מדריך לשילוב מעקות זכוכית בבית


בשנים האחרונות הולך ומתרחב מגוון החומרים והפתרונות המוצעים לשילוב בבית הלקוח הפרטי. אחד החומרים הללו, שמשולב במגוון של אופנים וצורות בעיצוב הביתי, הוא הזכוכית. במאמר שפניכם נסקור את יתרונות והאפשרויות של העיצוב בזכוכית של אחד מן השימושים הביתים השכיחים – מעקות זכוכית.

 

יתרונות של מעקות זכוכית


מעקות זכוכית מציעים מספר יתרונות חשובים, ההופכים אותם לבחירה מועדפת בתחום העיצוב הביתי:

1. הזכוכית גמישה מאוד ביכולת העיבוד והעיצוב, וניתן לעצב מעקות זכוכית במגוון של צורות ואופנים.
2. הזכוכית השקופה אינה גוזלת נפח ואינה מעיקה על החלל.
3. מעקות זכוכית יוצרים תחושה של שקיפות ואווריריות, תוך כדי כך שהם מספקים רמה גבוהה מאוד של בטיחות.
4. מעקות זכוכית עמידים לפגעי מזג אוויר ותנאים חיצוניים, ובאחזקה נכונה שומרת הזכוכית על יופייה למשך שנים רבות.
5. מעקות זכוכית קלים לתחזוקה ושימור שקיפותה של הזכוכית הופכת אותה לחומר האולטימטיבי, הניתן לשילוב בכל סוג של חומר. משום כך מעקות זכוכית אינם משתלטים ואינם  מכתיבים טון או כיוון עיצובי מסוים, ולכן מאפשרים למעצב חופש פעולה מוחלט כמעט.

 

ראינו אם כן כי מעקות זכוכית מתאפיינים ביתרונות רבים, ונשאלת השאלה איפה ניתן לשלב בבית מעקות זכוכית?

 

מעקות זכוכית לגרם מדרגות פנימי בבית


בתים פרטיים מרובי מפלסים כוללים גרמי מדרגות, שמאפשרים שילוב של מעקות זכוכית בצורה אינטגרלית, במגוון של אופנים. מעקות זכוכית כאלה יכולים ליצור גרם מדרגות "מרחף", המהווה אלמנט מרהיב, המושך את העין של כל מי שמבקר בבית.

 

מעקות זכוכית למרפסת


מעקות זכוכית משתלבים בצורה מושלמת במרפסות, בזכות שקיפותם ובטיחותם. מרפסות מאפשרים למרחב הביתי קשר ישיר עם העולם שמחוץ לבית, ושקיפותם של מעקות זכוכית מביאה את קשר העין עם העולם החיצון למיצוי מקסימאלי ומאפשר חדירה של אורמדריך לשילוב מעקות זכוכית בבית

ותחושת רצף והמשכיות.

 

מעקות זכוכית לחדר האמבטיה


הבית הפרטי הוא מרחב בו ניתן לאפיין מספר חללים בעייתיים מבחינה בטיחותית. חלל אחד הוא כמובן המטבח הביתי, בשל האש הדולקת בו והגז המזין אותה לרוב. חלל בעייתי נוסף מבחינת בטיחות הוא חדר האמבטיה. הסכנה העיקרית הגלומה בחדר האמבטיה הוא החלקה, וכאן באים מעקות זכוכית לעזרת בטיחותם של בני הבית. מעקות זכוכית בחדר האמבטיה ניתנים לשילוב בעיצוב החלל ומספקים תמיכה ובטיחות בכניסה אל האמבטיה או המקלחון וביציאה מהם. מעקות זכוכית ניתנים גם לשילוב בתוך האמבטיה עצמה, ובאופן כזה מגבירים אף יותר את הנוחות והשימושיות.

 

לסיכום, מעקות זכוכית מהווים פתרון עיצובי ובטיחותי גם יחד למרחב הביתי, והם נעדרי מגרעות כמעט לחלוטין. מגוון גדול מאוד של מעקות זכוכית תוכלו למצוא בשבירו גלאס, שהיא חברה מובילה בתחום מוצרי הזכוכית, עבודות זכוכית ועיצוב מעקות זכוכית, הן לבית הפרטי והן לבנייני ציבור, משרדים ותעשייה.

המאמר באדיבות

 • שבירו
 • קליק לחיוג: 09-9515457
 • טלפון:
  09-9515457הצג
 • כתובת:
  הרצליה פיתוח א.ת. רח' שנקר 6 ת.ד. 12312
 • אתר:
  הצג

תגובות