חצי תריס חצי וילון- על תריסים ונציאנים

כל מה שכדאי לדעת בדרך לבחירת תריסים ונציאנים לבית, לעסק ולמשרד תוכלו למצוא בכתבה שלפניכם.

אור כפי יכולתך

תריסים ונציאנים נחשבים כיום לאחד המוצרים המבוקשים ביותר בתחום ההצללה, ולא בכדי. נוחות השימוש, היכולת לווסת בקלות את כמות האור החודר אל החדר והעיצוב האסתטי הופכים אותם לבחירה מועדפת על לא מעט אנשים.


תריסים אלו, הנפתחים באופן דומה לזה של וילון גלילה , נהנים מלא מעט יתרונות הודות לצורת פתיחתם. זו מאפשרת שליטה מרבית בכמות האור הנכנס אל החדר, שכן היא מאפשרת מספר דרגות פתיחה. יתרה מכך, ניתן גם לשחק עם זווית שלבי התריס ולסנן את קרני השמש מבלי להרימם כלל. התריסים הוונציאנים ניתנים לפתיחה, ויסות וסגירה הן באמצעות מנגנון חשמלי והן באמצעות מנגנון ידני. 


הודות למנגנון הפתיחה המגוון תוכלו לשלוט בכמות האור, מידת הפרטיות ואפילו מידת הרוח המצליחה לנשב מבעד לתריסים.

לבית ולמשרד

התריסים הוונציאנים הפכו במהרה למוצר פופולארי גם בבתים פרטיים וגם בבתי עסק ומשרדים. עם זאת, הם אינם מהווים תחליף מוחלט עבור וילונות, שכן כאשר מדובר על בתי מגורים הם אינם מתאימים לשילוב בכל חדר.

כך למשל כאשר מדובר על וילונות לסלון, וילונות לחדרי תינוקות  או חדרי ילדים מומלץ לא למהר ולתלות תריסים וונציאנים מסיבות שונות. במקרה של חדרי ילדים לדוגמא, המנגנון העדין למדי של התריסים אינו שילוב מוצלח עם ילדים שובבים, וחבל שתראו את ההשקעה שלכם יורדת לטמיון.


<חצי תריס חצי וילון- על תריסים ונציאניםp>לעומת זאת, בחדרי שינה, בחדרי עבודה ובמטבחים השילוב של תריסים אלו נחשב לאידיאלי, כמו גם בבתי עסק ומשרדים הודות למראה היוקרתי מחד וטבעי מנגד שתריסים אלו מעניקים לחלל בו הם משולבים.

על טעם ועל ריח....

תוכלו למצוא תריסים וונציאנים העשויים מחומרים שונים, החל מאלומיניום ועץ טבעי ועד לפלסטיק וp.v.c. עם זאת, המלצתנו תהיה לתריסים שעשויים מחומרים עמידים ואיכותיים, דוגמת העץ והאלומיניום. אמנם עלותם גבוהה יותר, אך כך גם עמידותם ומשך השנים שימשיכו לשרת אתכם נאמנה.


המבחר העשיר של סוגי התריסים הוונציאנים אינו חל רק על חומרי הגלם המשמשים להכנתם, אלא גם על הצבעים השונים בהם ניתן להשיגם. בעוד הצבעים הפופולארים הם גווני העץ השונים, ניתן למצוא תריסים אלו גם בגווני שמנת, כחול, אפור, ירוק ואחרים.

הבחירה הנכונה

לא בכדי נחשבים התריסים הוונציאנים לבחירה כדאית ומשתלמת. הסינון האופטימלי שהם מעניקים הופכים אותם דבר ראשון לפונקציונליים ביותר. כ- 60% מקרני השמש נחסמות על ידי התריסים, תוך שהם מאפשרים כניסת אור, אוויר וחום לחדר או למשרד בו הם תלויים.


שנית, המראה העיצובי המרשים, שמשדר חמימות טבעית מצד אחד, אך גם יוקרה ואסתטיות מצד שני הופך אותם למתאימים לשילוב כמעט בכל חדר או משרד. יתרה מכך, הם לא רק משלימים את המראה עיצובי אלא אף מעשירים אותו.


בנוסף, יש לקחת בחשבון גם את השימוש בחומרי גלם איכותיים, שעמידים לאורך שנים גם בחשיפה ממושכת לשמש ולפגעי מזג אוויר נוספים, וקיבלתם מוצר איכותי שמצדיק את ההשקעה בו. ובמקרה ואתם עדיין לא בטוחים, צאו לאחת החנויות הקרובות לביתכם, והתרשמו בעצמכם.

המאמר באדיבות

 • דן גלרי
 • קליק לחיוג: 04-8400940
 • טלפון:
  04-8400940הצג
 • כתובת:
  שד' ההסתדרות 183, חיפה
 • אתר:
  הצג

תגובות