ההבדלים בסוגים ובמחירים של דשא סינטטי

יש למחיר תפקיד מרכזי בבחירת דשא סינטטי, אך גם לאיכותו והתאמת המשטח לייעוד הרצוי. על ההבדלים בסוגים השונים של דשא סינטטי וטווח המחירים – במאמר הבא.

 

בדרך כלל המחיר של דשא סינטטי מעיד על איכותו, אבל צריך לרכוש יותר ידע בתחום כדי לדעת ממה נובע ההבדל במחירים בין סוגי הדשא הסינטטי, ומהו הסוג המתאים לכם ביותר. על כל פנים, כדאי לרכוש את הדשא הסינטטי מחברה אמינה שמתחייבת לפחות לחמש שנות אחריות.

 

איכות הדשא הסינטטי – על משמעות המאפיינים השונים

 

מידת צפיפות הסיבים

 

מודדים דשא סינטטי ע"פ צפיפות הסיבים – כמות הסיבים שבכל מ"ר ביריעת הדשא הסינטטי. מאפיין זה חשוב באיכות הדשא הסינטטי מפני שככל שיש יותר סיבים (צפיפות גבוהה), כך הדשא בעל עמידות גדולה יותר מפני דריכות ושחיקה, ובעל מראה טבעי יותר.

 

איכות דשא סינטטי נמדדת גם לפי משקל המרבד

 

המשקל של דשא סינטטי סטנדרטי הוא 2.5 – 1.5 ק"ג, לעומת דשא סינטטי איכותי שמשקלו הוא 2.5 ק"ג ואף יותר. מודדים את איכות הדשא הסינטטי ע"פ משקל המרבד מכיוון שהוא מעיד על צפיפות חומר (משקל גבוה שווה ערך לצפיפות חומר גבוהה). מרבד דשא סינטטי השוקל 3 ק"ג נחשב לאיכותי יותר ממרבד קל יותר, ששוקל למשל 2 ק"ג.

 

מראה שונה – בגלל אורך הסיבים

 

האיכות והמראה של דשא סינטטי נקבעים גם לפי אורך הסיב. מעוניינים בדשא סינטטי מכוסח היטב? אוההבדלים בסוגים ובמחירים של דשא סינטטירך הסיב המתאים הוא 32-25 מ"מ. מעדיפים דווקא מראה "פראי"? אורך הסיב המתאים הוא 40 מ"מ. רצוי לא לקנות דשא סינטטי שגובה סיביו עובר מעל 40 מ"מ או נמוך מ- 20 מ"מ. הסיבה לכך היא שסיבים נמוכים (מתחת ל- 20 מ"מ) נשחקים במהירות בגלל דריכות מרובות, ואילו סיבים גבוהים (מעל 40 מ"מ) נשכבים יחסית בקלות וגורמים לדשא להיראות מעט כמו שטיח. כאמור, הבחירה האידיאלית של גובה הסיבים נעה בין 25-40 מ"מ.

 

ההיבט הכלכלי – ההבדל במחירים ובסוגים של דשא סינטטי

 

דשא סינטטי קצר

 

גובה הסיב: 7-12 מ"מ.

מחיר: בין 20-40 ₪ למ"ר.

ייעוד: מתאים למקומות זמניים שלא נועדו לדרוך בהם על הדשא הסינטטי.

מראה כללי: מרבד הדשא הסינטטי בעל מראה המזכיר שטיח.

 

דשא סינטטי בינוני

 

גובה הסיב: 25-32 מ"מ.

מחיר: בין 60-140 ₪ למ"ר.

ייעוד: מתאים עבור עסקים, שטחים ציבוריים ובתים פרטיים.

מראה כללי: בעל מראה דשא מכוסח. אפשר לרכוש אותו במגוון סוגים וגוונים.

 

דשא סינטטי גבוה

 

גובה הסיב: 35-42 מ"מ.

מחיר: בין 80-180 ₪ למ"ר.

ייעוד: מתאים לעסקים, בתים פרטיים ושטחים ציבוריים. בחירה מתאימה למקומות בהם יהיו ילדים ופעוטות על הדשא הסינטטי מפני שהוא נעים מאוד למגע.

מראה כללי: מראה דשא "פראי". אפשר לרכוש סוג זה במגוון דגמים וצבעים.

 

בנוסף, יש לשים לב לכך שאפשר למצוא מרבד בעל גובה סיבים 40 מ"מ ב- 80 ₪ וגם ב- 160 ₪ - הדבר תלוי גם ברמת צפיפות הסיבים אשר משפיעה על איכות הדשא הסינטטי. כמו כן, הסיבה שאפשר לפעמים למצוא דשא סינטטי קצר בעל מחיר גבוה יותר מדשא סינטטי גבוה היא בגלל משקל היריעה וצפיפות הסיבים.

 

כאשר בוחרים דשא סינטטי, חשוב להתאים את סוג הדשא לייעודו, ולבחון את המחיר כמו את האיכות. הבחירה המתאימה תספק מדשאה ירוקה שתישאר רעננה כל ימות השנה, וגם תשתלם מבחינה כלכלית בטווח הארוך, מפני שאין הוצאות נוספות (כמו עלויות גינון ותחזוקה) מלבד הרכישה הראשונית.

המאמר באדיבות

תגובות