קבלן הוא לא מעצב פנים

לעיתים קרובות מידי אני מתחילה פרויקט ושומעת שוב את אותה אמירה " חבל, שלא הכרתי אותך קודם, חבל שלא נכנסת לפרויקט בשלב מוקדם יותר".
אנשים מבינים למה צריך מעצב פנים רק אחרי שהם נחשפים לכמות הפרטים, האפשרויות, הנושאים ההחלטות הקשורות בתהליך הבניה, השיפוץ והעיצוב.
מדוע אם כן אנשים לא ממהרים לשכור את שירותיו של מעצב הפנים? 
בדרך כלל הם נרתעים כי הם מאמינים שמעצב פנים עולה הרבה כסף. הם היו מעדיפים לחסוך את הכסף הזה, הם חושבים שהם יכולים להסתדר בלעדיו ומתייעצים עם הקבלן בקבלת החלטות...
לאמיתו של דבר, ההפך הוא הנכון. מעצב פנים טוב יכול לחסוך לכם הרבה מאוד הוצאות ולמנוע תשלום נוסף על טעויות בעיקר בזכות יכולת קבלת החלטות נכונות.
מעצבי פנים מכירים מגוון רחב של אפשרויות ופתרונות בהינתן תקציבים שונים. מעצב פנים מכיר את השוק, מכיר מחירים, מכיר אנשי מקצוע , מכיר את העבודה ואת הדרכים היעילות ביותר לבצעה.
שלא נדבר על חיסכון בזמן והתרוצצויות מיותרות... 

קבלן הוא לא מעצב פנים!

פעמים רבות יוצא לי לדבר עם קבלנים , (אפילו מהצוותים שלי ) הם עושים "פרוייקטים" עצמאיים : הקבלן " נותן" רעיונות ללקוח ואז הם הולכים לכיוון מסויים ( תמיד אחרי יעוץ מקבלן אמצא בדירה איזה חיפוי זכוכית צבעוני ומיותר בבית או איזו הנמכת גבס עם ספוטים מתחת לקלפות במטבח...) 
רוב הפעמים הכיוון שאליו ילכו לא יהיה נכון והרמוני, יהיו בו דברים עכשויים אבל לווא דווקא נכונים ללקוחות ולאווירה הכללית של הבית. 
(כמובן שיש קבלנים מוכשרים , כמובן .)

לכל איש מקצוע בפרוייקט תפקיד וייחוד , לכל אחד עין מקצועית בתחום שלו . 
התייעצו עם מעצב , הימנעו מטעויות שעולות הרבה כסף לשינוי .

קבלן הוא לא מעצב פנים.

המאמר באדיבות

תגובות