דירה ביבנה הירוקה

דירה ביבנה הירוקה
דירה ביבנה הירוקה
שטח הדירה כ140 מ"ר, דירה בת 5 חדרים, ממוקמת ביבנה הירוקה מול שדות ומרחבים.
מיועדת למשפחה בת 5 נפשות, לאנשים האוהבים יופי ואסתטיקה.
רצון הלקוחות ליצור בית עם תחושת מרחב ואווריריות, בית מודרני עם נגיעה חמימה.
בחרתי להשתמש בחומרים ומוצרים אקלקטיים שיתחברו יחיד בהרמוניה ובקומפוזיציה לחלל ולאנשים החיים בו.
חלל המגורים – החלל מרווח ומואר הפונה ליציאה למרפסת הפונה לשדות ומרחבים, בחרתי ללוות את החלל מהכניסה לבית ועד ליציאה למרפסת בחיפוי קיר העשוי טפט עם תבליט הניתן לצביעה. המזנון והטפט נצבעו לגוון זהה על מנת לתת לשניהם שייכות והתמזגות, תחושה שהמזנון יוצא מן הקיר.
את המזנון עיצבתי לכל אורכו של הקיר חלקו בנוי כמגרות וכלאפות הנכנסות לתוך גוך המזנון וחלקו כמדפים צפים
הספה מרופדת בעור כחול גינס המכניסה צבעוניות וצעירות לחלל
פינת האוכל – יוצרה בהתאמה אישית מעץ אגוז אמריקאי בעל גווני ערמונים ופקאן בגמר לכה 100% ברק , רגל השולחן יוצרה מברזל גולמי שחור שחידד את גווני העץ.
המראה גם היא יוצרה מעץ אגוז אמריקאי מלא, בפרופורציה צרה וארוכה להדגשת אורך הקיר וממדי החלל.
את גוף התאורה תכננתי לאחר שמצאתי את אהילי רשת הברזל, רציתי לתת תחושה של גשם של גופי תאורה השונים זה מזה בצורתם ובגובהם אך דומים בחומרי הגלם על מנת ליצור בחלל אוירה וקלילות.
מטבח – במטבח יש לנקוט בתכנון ועיצוב ברור ומוקפד אשר מאחד יהיה נוח ופונקציונאלי לשימוש ולאחסון ומאידך יפה, אסתטי ומרגש למראה.
המטבח מורכב מחומרים שונים ומגוונים ולכולם בחרתי בצבע הלבן
חזיתות המטבח בעלות גמר צבע עם 100% ברק, שיש מאבן קיסר וחיפוי הקירות בחרתי בזכוכית לבנה.
החומרים והצבע משרים בבית מראה ותחושה רעננה, עכשווית ואוריית.
חדר שינה הורים – נבחר להיות ברובו לבן עם נגיעות צבע וחומרים טבעיים. השידה התלויה הממוקמת מתחת לטלוויזיה בנויה בשילוב חומרי גלם של צבע ובמבוק כהה, חלקה סגורה וחלקה פתוחה לטובת פונקציונאליות וקלילות.
חדר רחצה הורים – את יחידת הנגרות תכננתי מתוחמת בין הקירות, הגוון נבחר מאחד הגוונים הקיימים בחיפוי קיר שהינו אפור גרפיט המשרה תחושה דרמטית בחלל, משטח הזכוכית המונח על גבי היחידה גם הוא צבוע לגוון הזהה ליחידת הנגרות נוצרה הרמוניה בגוונים ואווריריות במראה. מצדו השיני של חדר הרחצה תכננתי מקלחון רחב ידיים המפנק את המתקלחים בו.
חדר שינה בנות – בני המשפחה החליטו למקם את שתי הבנות באותו החדר ומיקום המיטות אחת ליד השנייה ולא מעל, החלטה שהעמידה אותי מול אתגר מעניין. המיטות נבחרו בלבן כדי ליצור מרחב מקסימאלי במראה ביניהם היצבתי שידה משוחזרת משנות ה60 שנצבעה לגוון פטרול ויוצרת הומור ושמחה. את שולחן הלימודים תכננתי בזרימה עם צורתו של החדר, מתחת לחלון משטח השולחן רחב המאפשר ללמוד ולצייר ומצדו השיני ממשיך כמדף תלוי צר וארוך אשר מגיע על לכניסת החדר, המאפשר לבנות להניח בבות ואביזרים כאהבת נפשן. רגל תמיכת השולחן עשויה מעץ מלא ומיוצרת בחריטה שנצבעה כגוון השולחן.
חדר רחצה בנות – נבחר להיות נקי ומינימליסטי, חיפוי הקירות מעל ומצדדי האמבטיה נבחרו בקפידה במראה ביצים המונחות בצורה אופקית ובעלות גוון לבן אפרפר על מנת לתת לחלל עיצוב על זמני היכול בעזרת אביזרים להשתנות עם גדילתן של הבנות. קישטתי את ריצפה החלל בשטיח חוטי טריקו הנעים לדריכה וקל לתחזוקה ובעזרת אקססוריז המתאים לגילן של הבנות.

מציגי הפרויקט

תגובות