סטיילינג למשרד ב-48 שעות

סטיילינג למשרד ב-48 שעות
מהו המושג "סטיילינג"? בדרך כלל נשמע את הביטוי הום סטיילינג "הלבשת הבית", אך סטיילינג קיים גם בחללים ציבוריים.

סטיילינג הוא בעצם סיגנוּן. לסגנַן את החלל: להעניק לו אוירה מדויקת במינונים מתאימים מבחינת: צבעים, חומרים, תאורה, ריהוט ואלמנטים משלימים.
סיגנון החלל משפיע באופן ישיר על הגוף והנפש: עובד שנעים לו לשהות במשרד יעבוד יותר טוב ולאורך זמן, יהיה מאושר (WELL BEING) וחיובי. מאחר ואנחנו שוהים במקום העבודה כ-8 עד 10 שעות ביום, חשוב שמקום העבודה יתן לנו הרגשה נעימה וחשק לחזור ביום למחרת.

לסטיילינג ניגשים כמו לכל פרויקט של תכנון ו/או עיצוב: בונים פרוגרמה מתוך סך המידע שיש לחלל להציע: החל מנתונים פיזיים של המקום ואילוצים בשטח וכלה בצרכי העובדים ורצונותיים. ככל שנדייק בבניית הפרוגרמה כך נוכל להבין מה הסגנון המתאים למשרד.

איך נדע מהו הסגנון המתאים למשרד? מודרני? כפרי? תעשייתי? אקלקטי?
ובכן, ישנם סגנונות רבים אך ישנה פרוגרמה אחת! חלק גדול בבניית הפרוגרמה היא מציאת קונספט/חוט שני ייחודי לפרויקט: זה יכול להיות סביב סוג העבודה שהמשרד עושה/מייצר, צבעי הלוגו, הסביבה החיצונית שבה המשרד נמצא, הדינמיקה בין העובדים/הנהלה וכדומה. כמעט כל דבר יכול להצית את ההשראה שתיתן לקונספט משמעות.

לסיכום, סטיילינג הוא השילוב הנכון וההרמוני בין העמדת הריהוט לפי סכמת תנועה ושימושים, בחירת החומרים והצבעים המתאימים לאופי המשרד ועובדיו.

התמונות המצורפות הן של משרד של חברת "חליף-יובלים" בקניון "נתנאל בשדרה", בחולון, שנתבקשתי לעשות לו סטיילינג מהיר בשל אילוצי זמן, כלומר, בניית פרוגרמה, קונספט, רכישה, צביעה/תלייה/הרכבה/העמדה ביומיים בלבד.

מוכנה לאתגר ולחוויה המעניינת, ניגשתי לעבודה, המרתי את קובץ הPDF לקובץ DWG והתחלתי לארגן את החלל סביב שני דברים: הדבר החשוב ביותר היא הפרוגרמה שערכתי עם הלקוחות וחשוב לא פחות: סביב האילוצים בממ"ד כמו יציאות חשמל ותקשורת, מיקום של המסנן הענק שמצוי בו וכדומה.

בפרוגרמה התבקשתי למקם: שולחן עבודה (שגם מקבל קהל), שולחן ישיבות עגול, איחסון לקלסרים, מקום למדפסת, פינת קפה נוחה ו… להסתיר את המסננים הלא אסתטיים של הממ"ד.
לאחר עריכת רשימה מדויקת של האלמנטים שאצטרך במשרד, פתחתי את האתר של איקאה יקירתי והתחלתי לתכנן לי לפי התקציב שקיבלתי.

למה איקאה?
קודם כל כי איקאה היא ONE STOP SHOP ואוכל למצוא בה לסטיילינג מהיר (וגם לא מהיר) למשרד 99% של מוצרי ריהוט, טקסטיל, אביזרי נוי, איחסון וכדומה.
ושנית, באמצעות האתר אני יכולה להרכיב רשימה ולקבל תקציב מדויק עד כאב. ואם יש משהו שלקוח מאוד מחבב הם טבלאות אקסל ותקציב מדויק.
שלישית וחשוב מכל – זמן. אמרו חכמים ממני ש TIME IS MONEY, הם בהחלט צדקו! אמנם שוטטתי באיקאה 6 שעות (כולל זמן לא מבוטל בקופה ובמחלקת הובלות ששלחו אותי להרכבות ומשם חזרה.. טופס טיולים) אבל זה היה TIME WELL SPENT כאשר ידעתי בדיוק מה נמצא בחנות (מלאי מלאי מלאי), איזה צבע יש במלאי, היכן הוא נמצא ומה הכמות ממנו אוכל לרכוש. והדבר הכי מגניב זה שכל מה שארצה ונמצא במלאי, נלקח מיידית ללא עיכובים.
רביעית, אני פשוט אוהבת את המוצרים שלהם: את הסגנון, את הצבעים, את ההתאמות, את החידושים… איקאה.
טיפ מהיר שכדאי להכיר: הכניסה לאיקאה "מהסוף", כלומר, מיד למציאון!
שם מצאתי שולחן עבודה ב-300 ש"ח פחות ממה שתכננתי וכוורת ממילא התכוונתי לרכוש, ושם היא נמצאת בחצי מחיר. ואין מאושרת ממני לדווח ללקוחה שניתן להשקיע במוצרים שירדו מהרשימה בשל התקציב. אז העמסתי!

את "המציאות" חניתי במעבר 22 (סניף ראשון לציון) והתחלתי הפעם "מהכניסה", מצוידת ברשימה מסודרת: לאיזו מחלקה אני הולכת ואיזה מוצר נמצא באיזה מדף/מעבר.
חיסכון אמיתי של זמן וסבלנות. פשוט וקל.

את הרכישות אני עושה בשיתוף פעולה מלא עם הלקוחה כי.. לפעמים מוצאים מוצרים אחרים כמו שעון שחור יפייפה עם מספרים מוזהבים שלא ראיתי באתר והוא במחיר דומה למה שרשמתי לפניי לקנות. לקנות ומיד!

לקופה הגעתי עם לא פחות מ-3 עגלות עמוסות וכרטיס אחד מוזהב שבכלל לא שלי. טיפ נוסף: חשוב מראש להכין עם הלקוח "ייפוי כוח" בכתב עם צילום ת"ז שלו בוואצאפ/במייל ולהראות לקופאי/ית בכדי לא לגזול זמן. עוד 5 דק שחסכתי.

את המוצרים הגדולים השארתי במחלקת הובלות, שיגיעו בהובלה ביום למחרת ואת הקטנטנים, לקחתי איתי. מספר מוצרים שלא מצאתי או שלא התרשמתי מהם באיקאה, ניקנו בהמשך היום ורק אז יכולתי לומר שאני מוכנה ליום הבא: יום ההרכבות/צבע וסטיילינג.

ביום למחרת קדחנו, חיברנו, צבענו הכל בלבן שוב (זה ממ"ד אחרי הכל.. אין פה שינויים מרחיקי לכת..) והעמדנו את כל הריהוט במקום.

בתמונות המצורפות ניתן לראות וילון רומאי שנתלה בכדי לרכך חלון ממ"די, שלא בשימוש וגם לא אסטתי במיוחד. כל מוצר טקסטיל תורם לאקוסטיקה של חלל, בייחוד שהחלל הוא ממ"ד. ולכן, רכשתי ותליתי וילון עצום על קיר עיקרי בכדי להסתיר את המסננים של הממ"ד (שהלקוחה ציינה כי מהווים עבורה נוף לא נעים) ובכך קיבלתי גם אוירה נעימה וגם תרומה לאקוסטיקה טובה יותר בחלל. הוילון נתלה מגובה 300 ס"מ וקצותיו מלטפים את הרצפה.

פינת הקפה שהייתה מעל המיקרוגל שהיה מעל למקרר משרדי קיבלה מקום של כבוד ורהיט ייעודי.

הסיפוק שלי כמעצבת מגיע קצת אחרי שהפרויקט מסתיים: מחוויות העובדים שנכנסים למשרד ונהנים מהתוצרים. ענת הלקוחה כתבה לי למחרת: " יקרה שלי בוקר טוב. מהמם, משגע, אין מילים. פשוט כיף היה להכנס הבוקר למשרד" ואחרי חצי שעה היא שלחה לי הקלטה מרגשת "אני עד עכשיו בהלם, ידעתי כמה זה יפה אבל לא תיארתי לעצמי כמה .. פתאום הכל כיף.. פשוט כיף!! תודה"

במשרד אחר שתיכננתי מחדש קיבלתי כמעט מידי יום תגובות מרגשות ממספר עובדי המשרד, ששהו בצפיפות רבה, כמעט ללא מקומות איחסון ב OPEN SPACE עצום.

מציגי הפרויקט

תגובות