דשא סינטטי ושיטת ייצור הסיב הכפול

לא רבים יודעים זאת אך דשא סינטטי הפציע לעולם כבר בשנות השישים של המאה הקודמת. הרעיון מאחורי המרבד המלאכותי היה לספק לאנשים עירוניים תחושה של טבע גם באיזור האורבני של העיר הגדולה.

 

כמובן, שהפיתוחים הראשונים של הדשא הסינטטי אינם משתווים לאיכותו ומראהו בימנו והוא הותקן בעיקר במגרשי ספורט ומוסדות ציבוריים. ארבעה עשורים חלפו מאז וטכנולוגיית הייצור השתפרה פלאים ועם הביקוש הגדל החלו לגדול מספר המפעלים שהחלו לפתח מוצרי דשא סינטטי איכותיים. אם בעבר המראה של המרבד היה פלסטי ומלאכותי כיום היצרנים הצליחו לפתח דגמי דשא סינטטי בעל מראה טבעי במיוחד.

 

היחסים המורכבים בין דשא סינטטי לחול הסילקט
חול הסיליקט שימש בעבר כחומר מילוי בין סיבי הדשא הסינטטי ואיפשר להם להישאר זקופים לאחר דריכות מרובות. החסרון הגדול ביותר של מילוי החול שהוא מפוגג מטבעו ומידי פעם יש לחדשו. עלות תחזוקת מרבדי הדשא הסינטטי הגיעה למאות שקלים מידי שנה.

היצרנים ניסו לפתח מרבד דשא סינטטי שלא יהיה זקוק לתחזוקה כלל ובכך יפטור אותנו מהשיעבוד הבלתי הפוסק למדשאה הירוקה דשא סינטטי ושיטת ייצור הסיב הכפולוכך נולדה טכנולוגיית הסיב הכפול.

 

דשא סינטטי ECO- מהפכה בענף

 

דשא סינטטי ECO פותח לראשונה במחצית שנות ה-2000 כאשר הדרישה למרבד דשא סינטטי ללא מילוי חול סיליקט עלתה. היצרנים הבינו כי אם יארגו סיבים מסולסלים בבסיס המרבד אלו ישמש כ"עמוד שידרה" לסיבים הזקופים. כך הדשא סינטטי ישאר זקוף לאורך זמן וללא צורך במילוי החול.

דשא סינטטי ECO יצר מהפכה בענף וכיום ניתן לחזות בדשא סינטטי מותקן במקומות רבים ומגוונים בהם דשא סינטטי עם מילוי חול לא היה מאפשר זאת. כגון: מרפסות, גגות, אולמות תצוגה, כיתות לימוד ועוד...

 

לסיכום, דשא סינטטי מיוצר בשלל דגמים, צבעים ואורכים - מיטב היצרנים בעולם מספקים לנו מרבדי דשא סינטטי איכותיים אשר עמידים בפני תנאי מזג אויר קשים ותנאי סביבה משתנים. בחרו תמיד בדשא סינטטי שאינו דורש תחזוקה (ללא מילוי חול סיליקט) ובעל אחריות יצרן ארוכת טווח (מינימום 5 שנים) כך תוכלו להבטיח כי תקבלו מוצר איכותי ללא הצורך בתחזוקה וטיפול כלל.

 

המאמר באדיבות

תגובות