עיצוב "תחנת לחם" בגבעתיים

עיצוב "תחנת לחם" בגבעתיים
סוג בית העסק – בית קפה ומאפה
מיקום – גבעתיים, ישראל
שנת שיפוץ – 2017
שטח – 30 מ"ר

בחלל קטן בגבעתיים, בשטח של כ-30 מ"ר פעל סניף של המותג "תחנת לחם" אך למרות שהמכירות היו טובות והלקוחות חזרו ונהנו, היה ברור שלחלל יש פוטנציאל גדול הרבה יותר. במהלך חופשת הפסח, בה יש שבוע ימים בלבד לעבוד (וגם ימי העבודה הינם בעצם חצאי ימים) בוצע השיפוץ שללא ספק שינה לגמרי את פני החלל והעסק כולו.
בחללים קטנים, בהם נדרש למקם דלפק עבודה במקביל לדלפק קופות גדול, יש שתי אפשרויות, או למקם את הדלפקים בצורה אנכית לכניסה או בצורה מקבילה. במקרה הזה היה ברור שהצורה האנכית חונקת את החלל וגורמת לתנועה בלתי אפשרית של הלקוחות, שלא לדבר על הקטנת סל המכירה בשל הצפיפות והגישה הבעייתית. לכן דבר ראשון סובבנו את דלפקי העבודה והעברנו אותם לחלק האחורי של החלל במקום חלל מבוזבז שהיה סגור מאחורי קיר גבס. הדבר גם לכל החלל להראות גדול ומרווח שהיה נדמה כאילו אין צורך לעשות יותר כלום.
כחלק מהשפה העיצובית של המותג, דלפק הקופות מעוצב כתחנה עשויה עמודי ברזל וגג מפח גלי משופע ומחומצן. בשל השיפועים והמסגור, נוצרה אשליה ויזואלית שגרמה לדלפק הקופות להראות כאילו הוא ממוקם רחוק יותר ולחלל להראות ארוך יותר.
את הקירות הארוכים מימין ומשמאל חיפינו בשליכט דמוי בטון להשלמת המראה התעשייתי ועליהם נתלו שלטי רחוב לכאורה המעוצבים בשפת המותג. לכל אורך הקיר הימני מקררי שתיה וכריכים מוכנים ובצידם מקפיא עוגות ומוצרי קונדיטוריה שונים. בקיר השמאלי תוכננו מדפי מתכת הכוללים משטחי חימום למאפים במשקל וכן מדפי תצוגה לעוגיות ולחמים. במרכז החלל תוכננה עגלת שירות המאפשרת תצוגת המוצרים השונים על בסיסים בגבהים שונים בהתאם למוצרים ומתחת תצוגה של ממרחים ורטבים וכן אחסון נסתר של אריזות. בשעות הלחץ ניתן להוציא את העגלה החוצה וליהנות מחלל מרווח ומתנועה חופשית.
הרצפה חופתה באריחים צרים וארוכים בגוון אפור מחוספס בדומה למדרכה ברחוב והמקום כולו מאופיין בסגנון תעשייתי מודרני וקליל. התקרה נצבעה בגוון שחור ובנוסף לפסי הצבירה והספוטים ההיקפיים, נתלה במרכזה גוף תאורה גדול ומרשים המאיר את החומרים החשופים באור חם ונעים.
לאחר השיפוץ, הסניף המצליח זכה לעליה במכירות וללקוחות חדשים שהרגישו בנוח להיכנס לחלל המרווח ולשהות בו זמן רב יותר תוך רכישה של מוצרים משלימים.

מציגי הפרויקט

תגובות