אביזרי נוי שיק או שוק?

כל בית אליו  נכנס נמצא בו מדפים ועליהם אביזרי נוי. זה יכול להיות ספרייה/ כוורת גדולה  וגבוהה/כוננית נמוכה/  או אפילו מדפים בחדר המשחקים של הילדים. מלבד האבק שנערם שם באהבה נערמים שם גם אוסף חפצים בלי קשר וחיבור (לרוב) האחד לשני. המטרה :ליצור תצוגה נאה יפה ומושכת את העין....בעצם, לגרום לרהיט הנ"ל לבלוט ביופיו ויחודו.לכן כדאי לעבוד בשיטה מסוימת בעזרתה נשיג את התוצאה. השיטה שלי:

פרה פרה- כלומר, כל מדף בנפרד,לא להיבהל מהגודל או הכמות אלא לסדר כל מדף בנפרד ובסוף final tuning  כלומר, את  הכיןונון האחרון שהוא בעצם החיבור בין כל הפריטים.

ספרים רבותי ספרים- מעניקים לבית חמימות וגם תחכום... לכן כדאי להשקיע זמן ומחשבה באירגונם על גבי המדפים.אביזרי נוי שיק או שוק? יש בעצם 2 אפשרויות : עומדים/ שוכבים . מומלץ לשלב בין שיטות העמדתם ואז גם להניח מעליהם אביזר נוי צבעוני (קקטוס, פסלון,חפץ אספנות) להשלמת המראה.

את הספרים כדאי לסדר ראשית לפי הגודל(גובה/רוחב )ואחר כך לפי צבע הכריכה הגלויה לעין. ככל שניצור מקבץ ספרים  זהה במימדיו כך זה ייראה נכון ומתאים. את אותה השיטה כדאי ליישם בסידור כוורת המשחקים בחדר הילדים. קופסאות משחק לסדר ע"פ גודל. הקופסאות הגדולות במדפים הנמוכים וככל שנעלה בגובה נעבור לספרים ומשחקים אחרים. כלל יסוד: הוא לסדר את הספרים בגובה הילד, כלומר, אם יש מדף מאוד גבוה נניח עליו דברים יפים ולא שימושים ואילו במדפים הנגישים לילד נניח ספרים כדי שיוכל לקחת ספר בדרך עצמאית.

ולבסוף,כמו שנאמר "אלוהים נמצא בפרטים הקטנים " -תפיסת היופי מסתמכת על 3 מרכיבים: איזון הרמוניה סימטריה. כלומר, יש ליצור איזון בין כל החפצים, כך שלא יווצר מרכז כובד שיפר את שיווי המשקל, אלא קו הרמוני ומתמשך. לדוגמא: באמצע כוורת פתוחה בסלון מניחים כד גדול וצבעוני ומסביבו בשאר המדפים ספרים ואביזרי נוי ואם הם באים בזוגות, ממש כמו אצל נח ,אז הרווחנו כפליים..

אני מאמינה שאנרגיה טובה בבית,  יוצרת לנו שפע של הזדמנויות טובות בחיים. לכן, תקיפו את עצמכם בדברים הקטנים שיעניקו לכם את ההרמוניה והאיזון בחיים.

המאמר באדיבות

תגובות