סימאונה אדריכלים

סימאונה אדריכלים הינו משרד הקיים מזה כ-6 שנים במרכז תל אביב. משרדנו עוסק בגל תחומיה של האדריכלות ובין עבודותיו : בתי יוקרה פרטיים ברחבי הארץ. מבני ציבור,עיצוב פנים של דירות יוקרה, משרדים, תערוכות ועוד.

 

מיקלה סימאונה, מייסד ובעלי המשרד הינו איטלקי מהעיר רומא הנמצא מזה 6 שנים בישראל. חי, עובד ומרגיש בבית בשתי התרבויות ובשתי המדינות. כבוגר לימודי תואר ראשון ושני לאדריכלות באוניברסיטת La Sapienza ברומא, ספג מיקלה את העירוב הייחודי של היסטוריה והווה. כישוריו וכשרונו סייעו לו לזכות במספר מלגות לימודים, ששיאן היה במלגת "לאונרדו" לטובת עבודת המחקר לפרויקט הגמר, שנעשתה בשיתוף משרדו של האדריכל דניאל ליבסקינד בברלין.


עם סיום לימודיו ואחרי ניסיון שצבר באיטליה, בחר מיקלה לעלות לישראל. יכולותיו כאדריכל ותשוקתו למוזיקה היו כלי עבודתו בפרויקט הראשון שתכנון ועיצב בישראל, הוא מועדון ה"זאפה". בעבודה זו תירגם מיקלה הלכה למעשה את אימרתו של גתה "ארכיטקטורה היא מוזיקה שקפאה". ההצלחה המוכחת של "זאפה" הביאה פרויקטים רבים נוספים, ביניהם שימור ותכנון בתי מלון בירושלים העתיקה, שימור ותכנון מחודש של בית ציוני אמריקה, תכנון ועיצוב בתי קפה, בארים ומסעדות, ותכנון פנימי וחיצוני של בתים פרטיים ודירות. בכל עבודותיו מקפיד מיקלה לצקת לפרויקט מבט-עומק היסטורי ותרבותי, במטרה לאפשר למשתמשים בו לחוש, ולו לרגע, שהם מתעלים מעל היומיום.

 

הפילוסופיה של האדריכלות
מיקלה רואה את העבודה האדריכלית כשילוב של יצירה אמנותית אוטונומית על זמנית, וחלל פונקציונלי יומיומי. הביוגרפיה האישית והמקצועית שלו מאפשרת לו להביא לעבודותיו עומק היסטורי ומגע אדריכלי המביטים אל מעבר למיידי ויוצרים שפה אדריכלית שהיא בו זמנית רעננה ושואבת מהעבר. הצלחה של פרויקט תלויה ראשית כל ביצירת שפה משותפת עם הלקוח. בכל פרויקט לומד מיקלה להכיר לעומק את הלקוח ולעצב את הפרויקט סביב צרכיו וחלומותיו, ובכך הופך הפרויקט ליצירה חד-פעמית משותפת לאדריכל וללקוח.