטה על מערך הריהוט כאשר היה ברור שישולבו כמה סגנונות ישיבה: סביב שולחנות בר ודלפק מוגבה, ישיבה סלונית וכן ישיבה סביב שולחנות בגובה סטנדרטי.
במערך שנבנה בסופו של דבר, כל לקוח יכול למצוא את עצמו בין אם מעוניין להיות חלק מהמתרחש סביבו ובין באם מעוניין להיות מנותק מכל ההמולה מסביב.
בחירת החומרים והצבעוניות של קפה-מסעדה- YOOהיוו נדבך חשוב במערך ההחלטות והשפיעו על העיצוב ועל הצבעוניות. מחד היה חשוב לקחת את הסביבה בו הוא מצוי – אי בלב המולה וחנויות צבעוניות, ומאידך היה נחוץ לבדל אותו ובד בבד ליצור הרמוניה בינו לסביבה ולכן החלטתי לבחור חומרים חמים עם צבעוניות מינימליסטית של שני גוונים בלבד.

מציגי הפרויקט

תגובות