דשא סינטטי מתאים מאוד לילדים ובעלי חיים

האם דשא סינטטי מתאים לילדים ובעלי חיים יותר מדשא טבעי? לדשא הסינטטי יש יתרונות בולטים עבורם, ונדמה כאילו הוא מותאם במיוחד לצרכיהם אפילו יותר מהדשא הטבעי.


ילדים ובעלי חיים אוהבים לצאת החוצה להתרוצץ ולשחק על משטח דשא רענן. כך הילדים שומרים על כושר גופני, וגם נהנים ומשתלבים עם בני גילם, משפחתם, וחיית המחמד שלהם. בימינו ניתן ליהנות מדשא סינטטי שיכול להיות מותקן גם בבתים משפחתיים. הדשא הסינטטי מותאם לשימוש בעלי חיים וילדים, ואף עולה ביתרונותיו על אחיו האורגני.


בעקבות החידושים הרבים שעבר הדשא הסינטטי (שהוא מוצר טכנולוגי לכל דבר), הוא התקדם ממוצר המותקן רק במוסדות ציבוריים גם לפריט נפוץ בבתים, גינות, ואף ניתן להתקנה תחת קורת גג. במידה והילדים גדלים בדירות סגורות, הם יוכלו כעת ליהנות ממרפסת או חדר משחקים מכוסה בדשא סינטטי, עליו יוכלו לשחק ולהתרוצץ.


בניגוד לדשא טבעי, הדשא הסינטטי מעניק לבעליו שקט כלכלי ותחזוקתי, ומחזיק מעמד במשך שנים רבות. הוא איננו דורש שמש, השקיה, כיסוח וכו'. לא אורבות לו הסכנות מנזקי הקיץ או החורף, ועל כן מאפשר למשתמשים בו ליהנות ממשטח נעים וירקרק ללא התחשבות בשינויי מזג האוויר.


ההימנעות מנזקי החורף משמעותית במיוחד כשמדובר בילדים ובעלי חיים. כולנו מכירים את הרגע שבו הילד או הכלב חוזרים הביתה ומשאירים בדרכם שובל של בוץ או חול. שביל הגינה והכניסה לבית מתלכלכים מהעקבות, וגם בגדיהם של הילדים נרטבים ומתלכלכים. הדשא הסינטטי מהווה פתרון מעולה לבעיה, משום שהוא לא כולל אדמה או חול, ומדשא סינטטי מתאים במיוחד לילדים ובעלי חיםפעיל מערכת ניקוז יעילה שמנקזת תוך מספר דקות את כל הנוזלים אל מקום מסודר בפינת הדשא. 


כל מי שגידל דשא טבעי בגינתו יודע שקיימת מלחמה עיקשת עם מזיקים וחרקים. ילדים סובלים מעקיצות, אלרגיות, גירודים וכו', ובעלי חיים סובלים מהיתקלויות עם טפילים שונים וגירודים. כשבוחרים בדשא סינטטי, כלבים אמנם יבחינו כי זהו מוצר מלאכותי ולא דשא אורגני, אך מדובר גם עבורם בקפיצת מדרגה – משום שנעלמות הבעיות הללו כלא היו, כי זהו מוצר מלאכותי העשוי מחומרים שאינם אורגניים. הילדים ובעלי החיים ייהנו משטח סטרילי למשחקים, ומהתחושה המלטפת של משטח הדשא הירקרק.


התאמת הדשא הסינטטי לבעלי חיים


כלבים שגדלים על משטח דשא טבעי נוהגים לחפור בו בעיקר בגלל ריח האדמה או הצמחים. משום שהדשא הסינטטי לא כולל את הגורמים הללו, הם לא נוטים לחפור בו. במידה והכלב בכל זאת מנסה לחפור בורות במשטח – הוא לא יצליח. סיבי הדשא הסינטטי חזקים וצפופים, ולא ניתן לחדור דרכם. מצד אחד, אתם לא תדאגו להתפוררות וקרחות בדשא בגין החפירות. מצד שני, הכלב ישמח שכבר לא נוזפים בו על כך שהוא משחית את הדשא (כך מעידים בעלי הכלבים).


בעלי הכלבים מוטרדים מהשאלה מה עושים כשהכלב עושה את צרכיו על המשטח. משום שאין למשטח ריח של אדמה אורגנית, רוב הכלבים לא יעשו עליו את צרכיהם, ויפנו לאזורים שיש בהם אדמה. במידה והייתה לכלב יציאה קלה, הדשא הסינטטי חדיר להפרשות קלות והן מתנקזות (כמי הגשמים) לפתחי הניקוז. לגבי הפרשות מוצקות, ניתן להיפטר מהן בקלות באמצעות הרמת הצואה והברשת האזור עם מטאטא כביש או מברשת עם מעט מים. על כל פנים, אם מנקים במהרה, הדשא הסינטטי לא ייפגע בעקבות צרכיו של בעל החיים, ולא יסבול מכתמים כמו שקורה לדשא האורגני.


לסיכום,


משטח דשא סינטטי הינו גן עדן עבור בעלי חיים וילדים, ובעל יתרונות העוקפים את אחיו - הדשא האורגני. כשבוחרים דשא סינטטי יש שליטה בגוון הרצוי, סוג הסיבים ואורכם. תוכלו להיות בטוחים בכך שהוא ישמור על צורתו לעוד שנים רבות מיום הקנייה. 

המאמר באדיבות

תגובות