המשפצים יוסף שמואל

0528-212-323

 שיפוצניק  - איך נדע לבחור?

הנחת היסוד בעניין שיפוצים מעט שגויה ולמעשה מייצגת מיתוס שמקורו בטעות.
שיפוץ בבית או בכלל שיפוצים כלליים עלולים לגרום לאותו אדם גם להישאר עם כיסים ריקים בתום השיפוץ או אף להיכנס לחובות וגם להנציח חלקים אחרים בבית שאינם משופצים דיים, מעבר-לכך, עבודה מול בעלי מקצוע עלולה להוציא מאיתנו צדדים לא כל-כך חיובים, בעיקר כאשר מדובר באוכלוסיית שיפוצניקים שברוב המקרים יעדיפו לסיים מהר תיקונים אך לא בטוח שגם מספיק טוב.
כיוון שאין תורה בנוגע לעניין שיפוצים ובכלל אם התמזל מזלנו דרך המלצות שונות הרווחנו שיפוצניק טוב, בעל מקצוע אמין וגם חסכנו בדרך כסף, ניצחנו במאבק שברוב המקרים מוכרע עוד לפני תחילתו.

שיפוצים מהווים נטל ומעמסה בכל רובד אפשרי, בעיקר אם אין לנו הרבה אלטרנטיבות ואנו חייבים כבר לשפץ את הבית.
שיפוצים תמיד היוו נושא פרוץ וכיום כאשר כל משוחרר מהצבא רוצה להרוויח יותר כסף מעבודה זמנית עם שכר בסיס הוא מגדיר עצמו כ- "שיפוצניק", בינו לבין אותו בעל מקצוע בעל ידע וניסיון של שנים בתחום קיים כל-כך הרבה הבדל שברוב המקרים, אם שיפוץ בביתנו הוא שיפוץ כללי- נעדיף את אותו בעל מקצוע על-אף הפרש המחירים הגדול בינו לבין אותו "ילד" משוחרר.

אך אם השיפוץ בבית הוא מינורי ומדובר רק על עבודות גבס/אינסטלציה שונות ואותו שיפוצניק מתחיל יבקש סכום מזערי נעדיף אותו, על-אף הסיכון שאנו לוקחים.
תיקונים בבית עלולים להוציא את בעל הבית משלוות רוחו ואיזונו הטבעי ולכן רצוי ומומלץ שימצא לעצמו מקום מנוחה אחר בזמן שיפוצים.


מלבד סקר שוק והשוואת מחירים בנושא שיפוצים,  כדאי ורצוי למצוא שיפוצניק שיהיה עקבי ולא ינטוש את ביתכם באמצע העבודה, בהמשכו של שיפוץ בטוענות והסברים שונים שלא הביא מספיק ציוד דרוש לעבודה.

לסיכום, שיפוצים עלולים לעלות לנו הרבה יותר ממה שחשבנו, לפעמים הבחירה בדרך ובבעל המקצוע היא החשובה באמת ולא הבחירה בעלות המוצעת ע"י בעלי המקצוע.
 
בברכה מקרב לב,
יוסף שמואל