CAD-PORAN

0545498725

ש: מה הקונספט בשירות המקצועי שלך?
ת: הקונספט שלי מתבטא בחיסכון זמן עבודה משותף בין אדריכל למהנדס או בין מהנדס לשרטט או בין אדריכל לשרטט קונסטרוקציות, כדי לבצע חפיפה מושלמת בתוכניות אדריכלות וקונסטרוקציה כולל דרישות הלקוח/היזם.

ש: זה הקונספט? הרי לכל מהנדס יש שרטט קונסטרוקציות משלו.
ת: נכון שלכל מהנדס יש שרטט משלו אבל אותו השרטט אינו בקיא בתכנון הנדסי  ולכן זה דורש מהמהנדס המתכנן להכין הרבה סכימות סטטיות (מיקום עמודים, קורות, כלונסאות וכו'), פרטי ברזלנות, חתכים עם כיפופי ברזל (חישוקים) וכו'. את כל אלו אני חוסך למהנדס בזכות ניסיוני כמהנדס רשוי שאת הסטאז' שלי עשיתי במשרד מהנדסים אחד מהגדולים והמכובדים בארץ.
זה נכון גם לגבי האדריכל במהלך חפיפת תוכניות אדריכלות עם תוכניות קונסטרוקציה שמכין שרטט קונסטרוקציות למרות שזה באחריותו המלאה של הקונסטרוקטור (המהנדס) המתכנן.

ש: סליחה, תסביר לי שוב מה הקונספט במילים אחרות? 
ת: "פחות דיבורים ויותר תוכניות מוכנות מראש" – זה תמיד היה המוטו שלי. אם אקבל תוכנית אדריכלית בצירוף פרטי תכן המבנה/הפרוייקט ואולי – בנוסף – הערות קלות של מהות  הפרוייקט – זה יספיק לי על מנת לשרטט את תכניות הקונסטרוקציה. בכך, יש באפשרותי להוריד את הנטל הכבד והמיותר של המהנדס/אדריכל.

ש: אוקיי, הבנתי את המוטו שלך. אני מהנדס ויש לי "כאב ראש" משרטט שאינו בקיא בתכן מבנים אבל אני רגיל שהוא צמוד למשרד שלי. אז במה אתה יכול לעזור כשאתה רחוק פיזית ממני?
ת: איך האדריכל שגר רחוק ממך מעביר אלייך הערות על חתכים/פרטים/תכ' תבניות ואתה מצליח בקלות להבין וליישם את העידכונים הנדרשים ממנו?  לי יש התחייבות כלפייך כחלק מהשירות שאני מעניק ללקוח במידה ויש קושי מסויים אהיה מוכן בשמחה להגיע למשרדך ולסגור פינות חשובות!

ש: אני מהנדס וצריך דחוף לקדם פרוייקט לסטטוס "לעיון" אבל כרגע אין לי זמן לבצע חישובים סטטיים. האם תוכל לבצע שרטוט תוך ויתור זמני על עריכת חישובים סטטיים?
ת: כן, אני מודע לאופן ההתנהגות של קורות מבטון בצורה מקורבת עפ"י מיקום הסמכים (תמיכות העמודים/הקירות מתחת לקורות) ולכן אני גוזר מיקום ברזל עליון וברזל תחתון מבלי לעיין בחישובים סטטיים עצמם.

ש: אני אדריכל. איך שרטט קונסטרוקציות יועיל לי?
ת: כמו שאתה עמוס בתיכנון אדריכלי, גם קונסטרוקטור עמוס בפרוייקטים משלו ולא תמיד הוא יכול להשקיע מחשבה מעמיקה על צרכי הלקוח שלך וחמור מכך על צרכי התכנון האדריכלי שלך בכך שלפעמים הוא פוטר אותך באמירה: "אין פתרון קונסטרוקטיבי. נקודה." או נותן לך פתרון אחר וקל מבחינתו שהורס לך את התכנון האדריכלי המקורי.
בזכות המגע המעמיק שלי במהלך הכנת התוכניות מצידי, בעיות קופצות מול עיניי מהיבטים של אדריכלות וגם של הנדסת בניין ואני מיישם פתרון שיועיל הן לקונסטרוקטור והן לאדריכל מבלי שהם יאלצו להתמודד עם שינוי התכנון שיגרור עידכונים בחתכים, בפרטים וחמור מכך: שינוי דרישתו האישית של הלקוח.

ש: אני אדריכל והבנתי. תן לי דוגמא מעשית בה נתקלת?
ת: עבדתי על פרוייקט גדול שהכיל עשרות בתים פרטיים. האדריכל היה מאד מקצועי ולא רצה לוותר על דרישות התכנון האדריכלי שלו והיה נוהג לומר לי:"אנא השתדל למצוא לי פתרון קונסטרוקטיבי יצירתי עבור הפסקת עמוד וצמיחת עמוד אחר במיקום אחר ".

זה בערך כמו שמבקשים מנגר לשים 3 רגלי כיסא מתחת למושב ועדיין לשים את הרגל הרביעית מעל המושב.   

יש יסוד חזק בתכנון שעל עמוד בטון להתחיל מהקרקע ולעלות עד לקצה התקרה. לא הפרתי כמובן את היסוד הזה אך רתמתי  כללים אחרים בתכן מבנים שעזרו לי לפתור את הדרישה שלו.

ש: במידה ולא אהיה מרוצה ממך ואקבל ממך תוכניות בחינם כמובטח ממך – לא חבל?
ת: האמת? אני מאד נהנה לתרגם מתוכניות אדריכלות לתוכניות קונסטרוקציה. אתה מוזמן לעיין בתיק עבודותי כשניפגש או בתוכניות הקונסטרוקציה שאכין לך עבור פרוייקט שתשלח לי לניסיון. רק אבקש ממך להיות בעל מקצוע אמין והוגן ולשפוט את עבודתי ביושר. זה הכל. אלו הלקוחות שאני מעדיף לעבוד איתם והם אלו שיזכו לתמורה הטובה ביותר עבור כספם.