משרד בניחוח תעשייתי - צבעוני

משרד בניחוח תעשייתי - צבעוני
פרומטאל היא חברה משפחתית המתמחה בתהליכי גימור: ציפוי, צביעה והרכבות למוצרי תעשייה מגוונים.

בעל המפעל, אורן גרונסטדת, הוא חובב צבע ובעל ראייה עיצובית רחבה ולכן העבודה עימו הייתה חוויה צרופה.

הפרויקט תוכנן ועוצב בשת"פ הדוק עם המעצבת אלינה פיירמן.

הפרוגרמה שהנחתה את תכנון המשרדים הייתה ה- OPEN SPACE, שהיווה יסוד מארגן למשרד ולחללי עבודה הסגורים סביבו. נוסף על כן, היה צורך לבנות מספר סכמות תכנוניות בכדי להגיע לסקיצה המדויקת ביותר והמיטבית ביותר עבור המשרד והעובדים.

המשרדים, בפורמט הקודם שלהם, היו מלתחות ופירוק המשרדים היה ממסד עד טפחות. כלומר, למעט עמודים קונסטרוקטיבים – הכל פורק, חופה, נצבע ושופץ.

הקונספט הנבחר היה צבעוניות ושימוש בחומרי תעשייה: פח מרוג, ברזל לסוגיו וכדומה.

הריהוט תוכנן מברזל RHS שנצבע בשחור מט במפעל, מפח מרוג שנצבע גם כן במפעל באפור ש"רקח" הלקוח והורכב על ידי פועל מטעמם במפעל עצמו. גופי התאורה נקנו בחנות תאורה אך נצבעו גם כן במפעל וקיבלו גון צבע ייחודי. לריהוט חוברה פלטה עליונה מאוד מיוחדת המורכבת מפורמייקה עם קאנטים מ-OSB.

החלל תוכנן כך שתהיה תקשורת מהירה וקשר עין בין כל מחלקות המשרד ולכן בכל מקום שיכולנו תיכננו "הצצות" בין המחלקות. לדוגמא, חלל קבלת הקהל תוכנן ככזה שבינו לבין החלל הפתוח מפרידה כוורת עצומה שאליה הוכנסו פונקציות כגון ארון תקשורת, מכונת צילום ואיחסון רב ויש בה "חורים" שמאפשרים את הפתיחות ואת התקשורת המיידית.
גם המידוף האחורי של חלל הקבלה נבנה מאותה "כוורת ברזל" שאליה הוכנסו קופסאות פורמייקה מקסימות בצבעים כייפים והם משמשות לאיחסון קלסרים, ציוד משרדי וכדומה.

מציגי הפרויקט

תגובות