מכללת ליאן

054-3588138

מכללת ליאן - המרכז הישראלי לפיתוח מקצועי

מכללת “ליאן – המרכז הישראלי לפיתוח מקצועי בע”מ” נוסדה בשנת 2010,  בהנהלת לימור לב-רן  ואלי ססי.
מכללה רב תחומית המציעה מגוון עשיר של מסלולי לימוד להכשרה מקצועית בתחומי הבנייה והתשתיות.
המכללה מקיימת בנוסף קורסי הכשרה והעשרה המוכרים לגמול השתלמות לעובדים במשרדי ממשלה, במגזר הציבורי, ברשויות מקומיות, בבתי חולים וקופות חולים, לאנשי כוחות הביטחון, לעובדי מפעלים ותעשייה ועוד.
הלימודים במכללה מקנים לסטודנטים את מירב הכלים והמיומנויות להתקדמות בתחום עיסוקם, ולמימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בהם לטובת קידומם המקצועי ולטובת הארגון אליו הם משתייכים.

בין הקורסים של המכללה אפשר למצוא:


קורס קבלן שיפוצים
קורס הכנה למבחן קבלן שיפוצים הוא קורס מקיף הכולל תחומים עיקריים: קריאת תכניות, תורת הבנייה ויציבות מבנים, בטיחות וגיהות, חומרי בניין, מלאכות הבניין (איטום, חיפוי, אינסטלציה, חשמל, נגרות, מיזוג אוויר, מערכות גז, גבס, צבע, אלומיניום, חישוב כמויות ועלויות, חוקים ותקנות, העסקת עובדים זרים ועוד).
בכל תחום ישובצו מרצים מומחים בתחומם ובעלי ניסיון בשטח וניסיון בהוראת התחום.
הקורס מכין למבחני רשם הקבלנים, העוברים את הקורס בהצלחה יקבלו תעודת קבלן רשום מטעם משרד הבינוי והשיכון.
היקף הקורס 100 שעות אקדמיות.

קורס פיקוח בנייה וניהול פרויקטים
ההתקדמות וההתפתחות הטכנולוגית בתחום הבנייה יוצרת מציאות בה נדרשים אנשי מקצוע מיומנים ומוסמכים לתכנון וניהול פרויקט. מנהלי הפרויקטים אחראים על ניהול הפרויקט על כל שלביו – מהתכנון הראשוני ועד הביצוע הסופי תוך עמידה במגבלות הזמן והתקציב העומדים בפניהם והתבססות על ידע תיאורטי ומעשי.
קורס מנהלי פרויקטים בבנייה מיועד לעוסקים בענף הבנייה והתשתיות המעוניינים לרכוש ידע והסמכה מקצועית בתכנון, ניהול ופיקוח על פרויקט.
היקף הקורס 100 שעות אקדמיות.

קורס קריאת תוכניות בנייה
קורס חשוב ונדרש  לכל איש מקצוע בתחום הבנייה והתשתיות, המקנה יכולת פרקטית לקרוא תכניות בנייה ולהבין שרטוטים טכניים לשם ביצועם ברמה גבוהה. הקורס מקנה לבוגריו יכולת ליישם את התכנית בשטח הלכה למעשה, לאתר ליקויים ולבחון כי התכנית מתבצעת כהלכה ומהווה בסיס לתחום ניהול הבנייה.
באמצעות תכנית הלימודים המקיפה והמעמיקה, יוכל איש המקצוע לשלוט במיומנות החיונית הזו, ובכך לשפר ולייעל את העבודה השוטפת של ניהול הפרויקט או האתר, הן על ידי הבנת אנשי המקצוע השותפים לתהליך, הן מבחינת איתור ליקויים בשלבים שלפני ביצוע התכנית והן מבחינת היערכות יעילה ומיטבית בשלבי הביצוע היקרים והמורכבים של הפרויקט בשטח.
היקף הקורס 25 שעות אקדמיות.

קורס מנעולנים
בשיתוף המרכז הארצי למנעולנות מקצועית
קורס מנעולנים מספק הכשרה מקצועית, קצרה ותכליתית לרכישת מקצוע נדרש בשוק העבודה. תחומי האבטחה והמיגון דורשים אחריות גדולה מצד איש המקצוע, שכן המפגש עם הלקוח הוא לרוב בעתות מצוקה, כמו במצבים בהם אנשים נתקעים מחוץ לבתיהם ואף במצבי חירום כגון חילוצים שונים בתאונות דרכים או שכחת ילדים ברכב. בנוסף, מנעולן מעניק שירותי פריצה וחילוץ לדירות, מבנים ומוסדות, שכפול והתאמת מפתחות, תיקון ותפעול סוגי כל המנעולים והדלתות בשוק.
הקורס מקנה מיומנויות מקצועיות ברמה גבוהה, בקיאות וידע של טכנאות המנעולים, שימוש בכלים מקצועיים ושמירה על אסתטיקה של הנכס. אל מול גילוי רגישות כלפי הלקוח, שזה עתה נסער הענקת תודעת שירות גבוהה והחזרת תחושת הבטחון.
היקף הקורס 60 שעות אקדמיות.